Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kutyátok hogy viselte a...

Ti kutyátok hogy viselte a gallért?

Figyelt kérdés

Most értünk haza, minden rendben volt a műtéttel. Egy hétig gallért kell viselnie.

Nagyon kába még szegénykém. És nagyon nem tetszik neki a gallér. Bevonult egy sarokba és ott fekszik.

Nem tudom, hogy hagyjam-e és majd észhez tér vagy esetleg nyugtassam meg? Vagy mit csinálja vele?


2013. máj. 15. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Amig nem ter magahoz addig ne zargasd.a doki biztos elmondott mindent hogy mikor adhatsz neki eloszor inni,enni.


A mienk amint magahoz tert meg akart szabadulni a gallertol.probalt beleakadni mindenbe,asztal lababa,szek ala hogy lehuzhassa a fejerol.szoval nem viselte tul jol azokat a napokat.jobban meg kellett huznunk a nyakorvet mint altalaban rajta volt.

2013. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nem lehet neki enni adni ma és inni is csak estefelé.

Csak olyan rossz látni így, ebben az állapotban. :( Ő az első kutyám és a szívem csücske. Csak fekszik, füle-farka behúzva. Előbb picit megakartam simizni a hátát és nagyon megijedt és méginkább a sarokba húzódott.

2013. máj. 15. 12:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Még valószínűleg csak az altatástól kába, ne nagyon piszkáld hagyd pihenni. A mienk 24 óráig jól viselte, aztán mindenhez hozzá csapta, beakasztotta, rángatta. A második napon rájött hogyha a leszorítja a fejét és kétoldalt ráál a gallérra le tudja szedni. Most szorosabra húztuk a nyakörvet, így nem bírja leszedni. Egyébként játszik is benn, szalad a másik kutya után és a vödörrel tolja a fenekét. Szerencsétlen letámadott meg a két mellső lábán fut előlle:-)

Ez a műtét utáni 5. napja.

2013. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém meg szokta Itt egy kép róla.Szegénykének muszáj volt :(,de nem vette 2-3 nap után zokon :)

[link]

2013. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

A legelső nap levettem róla (ivartalanítás után) és soha nem nyúlt a sebéhez. Amikor mentünk varratszedésre, vissza is vették a gallért.

Milyen műtét volt?

2013. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ivartalanítás volt, szuka kutyus.

Rá sajnos muszáj a gallér, mert alapjáraton is olyan nyalakodós-mosakodós, mint egy macska.

De már jobban van, kezd lenyugodni. Lehet, hogy lefekszem mellé picit a földre.


De viszont hányt egy sárga habosat, az ugye nem nagy baj?

Az állatorvosnak ma van a műtős napja, nem veszi fel a telefont. :(

2013. máj. 15. 13:02
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem allergiás, 3hete van rajta a tölcsér. Séta alatt leveszem róla. Már ha mondom neki hogy "búj bele" akkor tartja a fejét.


Minél jobban sajnálod, annál jobban fogja sajnáltatni magát. Semmit ne csinálj másként mint amúgy, azzal teszed a legjobbat neki.

2013. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám nem kapott gallért a műtétje után (daganat leszedés volt). Varrtunk rá egy ruhát, ami nem ért hozzá, hátul volt zártabb, így nem tudott hozzáférni a varrathoz. Ezt, amikor felügyelve volt, akkor levettük róla, hogy szellőzzön.
2013. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Előfordúlhat hányás az altatás mellékhatásaként. Nem mindegyikük bírj egyformán, nyugi. Ne feküdj mellé, ne sajnálgasd! Holnapra jobban lesz nyugi.
2013. máj. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 sameths ***** válasza:
100%

Az fura, hogy ivartalanítás után nem ihat, ez igazából arra vonatkozik, hogy amíg az altató hatása nem megy ki belőle, mert félrenyelhet. De aztán sok-sok folyadékra lesz szüksége.


Most még kába, hagyd pihenni. Én nem javaslom, hogy levedd róla a tölcsért, bár van pár ügyes pólós-módszer, ami kiválthatja, ha vele vagy, az is elég. Ha egyedül hagyod, mindenképp gallér!

Utálni fogja, mindennek neki megy, de muszáj. Ha szétnyalogatja a sebét, vagy kikezdi, nagyon komoly gondjaitok lesznek, és nem egy hétig fog gallért hordani.


Az én idióta vizslám 6 gallért tört össze, és szétrágta magát. Másfél hónapig volt végül rajta...pezsgőt bontottam a végén.

2013. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!