Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/130 anonim ***** válasza:
100%
A Tükör is büntet, sőt egyes radikális tagok (pl. én:D) nem vetik meg a fizikális módszereket sem. Szerintem egy jól alkalmazott fojtó egy igen elcseszett kutyán csodákra képes, és szerintem még egy kutya sem lett lelkibeteg, mert egy pofont kapott.
2013. máj. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/130 anonim ***** válasza:
73%

Negatív büntetés például, amikor a kutyám habzsol, és elveszem előle a tálját.


Kialvás, amikor felugrál rám, és én nem foglalkozom vele (rá sem szólok, le sem lököm.) (Ha ezek után nyugiban leül/lefekszik/elvonul, meg kell dicsérni!)


Pozitív büntetés (amit a klikkeres tanításban nem használunk) például az, ha a kutya felugrál rám, és én rátaposok a hátsó lábaira.

Pozitív büntetés az is, ha fojtót teszek rá, és rántok rajta egyet.


Negatív megerősítés az, amikor a kutya láb mellé igazodik, és én abbahagyom a fojtó rángatását. (Ezt értelemszerűen meg kell előzze egy pozitív büntetés - ebben az esetben a fojtó rántása.)


Pozitív megerősítés pedig lehet a jutalomfalat, de lehet játék, labda, akármi, amit a kutya ösztönösen szeret.

A klikker egy másodlagos pozitív megerősítés, mivel ennek a hangját a kutya nyilván nem ösztönösen szereti, hanem kondicionálnunk kell valamilyen elsődleges pozitív megerősítéssel.:) (és minden klikk után kell, hogy következzen valamilyen elsődleges pozitív megerősítés.)


Egyébként bocsi, kicsit off, de olyan sok helyen olvasok ilyesmit, hogy ezt is tisztázzuk szerintem:

ha valaki klikkerezik, az nem azt jelenti, hogy a kutyája innentől csak jutalomfalatért hajlandó bármit is csinálni... ez oltári nagy b.romság.

Azt sem jelenti, hogy innentől mindig jutalomfalattartóval meg klikkerrel kell léteznem...

Ezeket csak a tanítás idejére használom, illetve néha elővehetem "emlékeztetőül", és akár az ülésre is rádicsérhetek néha falattal, akkor is, ha már ősidők óta tudja a kutyám ezt a "parancsot"...


Természetesen amit már stabilan tud, azt el is várom, hogy megcsinálja (kivéve, ha mondjuk új szituációban kérem tőle, mert a pozitívan megerősített dolgokat a kutya rosszabbul általánosítja, mint a negatívan megerősítetteket - ez az egyetlen "hátránya" a klikkerezésnek. Picit több türelem kell hozzá - de azt hiszem, bőven megéri a több energiaráfordítást az eredmény.:)

2013. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/130 anonim ***** válasza:
0%

Kispalkee!


Tudnál példát mondani, mikor ítélsz egy kutyát olyan "elcs.szettnek", hogy fojtót kelljen használnod?

(Csak mert én terápián elég sok durva esetet láttam, de egyszer sem használtak (használtattak) fojtót a gazdával, max. szájkosarat.)


Szerintem a fojtót azok használják, akik nem éreztek rá jól a pórázfegyelemre.

Vannak kutyák, akikkel elég lomhán párszor megfordulni, és kész a pórázfegyelmük.

Vannak, akikkel tempózni kell, és vannak, akiket nem árt kicsit magad után rántani.


De fojtó eg

2013. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/130 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, elküldtem.:D


Szóval fojtó egyik esetben sem kell.

2013. máj. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/130 anonim ***** válasza:
100%

Mi a tükörsuliban ahova járok, gyakran javasoljuk a gazdiknak a fojtó használatát. Sokkal szebben lehet vele egy-egy pillanatot korrigálni, mint sima nyakörvvel. De főleg olyan esetekben javasolt, mikor a kutya már teljesen immunissá vált bármilyen rántásra a nyakán (mert a gazdi folyamatosan rángatta a pórázt) plusz még jó magas energiaszinttel is van megáldva. Volt olyan gazda, aki az 6. (!) héten is csak szerencsétlenkedett, holott már mindenkinek gyönyörűen mert a pórázfegyelem, ebben az esetben is javasoltuk a fojtót, mivel a gazda szerencsétlen volt, a kutya meg nehéz eset (kutyákra-emberekre is odakapott).

Szerintem ez már csak egyéni ízlés kérdése, hogy valaki használ-e fojtót vagy nem, a kutyának a normál használat mellett semmi baja nem lesz tőle. Egyébként a macskázós kutyámnál én is azt használtam/ használok, mert mikor 3 kutyával sétálok, nem fogok forogni, ebbe meg elég egy kicsit belerántani.

