Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/130 anonim ***** válasza:
73%

Volt nálam ideiglenesen most nem rég egy boxi, aki csak úgy mint az előtte lévő havanese elég agresszív volt kutyákkal. és 1-2 napig szenvedtem vele de utána működött a pórázfegyelem is. Sőt az agreszióba is elértem vele odáig hogy elviselte az enyémeket.


off: A Gáboral mikor beszélgettem nem volt szó nagyon még pórázfegyelemről se nem hogy fojtóról. kikvezen se.

2013. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/130 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van az a méret, amikor már bármit raksz a kutyára, elránt, 80 éves mamának az ideges moszkvai például biztos nem jó választás akkor sem, ha elektromost raksz rá. De vannak fokozatok, ezt nem szabad elfelejteni, nagyon sok embernek csak az a kevés (ami néha nem is olyan kevés) hiányzik, amit a fojtó adhat. Hülyeség ezt a lehetőséget eldobni azért, mert valaki azt mondta, hogy az ciki, meg állatkínzás.
2013. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/130 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha volt nálad két kutyával agresszív kutya, akkor az azt jelenti, hogy fölösleges a fojtó? Sajnálom, hogy nem láttad a sulinkon lévő rotit, aki kétszer járta ki az alapfokot, és csak középfok felére került le róla a szájszíj. Mert ott nem az volt a fő probléma, hogy kutyákra agresszív, hanem hogy az embereket is szerette megcsócsálni, ha olyanja volt. Kíváncsi vagyok, hogy boldogultál volna vele, mikor elmegy mellette valaki, ő meg rátámad, mire te meg lefordulsz, már az illetőnek rég nincs karja:)
2013. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/130 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nem értek! Ti mondtátok, hogy ne hozzunk fel példának másik kutya-gazda párost, erre most jönnek a "de bezzeg egy antiszociális, harcoltatott, mentett pitbullnál nyámnyila gazdával másképp nem lehet" tartalmú kommentek.


Ugyanez a pénz kérdéssel is. Ha már nincs más ésszerű érv, akkor jön az, hogy "drága". "Egyébként is micsoda szentségtörés, hogy pénzbe kerül?" Totál mint a szaporított kutyáknál, hogy "nekem is jogom van fajtatiszta kutyához akkor is, ha nincs rá pénzem". Meg "de a tenyésztők csak a pénzt látják a kutyáikban, azt meg tőlem nem kapnak, veszek inkább szaporítótól".


Ennek az egész társalgásnak így semmi értelme.

2013. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/130 A kérdező kommentje:

"Ám a tegnapi pitbullosnak linkelném ezt, tegnap már nem találtam a kérdést, amikor megláttam ezeket a képeket.

Ez a kutya már leég sebes neked????"


Olvastam a tegnapi cerbis, azóta kitörölt kérdést - mondjuk a harcoltatott kutyák rehabilitásának és falkásításának a cerbi részéről igaz vagy hamis volta is megérne egy misét - de ezt a kutya tudtommal még nem rehabilitált.


Ahhoz meg hogy orvosi ellátást kapjon egy kutya, állatorvos kell és nem kutyasuli.

2013. máj. 15. 14:04
 56/130 anonim ***** válasza:
80%

Nem mondom hogy nem, viszont sokszor a pórázfegyelem azért nem működik mert a gazda nem vágja hogy, hogy kéne. Azt meg nem a fojtó fogja megoldani.


Persze biztos lesz olyan eset, hogy majd én is azt mondom hogy jó tegyünk rá egy fojtót mert úgy egyszerűbb, de nem az első 2alkalom után lesz.


Az meg hogy te látod a tükörmódszer hibáit elég nagyképű kijelentés. A Gáboron kívül elég sok "nagy" ember foglalkozik ezzel az egésszel, ahozz hogy a te azt mond hogy ez meg ez a baj a módszerrel. Azért mert a te huskidra nem hatott úgy ahogy te azt akartad. Lehet az Áginál vagy a Mariannál egy terápia segíthetett volna vagy egy komolyabb konzultáció.


Ráadásul ha jól tudom egy ideiglenesed volt eddig mert azt is most kezdted el. Jártál te is úgy ide hogy istenítetted a tükör módszert még egy fél éve kb.. Ne menjünk bele amúgy nincs kedvem erről vitatkozni. :)

2013. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/130 anonim ***** válasza:
85%

Akumi, abban teljesen egyetértünk, hogy igazából a gazdákkal foglalkozunk, nem a kutyákkal.:)

(OFF Egyébként nem értem, Diesel23 írta azt hiszem, hogy 15 percig tartott neki beállítani a pórázfegyelmet a boxosnál - mit keresett nála a kutya, ha nem az övé? Persze, megmutatjuk a helyes technikát, és jó esetben pár fordulás után működik is nálunk a kutya, de a gazda 15 percen át nézte, ahogy pórázfegyelmezel a kutyájával? Vagy azért csináltad, mert annyira nem akarta elhinni, hogy kivitelezhető?)

