Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/130 anonim ***** válasza:
74%

Senki nem mondta, hogy bárki kikapna Gábortól...

Csak érdekel, hogy ő milyen állásponton van.


Azt sem mondtam, hogy soha senki ne használjon fojtót - sőt, direkt úgy fogalmaztam, hogy kiderüljön - végső esetben lehet megoldás akár.:)

De én meg pont azt tapasztalom, hogy egyrészt általában felesleges, és rengeteg olyan félős kutyával találkoztam, akik összeomlottak tőle. Meg rengeteg olyan kutyát is láttam, akinek annyit ért, mint halottnak a csók.

Sőt, olyat is láttam, hogy sima pórázon tök szépen ment, de egy besz.ri kiképző csak kikövetelte a fojtót, és 5 perc rángatás után a kutya visszamorgott a gazdájára. Ez sem előtte, sem utána nem fordult elő. (Megjegyzem ez nem tükörsulin történt.)


Nem azt mondom, hogy meg se lássam a fojtót, megvan a maga szerepe bizonyos esetekben, de egy hobbikutyásnak, ha csak nem valami extrémebbnél is extrémebb helyzettel állunk szemben, én nem ajánlom, mert felesleges, és inkább felületi kezelést ad. Nem segít igazán hozzá egy pórázmentes, harmonikus kutya-gazda kapcsolathoz.

(Egyébként az mindig olyan gyanús, ha fojtós kutyát látok... akkor tudom, hogy ott valami defekt van a gazdinál, minimum nem bízik eléggé magában.)

2013. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/130 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kutya, hát az én mentett kutyám aztán félős. A saját árnyékától is összekakilta magát, de a fojtó sosem okozott semmilyen problémát, csupán macskákra kontrollálhatóbb lett. Az meg nem igen izgat, hogy ki mit gondol a kutyáimról és rólam, nem érzem szükségesnek, hogy más ízlésének megfeleljünk.
2013. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/130 anonim ***** válasza:
85%

Ja:D

Hát ha még nem voltál KIKVEZ-en, nem csoda, hogy földhözragadtnak ítéled a módszert.

Szerintem érdemes lenne elmenned a KIKVEZ I-re, ott megérted, mihez miért "ragaszkodunk".

Egyébként pont az enged hatalmas szabadságot, amit te földhözragadtnak találsz. Így tudsz igazán személyreszabottan segíteni a kutya-gazda párosoknak.

Mert így meg látod, csak a fojtót tudod javasolni. Közben van még vagy 5 lehetőség, amiből nem te - majd a gazda kiválasztja, ami neki a legszimpatikusabb. A te dolgod, hogy felvilágosítsd a gazdát a lehetőségeiről. Ha nem működik, mert a kutyát mondjuk más motiválja, kiválasztja a második legszimpatikusabbat...


Több nem tükrös iskolában is jártam már, ahol a kiképzők egy sablon szerint dolgoznak. Van jutalomfalat is, fojtó is. Ez szinte részletkérdés.

De amikor valaki konkrét problémával ment oda, nem tudtak neki válaszolni. Ha véletlenül megoldódott, örültek. ha nem, akkor lemondtak a kutyáról.

Agresszió? Fojtó, ordibálás. Nincs több megoldás. Nem működik? Csináld tovább...

Szökés? Arra semmi megoldás nincs. Megoldódott? Na ugye.

Nem akar lefeküdni a kutyád? Húzd le az orra előtt a jutalomfalatot. Nem csinálja? Told hátra a jutalomfalatot. Nem csinálja? Húzd le a póráznál fogva. Nem csinálja? Rosszul csinálod, majd én. Nekem sem csinálja, rávágok egyet. Visszakap? Fojtót rá. Nem, inkább szögest. Fekszik már? Nem. A kutyában van a hiba.


Tükörsulin dolgozol. Jó esetben már most tudnád, hogy még minimum 4 megoldás lehet a problémára. Ha nem, arra van a KIKVEZ.:)

Most komolyan a tükör a földhözragadt?


(és egyébként még nagyon hosszan sorolhatnám a példákat, sajnos van belőlük bőven.)


Még mielőtt félreértenétek, nem azt mondom, hogy a tükör a világ egy

2013. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/130 anonim ***** válasza:
81%

na. megint elküldtem.


Szóval nem azt mondom, hogy a tükör a világ egyetlen működő módszere!

De a legjobbak között van.

Hobbikut

2013. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/130 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem igaz...:D


Hobbikutyásoknak meg én merem állítani, hogy a legjobb. (Holtversenyben lehet vele valami, amit nem ismerek.)