2013. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/130 anonim ***** válasza:
25%

Csak a K99 vizsgán fojtó csak úgy lehet a kutyán (egysoros), hogy nincs fojtóra állítva.

Én is ismerek ilyen kutyát, de én meg azt tapasztaltam, hogy ha TÉNYLEG következetesen és szabályosan fordulnak velük, akkor előbb-utóbb (bár tény, hogy általában utóbb:)) leesik nekik a tantusz.

Én azért nem támogatom a fojtós megoldást, mert ez is csak egy lúzereszköz, és nem igazán segít a tekintély megszerzésében (a hataloméban nyilván segíthet...)

De ha mondjuk 6 héttel a vizsga előtt is tököl a gazda, és ilyen kaliberű a kutyája, ajánlhatsz neki fojtót, csak simán lehet olyan rafkós a kutyája, hogy pontosan tudja, mi a szitu, és vizsgán amint érzi, hogy nem szorul a nyakán a nyakörv (mert nem szorulhat), borul minden.

Persze lehet, hogy nem.:)

Csak mondom, hogy ezzel a lehetőséggel sem árt számolni.


+ a pórázfegyelemben ugyebár nem véletlenül nem is beszélünk hozzá. Se nem dicsérjük, se nem szidjuk, mert a cél egy tiszta báziskommunikáció.

A fojtóval máris belenyírtunk ebbe.


De azt aláírom, hogy ha mondjuk egy rosszabb fizikumú gazda egy keményfejű, izmosabb kutyát fogott ki, meggyűlhet a baja a sima pórázfegyelemmel. Én még ekkor sem rögtön fojtót használnék, hanem más oldalról erősíteném a gazda pozícióját, és ekkor kezdeném újra a pórázfegyelmet.

Ugyanis mit csinálsz akkor, ha ez a kutya pörög ezerrel, viszont érzékeny (nem fizikailag értem, mert egy behemót is lehet érzékeny), netalán még bántalmazták is. A szétszórt, kapkodó, pörgő, ziháló kutyák sokszor érzékenyebbek.

Egy fojtóval sokkal többet rombolhatsz egy ilyen kutyánál, mint amit nyerhetsz vele.


Rengeteg olyan gazdával találkoztam én is, akik nem éreztek rá a pórázfegyelemre... soha nem választanám a könnyebb utat és rakatnék a kutyára fojtót. Akkor Te nem találtad meg az utat a gazdához.

Erre tök jó az oktatói megbeszélés - hátha valaki tud adni olyan tippet, amivel kellően motiválhatod a gazdát:)

(Merthogy általában ilyenkor azért nem csak a pórázfegyelemmel van baj... kicsit fel kell pumpálni a gazdit, hogy érezzen rá a dolgokra. Ki van zárva, hogy a gazda kiegyensúlyozott, határozott, következetes, nyugodt, magabiztos, stb., és csak a pórázfegyelemmel nem tud megbirkózni.)



Amúgy Gáborék mit szólnak hozzá, hogy fojtóztok? Gondolom, vidéki kutyasulin dolgozol.

2013. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/130 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az érzi a fojtót az ördög találmányának, aki nem dolgozott még vele normálisan. Nem kötelező használni nyilván, de ezer és egy esetet fel tudok sorolni, ahol jobb, mint a sima nyakörv. Félős kutyánál sem tapasztaltam, hogy kínzásnak élné meg, ez csak az emberek által ráruházott tulajdonság, hogy jaj de rossz a kutyának. Nem rossz, csak erőteljesebb jelzést ad, legalábbis rendeltetésszerűen használva.
2013. máj. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/130 anonim ***** válasza:
73%
Majd jól kikap a Korom Gábortól az lesz a vége!!! Ilyen szentségtörést.
2013. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/130 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a 'Gábor' mit szól hozzá, nem vagyok benne ilyen szinten az iskolai ügyekben, csupán megfigyelőként járok. És eszem ágában sincs oktatói babérokra törni náluk, bár a kikvezt lehet hogy megcsinálom. Nekem a tükör túl földhözragadt, túlzottan ragaszodik a saját elképzeléseihez, nem hagy lehetőséget az embernek a saját gondolatai, meglátásai alkalmazására. Persze ez csupán az én véleményem, aki nem akar fojtót alkalmazni, az nem alkalmaz, én személy szerint pártolom.
2013. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/130 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és szerintem a gazdák nagy része nem azért megy oda, hogy levizsgázzon, hanem hogy normálisan végig tudjon az utcán menni a kutyával. És ebben nagy segítségükre lehet a fojtó, bár lehet, hogy a vizsgát hátráltatja, azt nem tudom. Máshol vannak számunka a hangsúlyok, kedves 75 %-os, de szerintem nincs ezzel semmi probléma.
2013. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!