Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám 10 hetes Mopszoma...

Henriikka kérdése:

Mivel tudnám 10 hetes Mopszomat rászoktatni a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Vettem egy 10 hetes Mopsz kutyust! milyen módszerrel tudnám szobatisztaságra? nevelni mert sajnos kivinni nem tudom mivel a másik 2 kutyus bántja! Már sok mindennel próbálkoztam de semmi!
2013. máj. 15. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami nagyon nem stimmel.Egy normális felnőtt kutya sem bántja a kölyköt.Akkor megfogod,és átviszed a kutyás részen,és az utcán teszed csak le.Elvileg már 3 oltása kell hogy legyen.Lehet vinni sétálni.Eü sétának pár perc is elég.
2013. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj h a kinti kutyának kicsinye lesz a másik meg nagyon védi! palotapincsikről van szó én sem láttam még ilyet h ennyire bántaná! A mopsz meg mivel dolgozunk elég higénikusabb lenne ha bent is el tudná végezni a dolgát!
2013. máj. 15. 16:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálunk! Te vagy a 635274527. kérdező, aki ezt kérdezi.

Íme a nyereményed: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szobatisztas..

2013. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát van itt gond nem kevés...

1. Minek kellett venni egy harmadik kutyát, ha a másik kettővel sincs foglalkozva?

2. A palotapincsi nem kinti kutya!

3. Amíg nem te vagy a falkavezér, addig bántani is fogják a kicsit.

4. Ivartalanítani kéne a másik két kutyát, sokat javítana a helyzeten, mert lenyugodnának.

2013. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyáron kint vannak télen bent a pincsik! de ettől még sajna nem lettem okosabb! mivel azt olvastam h a mopsz a legnehezebben a szobatisztaságra nevelhetőbb azért szeretnék segítséget kérni!
2013. máj. 15. 17:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod hogy bent végezze a dolgát, nem lesz szobatiszta. Az nem szobatisztaság. Ha meg engeded neki hogy akár csak egy bizonyos pontra végezze is a dolgát, az annyit jelent hogy lehet a lakásban. Már pedig akkor nem csak egy helyre fog. Tehát nem éppen higiénikus az ha bent végzi a dolgát. Gondolj bele, kakilni kell neki, nincs otthon senki, szépen kipakolja a cuccot, és az mindegy hogy pelenkára vagy a szőnyegre, a szag az szag. HA mégis valami oknál fogva ezt választod, akár a legkisebb pisi után is cserélni kell a pelust, mert nem valószínű hogy utána megint rá fogja végezni a dolgát, és akkor mellé, vagy körbe..vagy akárhová, amit ugye ha dolgozol nem tudsz cserélni, ezért ugyan ott vagy.

Másrészt..a pincsikről az ivartalanításos részt leírták..nincs hozzáfűzni valóm.

Tehát szoktasd szobatisztaságra. Rakd helyre a falkasorrendet. Ha ez nem működik, addig a két másik kutyát szeparáld el, vagy bármi amíg a kicsit kiengeded. Ha nem megy, akkor fogod és a kezedben viszed ki az utcára a mopszodat. De ezzel a helyzettel kezdened kell valamit, mert ugye nem azért akarod hogy a lakásban végezze a dolgát, mert a kutya sosem lehetne az udvaron, vagy éppen nem vinnéd sétáltatni, mert a másik kettő agresszív, és nem engednek ki? Csak ki tudod vinni ha más nem kézben, mert ugye a pincsik nem egy hatalmas kutyák, hogy elállják az utadat.

2013. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 óránként vidd ki,hogy elvégezze a dolgát és dicsérd meg nagyon!


a 2 kutyát pedig küld el amíg kint vagy a kölyökkel..


ha nem tudod őket elküldeni,akkor az gáz..inkább keressetek új gazdit a mopsznak,mert a végén ő is a fejedre nő mint a másik két kutyád!!-.-

2013. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekünk 3mopszunk van.Ééééés szobatiszták(ezt az okosaknak írtam!) Ők reggel 5kor kivannak engedve,10perc visszajöhetnek,mivel elintézik a dolgukat kapnak 1-1 jutalom falatot.Nálunk van kint két nagytestű és egy középtestű kutya.Mikor oda kerültek a mopszok nem néztek rá jó szemmel.Szval,fogd a mopszot a kezedben,vlki más meg az egyik,kihangsúlyozom az egyik!pincsit.Fogjátok erősen a pincsit ne h rámorduljon a mopszra.Szépen simogassátok mind2-t engedjétek szépen fokozottan h szaglásszák egymást,felváltva mind2 ember simogassa mind2kutyát,ne legyenek egymásra féltékenyek és irígyek.Ezt a másik pincsivel is meg kell csinálni,de külön külön!!! Többször el kell játszani naponta,kb 1-2 hét és nem lesz gond.Am ha feltétlen bent akarod tartani a kutyust akkor van kutyapelenka,van újság papír és alomtálca lehetőség.Ha látod h körbe körbe megy a kutya meg nagyon szimatol rakd a kijelölt helyre.Van helyhez szoktató spray,amivel be kell fújni a helyet és az oda csábítja.Ha látod h jó helyre végzi a dolgát dícsérd meg!
2013. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kutya nem macska, hol alomra legyen szoktatva.


A 6. válaszoló nagyon jól leírta a lényeget. A szobatisztaság azt jelenti, hogy ha bent van a házban, akkor nem piszkít SEHOVA, hanem megtanulja visszatartani a sétáig. Képzeld csak el milyen kellemetlen lenne például ha vendégségbe mennétek a kutyával és ott is elkezdené keresni a pelenkát, de mivel nincsen, így véletlenszerűen pottyant valahol az ismerős házában.


Másrészt, a kutya egy nagyon tiszta állat, éppen ezért nem végzi a dolgát a piszkos/pisis/szagos pelenkára, alomra és társaira. Nyilván te se végeznéd a dolgod egy olyan wc-n ami mocskos. A pelenka csak ideiglenes megoldás amíg a kutyust nem lehet kivinni a szabadba dolgát végezni, de mivel a te kutyusod már 10 hetes, így gondolom már megvan a minimum 3 oltása. A pelust meg azonnal patyolat tisztára kell sikálni minden akció után.

2013. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!