Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/130 anonim ***** válasza:
48%

utólsónak írom, hogy ilyet azért még itt se olvastam pedig szoktak jó nagy marhaságokat írni.


Az hogy valaki rámancsol a másik hátára az dominancia. Nem igazán van köze a kutya-gazda kapcsolathoz.

Az hogy megvédi magát egy kutya az meg ösztön. Ha már nagyon durva a helyzet akkor minden kutya megvédi magát. Bár ha a gazdától várja a megoldást a kutya akkor tovább vár mint a többi.


Nekem volt egy ilyen hogy egy bullterier neki ment a kutyámnak az enyém meg futkározott úgy hogy a hátán lebegett. Várta hogy megoldjam aztán mikor rájött hogy nem fogom (nem volt olyan durva a helyzet igazán) akkor szólt csak rá. (mondjuk most minimálisan ezen akarok változtatni hogy legyen kicsit önállóbb.

2013. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/130 anonim ***** válasza:
Hidd el, pontosan tudom mit olvastam. Ennél nagyobb baromságokat is írnak. Csak fura, hogy itt mindenki nagy pofával megcáfolja magát minden különböző kérdésnél. Mindig ez van. Ha meg szembesíted őket, akkor letagadják.
2013. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/130 anonim ***** válasza:
Ilyen van az életben is. Sok ember kamukkal támasztja alá azt amit mond, hogy hitelesebbnek tűnjön. Csak két hónappal később elfelejti hogy mit mondott a múltkor ^^
2013. máj. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/130 anonim ***** válasza:
100%

Hát ekkora baromságot még én sem olvastam itt.:D

Ez nem hogy nem tükörmódszer, szerintem a világon nincs akkora barom, aki ezt elhiszi.

Nem értettél félre valamit?...

2013. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/130 anonim ***** válasza:
51%
Na jó Diesel, ezt szerintem már te magad sem hiszed el, hogy a kutyázás nem tapasztalat függvénye. Neked vagy totál átmosták az agyad, vagy teljesen hülye vagy. Egyik esetben sem óhajtok veled vitatkozni. Csak akkor miért van szükség a kikvez után jópár tanfolyamra elmenni? Neked jók a meglátásaid, oktathatnál egyből, nem?
2013. máj. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/130 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam hogy nincs szükség tapasztalatra. Azt se mondtam hogy oktathatnék egyből.. közel sem vagy még hozzá.


DE 3éve kutyázom lassan és egész jól megy... és tény hogy jó meglátásaim vannak.. és amiket mondok segítséget azokat megköszönik többnyire... általában csak itt áll le kötekedni 1-2 okostojás.


Tudom majd ha 20éve kutyázom akkor pofázzak.. te mikor még az alapfokot csináltad akkor is jártál ide az észt osztani nagyon komolyan tükrös szempontból úgyhogy ebbe ne menjünk bele.


Amúgy meguntam a témát szerintem kissé kiveséztük és nincs kedvem vitatkozni hülyeségeken.. Valaki 40év kutyázás után is lehet hogy qrvára nem ért hozzá és van olyan akinek iskolába se kell elmenni mert van hozzá érzéke.

2013. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/130 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan kiképzőket, akik még le sem érettségiztek, 1-2 saját kutyát neveltek fel, mégis a legjobb oktatók között vannak...

Tapasztalat is kell, tehetség is, tudás is.

Mégis akkor hogy van az, hogy 50 éves kiképzők 30 év gyakorlattal a hátuk mögött sorra b.sszák el a kutyákat?...

Tökmindegy, hány kutyával találkoztál már, ha nincs hozzá megfelelő tudásod és érzéked.


Szerintem Kispalkee-nak azért van ekkora arca, mert még nem tudja, mi mindent nem tud.


Bárki adhat jó tanácsot, ez nem a kutyázással töltött évek függvénye!

(Mondjuk én a tükör módszer "zászlaja alatt" csak úgy osztanék észt, hogy hozzáfűzöm, hogy mezei gazda vagyok...)


Egy szakértői csoportban is pont ez történik.

Itt csak arra kell vigyázni, hogy mindig szem előtt tartsuk, hogy nem látjuk a kutyát, nem ismerjük a gazdát, és egyáltalán nem biztos, hogy minden úgy van, ahogy a gazda látja.

2013. máj. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/130 anonim ***** válasza:
Soha nem állítottam, hogy mennyi mindent tudok, pont hogy sok itteni vérprofival szemben úgy érzem, hogy még rengeteg mindent kell tanulnom, és nwm érzem, hogy egy középfok elvégzése után nekem másokat kéne tanácsokkal ellátnom egyesekkel ellentétben. Dehát engem még nem tükröztek meg, én még nem tudom a frankót.
2013. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/130 anonim ***** válasza:

Nem kell vérprofinak lenni ahhoz, hogy megnézd mi a hiba esetleg egy szemkontaktusnál vagy pórázfegyelemnél, ültetésnél stb..


Nem azt mondtam hogy életmód programokat tanácsoltam... hanem ilyen esetekben 1-1 kisebb hozzászólással segítettem.(pl most van egy pár nálunk alapfokon és ők úgy szemkontaktoztak a kutyával hogy közvetlen egymás mellett álltak és a kutya azt se tudta melyikre nézzen itt azt jegyeztem meg hogy álljanak egymástól messzebb vagy a kutya fektetését valamiért egy méterről akarták megoldani a kutya meg folyamat közelebb kúszott és úgy feküdt le erre meg annyit mondtam hogy álljanak közelebb..(nem világmegváltó tanácsokról beszélek..) Amiket itt kérdeznek többnyire azok se olyan hú de komoly dolgok.. egyébként itt már akkor tudtam hasznos dolgokat mondani amikor még azt se tudtam mi az a tükörmódszer. És nem fanatikusan azokat szajkózom....


Ha megnézed kutyaiskolákat amikor ajánlok nem csak őket mondom hanem az általam még jónak tartottakat is. Nem véletlenül szeretnék elmenni a cerbibe is egy tanfolyamra, hogy megnézzem milyen...

2013. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/130 anonim ***** válasza:
Az állítólagosan harcoltatott karcmentes pitek rehabját is nézd majd meg. :-DDD
2013. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!