Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A FURMINATOR-t vedlési idöszak...

A FURMINATOR-t vedlési idöszakban naponta szabad használni?

Figyelt kérdés
4 különbözö szörtipusu kutyám van,egy husky,egy hosszu szörü németjuhász keverék,és két kistestü rövidszörü.A huskym szörzetén az elejen tobb napot át kellett menjek a furmival,azota mivel olyan jol kijött belöle ami ki kellett,mar csak heti egyszer elég.Az egyik kistestüm a legrövidebb szörümnek is heti egyszer elég,viszont a hosszu szörüm és a bundásabb rövidszörüm szinte minden masodik nap kellene,annyira megindult belölük a ször,a hosszu szörümnek rengeteg az aljszöre ami latszik hogy kijövésre készül,mert vörösesbarna,a kutyám viszont fekete.Nem tudom hogy csinaljam a furmintorral,szabad e ilyen sürün használni???mert sokan azt mondjak hogy tonkreteszi a kutya szoret.Tanacstalan vagyok...

2013. máj. 15. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Itt sok mindenre választ kapsz: [link]
2013. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha állandóan sűrűn használják, valóban árt. Viszont vedlésnél én is azt csináltam, hogy naponta, kétnaponta alaposan átfésültem, amíg teljesen le nem kopaszodott a kutya, elvégre akkor már mit számít a sok elhalt szőrnek... Mikor már csak a fedőszőr maradt rajta, visszafelé húztam a szőrén a furminátort és ekkor a sok érett fedőszőrt is kiszedte, legalábbis a nagyját. Ideiglenesen tényleg borzalmasan festett szegény kutya, de mivel így szinte egyszerre ledobta az egész szőrét, mintha nyírva lett volna, olyan gyönyörű, sűrű, egységes bundát növesztett, hogy csuda, kiállításokon is arat. Mikor nem vedlik, én nem is használom, csak olyan két-három hetente.
2013. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!