Természetesen még csiszolásra szorul - és folyamatosan fejlesztik is...


Vannak itt sokan, akikben ellenérzések vannak, de a 95%-uk ezt zsigerből nyomja anélkül, hogy igazából tudná, mi ez.

Ahogy a kérdésben is látszik, mennyi butaság van a magukat nagymájereknek gondoló "Cesar Millant láttam a tévében, olvastam a könyvét, úgyhogy minimum 20 éves kiképzői tapasztalattal rendelkezem" egyének fejében.


Én sem mondom, hogy ez vagy az úgy, ahogy van, rossz.

van pár kutyaiskola, amit konkrétan bezáratnék, de van sok nem tükörsuli, amit meg a maga nemében el kell ismerni!

(Amit meg nem ismerek, egyáltalán nem is véleményezem.:) Ezért beszélek én itt most csak a tükörről.)

2013. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/130 anonim ***** válasza:
100%
Egyik módszer se hibátlan és nem is teljes. Ha fejlődik, az viszont jó! Ha valaki a bonyolultabb utat választja egy probléma megoldására, annak lehet, hogy megvan az oka, ami egy kívülálló számára nem biztos, hogy látszik. Ha az egyszerűbb utat választja, annak is lehet oka. A fejlődéshez viszont szerintem pont arra van szükség, hogy megpróbáljuk megtalálni a probléma gyökerét akkor is, ha amúgy ismerünk olyan egyszerű megoldást, amivel a probléma kezelhető és elfedhető lenne.
2013. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/130 A kérdező kommentje:
Te 75% -os, ahogy ezt leírtad, a tükör olyannak tűnik mint a szcientológia. Járd ki ezt a tanfolyamot, fizess be erre a kurzusra, ha lesznek még kérdéseid, az ezután következő kurzus utáni szemináriumon, amire most akciósan befizethetsz, szintén választ kapsz. Bocs, de tízesből nem tudok visszaadni, de úgyis jössz legközelebb, majd megadom.
2013. máj. 15. 12:57
 28/130 anonim ***** válasza:
#27: már megérte ma felkelnem :D
2013. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/130 anonim ***** válasza:
87%

Kispalikee esetében én úgy látom, hogy a macskázós kutyánál a fojtó alkalmazása kifejezetten a probléma elfedése és nem a megoldása. Ismerek olyan kutyát, amelyik konkrétan ölt már macskát, nem is egyet. A gazdája meg egyenesen irtózik bármiféle póráztól, nem is nagyon látok a kutyáin még nyakörvet se. Mégis megoldotta a macskázás problémáját úgy, hogy ha a kutya macskát lát, azonnal beáll szorosan láb mellé és el se mer mozdulni a gazdája mellől.


Kérdező, a tanfolyamok nem azért vannak, hogy ott adják át az emberek egymásnak a tudást? Persze egy ideális világban, ahol minden erőforrás ingyen van, el tudom képzelni hogy a tanfolyamok is ingyenesek legyenek. Úgy látom a neten keresgélve, hogy ha szeretnék megtanulni valami összetettebb dolgot, akkor nem tobzódnak az emberek, hogy "gyere és én rád áldozom az időmet, megtanítalak mindenre csak úgy, szeretetből". Nem mondom, hogy nincs ilyen, de nem ez a jellemző. Főleg nem szervezett keretek között.

2013. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/130 anonim ***** válasza:
100%

Nem izgat, hogy más kutyája hogy működik, ő nem az én kutyám, ő nem én vagyok, miért kéne nekem magam másokhoz hasonlítanom? A kisebb kutyám igaz nem macskát, de a madarakat irtotta, és most már mégis le tudom tiltani macskáról, jobban mondva nem kell tiltani, tudja, hogy nem mehet el. Ja, és vele én sem használok pórázt, ahogy több kérdésnél is írtam.

A huskymat meg a csodálatos tükörmódszernek köszönhetően totál elcsesztem, a tanfolyamokon le voltunk sz-rva, mert a pályán nem volt vele gond. A Népszigetis néma séta plusz kizárás plusz kötődési tréning is csődöt mondott, pedig ha valaki, hát én aztán becsülettel csináltam, volt hogy a kutya 5 napig nem evett egy falatot sem. Mióta elfogadtam, hogy nála ez nem válik be, és nem akarok egy módszert ráerőltetni, sokkal szebben együttműködik velem. És ebben bizony a fojtó is segítségemre volt, de a tükörmódszer sajnos kevésbé.

2013. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!