Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől korpás a kutyám?

Mitől korpás a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutyum imádja, ha dörzsizem a valagát :) Most vettem észre, hogy ahogy megvakargattam a bundáját, olyan, mintha korpás lenne. Egy rövid szőrű kutyáról van szó!

2013. máj. 15. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ételintolerancia, allergia, túl sok fürdetés is oka lehet.
2013. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsőnél tovább megyek: hormonzavar is okozhatja, méh/petefészek gyulladás....
2013. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sameths ***** válasza:
Mielőtt ilyen komolyabb okokra gondolsz, adj neki Lavet szőrtápláló tablettát, gyakran az is segít. Főleg kertben tartott kutyáknál.
2013. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok. A lavet nálunk nem vált be. Mi Agroferm Pet-et vettünk neki, ez probiotikum és vitamin egybe. Nem drága, és szépen rendbe tette a kutyám szőrét. Nem mellesleg az is fontos mivel etetsz, mert ha nem jó minőségű a kaja, vagy épp a bélflórája nincs rendben, akkor nem tud jól felszívódni a tápanyag, a vitamin.
2013. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg adj neki lazac olajat, ha nem betegség van a háttérben szépen rendbeteszi ezt is.
2013. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen probléma.Ezer dolog okozhatja,csak állatorvosi kivizsgálással derítheti ki pontosan,hogy mitől van.

Mi lazacolajat használtunk rá és nagyon szépen rendbe tette.

2013. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Méh és petefészek gyulladása nem lehet, mert ivartalan szuka! Viszont vizsgálgattam, és a nyakán alul hiányzik egy kis részen a szőr, ami nem biztos, hogy összefügg a korpával! Mellesleg sehol nem korpás csak a hátsója :) Azt hiszem időszerű egy stronghold spot, meg megpróbálom a lazacolajat! Ha rosszabbodik, akkor meg természetesen doki!
2013. máj. 15. 15:28
 8/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én kutyámnak általában vedlés előtt nem sokkal kezd korpásodni a bőre a szőre is száraz és matt.

Mikor megszűnt a vedlés és több alkalommal kikeféltem akkor kifényesedett a bundája és elmúlt a korpa.

2013. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, ez is logikus magyarázat lehet!
2013. máj. 16. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!