OFF vége.:)


Tény, hogy van, hogy segédeszközhöz kell folyamodnunk!

(Pl. varázspalack.)

A fojtóról már leírtam a véleményemet, nem vagyok papagáj, megint mondom: nem tilos használni, de az esetek többségében felesleges/nem javít a helyzeten/ronthat is rajta.


Én a magam példáján tanultam meg, mennyire nem a fojtó/sima nyakörv számít.

Tényleg fejben dőlnek el a dolgok.

Hónapokig használtam fojtót. (Biztos rosszul is használtam, de a 40 kilós kutyámat pont nem érdekelte, mi van rajta, ugyanúgy húzott.)

Aztán tükör suliba kerültem, a fojtót visszacseréltem simára, ugyanúgy húzott.

Forgolódtam már vele vagy két hete, nagyon kezdett elfogyni a türelmem. Aztán szerencsésen jöttek össze a dolgok, és olyan löketet kaptam az oktatótól és Gábortól, hogy hirtelen egészen máshogy éreztem magam a bőrömben. Egyszerűen más minőségben álltam a kutyám előtt.

Ez egészen biztos, hogy a tartásomon, a kisugárzásomon is látszott, de szerintem még a szagomról is érezte az én drága kutyuskám, hogy változások vannak.

Ráéreztem a pórázfegyelemre, és 15 darab fordulásból megvolt az azóta is kifogástalan pórázfegyelmünk sima nyakörvvel.


Egyetértek Akumi, a gazdára kell hatni.

Teljesen mindegy lett volna igazából, hogy fojtó vagy sima-e a nyakörv. Nekem a fojtó nem adott semmiféle megnyugvást, semmiféle fizikai fölényt. Másnak lehet, hogy az ad.

Minden esetre a mi tanfolyamainkról 99%-ban olyan gazdák kerülnek ki, akik fojtó nélkül is meg tudják oldani a pórázfegyelmet. Szerintem meg ez az, ami inkább turbózza az ember önbizalmát (az esetleges kezdeti kudarcok után), hogy bakker, mégis mg tudtam csinálni. Lúzereszköz nélkül.

Csak az oktatónak hitelesnek kell lennie, és segíteni a gazdát, hogy ne adja fel, amikor kilátástalannak tűnik valami.

2013. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/130 A kérdező kommentje:

" Mellesleg lakás kutya, ha kint van, akkor ott van mellette a gazdája, ha meg Kirk kapitány besugároz egy macskát a lakásba, akkor... Ezt sohasem fogjuk megtudni."


Ezt nem írtad hogy lakáskutya, így más a leányzó fekvése.


De ha már agresszióproblémánál tartunk, akkor melyik suli módszerével sikerült már rehabolni agresszióproblémás kutyát úgy hogy felügyelet nélkül egyedül lehet hagyni másik, akár azonos nemű kutyával mondjuk reggel héttől délután ötig úgy hogy garantáltan semmi probléma nem lesz?

2013. máj. 15. 14:07
 59/130 anonim ***** válasza:
74%

Akkor leírom most még utoljára, a rotit nem a fojtó állítja meg hanem a póráz.. csak azért mert fojtó van rajta még nem fogja abba hagyni az emberre támadást...

Nem tudom hogy miért agreszív de ha pl védekezésből támad akkor tehetsz te rá szöges elektromos nyakörvet is ő akkor is kifog támadni.


A fojtót lehet hasznosan használni, egy ilyen esetbe pl kifejezetten káros lehet a kutyára nézve.

2013. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/130 A kérdező kommentje:

"Ugyanez a pénz kérdéssel is. Ha már nincs más ésszerű érv, akkor jön az, hogy "drága". "Egyébként is micsoda szentségtörés, hogy pénzbe kerül?" Totál mint a szaporított kutyáknál, hogy "nekem is jogom van fajtatiszta kutyához akkor is, ha nincs rá pénzem". Meg "de a tenyésztők csak a pénzt látják a kutyáikban, azt meg tőlem nem kapnak, veszek inkább szaporítótól"."



Én ezt nem így látom. Szerintem azért megyek el valahova hogy megtanuljak valamit és nem azzal van a gond hogy pénzbe kerül, mert a tanítás sincs ingyen, de akkor elvárom hogy az ismeret a tanfolyam végén, amiért odamentem, a birtokomba kerüljön.


Olyan helyre, ahol a tematika direkt úgy épül fel hogy megválaszolatlan hagy egy csomó kérdést hogy "ez ennek a kurzusnak nem témája, de jövő héten indul egy ezzel foglalkozó, amire ha itt befizetsz akkor csak 50, mert amúgy 65 lenne", magam se mennék és nem is tanácsolnám senkinek.

2013. máj. 15. 14:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!