Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy pomeránia...

Nagyon szeretnék egy pomerániai törpespiccet. Az expresszen árulnak édes kölyköket, de szerintem keresztezve vannak, és félek, hogy nem lennének egészségesek. Bízhatok ezekben az ajánlatokban?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg hol tudnék venni egy olyan példányt, ami fajtiszta, de mégsem annyira drága?
2013. máj. 15. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Kérlek ne vegyél szaporítótól kutyát! Ha nincs rá pénzed, inkább várj még vele, amíg lesz rá!


Egyrészről kifoghatsz egy nem megfelelő egyedet (belsőleg, külsőleg), másodszor a fajtában mártod meg a kést... Hiszen ahány szaporított kutya kel el, annál jobban silányul az állomány. Tegyél meg annyit a fajtáért, hogy nem ítéled kihalásra, elsilányulásra!


Egyébként fajtatiszta, nem pedig fajtiszta. Ha tényleg szereted a fajtát, akkor teszel ennyit érte, hogy nem ilyen helyekről veszed, hanem vársz még vele, ameddig összejön rá a pénz!

2013. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

"ami fajtatiszta de mégsem annyira drága" - e két dolog üti egymást, főleg a kiszemelt fajtád esetében


Expresszes hirdetésektől óva intelek.

Keress kennelt és érdeklődj, ivartalanítási kötelezettséggel, hobbira, esetleg színhibás/harapáshibás egyedeket hátha megkaphatsz olcsóbban is.

2013. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bozsikrisz ***** válasza:
94%

Átfutottam a pomerániai hirdetéseket, kb mind keverék. Ez elég ritka fajta, ha fajtatisztát szeretnél azt ne apróhirdetések között keresd...

De arra készülj fel, hogy egy fajtatiszta pomerániai olyan 150-200 ezer között kezdődik.

2013. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitok, tényleg hasznosak voltak, megfogadom őket :)
2013. máj. 15. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ajánlom még a narancsszínű kisspitzet, nem sokkal nagyobb a pomerániainál, de olcsóbb, és kevesebb betegség fenyegeti. Hobbikutyásnak nem sok különbség van a kettő közt (apróhirdetésekben pomerániaiként kisspitz-keverékeket vagy jellegűeket hirdetnek). Nézd meg, szinte ugyanolyan:

[link]

Csak jobb az anatómiájuk, egészségesebbek, és csak pár cm az eltérés. A légcsőszűkület, hibás fogsor is ritkább.

Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2013. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A pomerániai nagyon ritka fajta, nekem is tetszik odáig vagyok értük de nincs fölös 250-300 ezrem egy ilyen kutyára így le kellett mondanom, én is érdeklődtem sok tenyészetnél külföldieknél is és ez volt a legolcsóbb ár amit kaptam, mivel nem túl gyakoriak ezért színhibás és foghibás kutyára akár évekig várhatsz, szerintem válassz egy olyan fajtát amit meg is tudsz fizetni.
2013. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azta, tényleg nem nagy a különbség :)

Én már nagyon régóta szerelmes vagyok magába a pomerániai fajtába, de tényleg nagyon drága, és nem akarok ezzel a szüleimnek nehézséget okozni, és a kisspitzek is nagyon aranyosak :) a ti válaszaitokat és segítségeteket is köszönöm szépen :)

2013. máj. 16. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Valamiért törölték az előző válaszomat... Szóval az allatok.info oldalon van most egy nagyon édes, narancsszínű kisspitz, nem is idős, szerintem nézd meg :) Csak a fajtánkénti szűrésnél válaszd ki a spiccet. Jó kezekben gyönyörű, dús bundájú kiskutya válna belőle.
2013. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!