Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekünk való a kuvasz?

Nekünk való a kuvasz?

Figyelt kérdés

Párommal nem rég költöztünk össze és szeretnénk egy közös kutyát. Ő kuvaszt szeretne, nagyon tetszik neki az a fajta. Nagy udvarunk van (800 négyzetméter). Nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen nagy kutyám legyen, mert korábban csak tacskóm volt.

Én olyan kutyust szeretnék, aki nyugodt, aranyos, barátságos, mégis jó házőrző. Néhány éven belül szeretnénk gyereket, tehát jól viszonyuljon a kicsikhez a kutyus. A kuvasz ilyen?

És mennyit eszik egy ekkora kutya? Nehogy kiegyen minket a "vagyonunkból". :)

Mik a tapasztalatok ezzel a fajtával?


2013. máj. 16. 08:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A kuvasz nem épp nyugodt fajta, bár lehet kifogni olyat. Az aranyosság sem jellemző rájuk és a barátságosság sem. Persze a gazdához mindig máshogy viszonyulnak, de erősen egygazdások. Kisgyermekeseknek egyáltalán nem javasolom, főleg nem olyannak, aki még nem tartott egyáltalán hasonló kaliberű fajtát.


Egyébként nem eszik sokat, kb. annyit mint egy németjuhász.

2013. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez a kérdés, de a leírásod alapján szerintem tartsatok inkább pulit. :)
2013. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
63%

Ha barátságosság fontos, és gyermeket is terveztek, kuvaszt NE vegyetek. Ez a fajta tipikus házőrző, inkább bírtok, telek őrző. Neki nem fontos a szocializálódás, sőt, nem tűri meg maga mellett az embert. Egy gazdát fogat el, ő a falkavezér számára, s ennyi. Nagyon antiszociális fajta a kuvasz, nem emberek közé való. Direkt az őrzésre tenyésztették ki régen, amikor állatokat kellett védeni kint a tanyákon.

Nekünk egyébként egy kuvasz, labrador keverékünk van, ugye a labrador teljesen nyugodt, gyermekszerető kutya. Külsőre a miénk kuvasz, de a belső értékei a labradoré. :) Kisfiam belenyúl a szájába, elveszi előle a kaját... Bármit megtehet vele(persze csak normál határokon belül), viszont ha csak idegen lépteket hall, már ugat, jelez nekünk. Szerencsénk volt hozzáteszem, h nem egy idegbeteg példányt sikerült megvennünk mikor "labradort" vásároltunk. Kis korban még nem nagyon lehetett észrevenni, h keverék. Azóta persze mindenki ámulattal nézi, h milyen jó fej a "kuvaszunk". :) :)

Szerintem vagy labradort, vagy golden retrivert vegyetek.

Persze vehettek kuvaszt is csak mert szép, de akkor rettegés lesz az udvaron tartózkodásotok. :D

2013. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

3-as vagyok.

Enni nem eszik sokat. Ezeknek a testméretű kutyáknak általánosságban egy 3 dl pohárnyi jó minőségű tápot kell adni naponta. :)

2013. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kertet is szeretnénk mellette, sok virágot, zöldségeket. Ezt még kihagytam a felsorolásból.
2013. máj. 16. 09:06
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is nézzetek inkább más kutya után.

Nem tudom miért, de így hirtelen a bobtail jutott eszembe:) Gyerekbarát, játékos, felnőttként nyugodt, elvileg jó házőrző is, vagyis hirtelen a leírásokból az jött le:) Biztos élvezné a nagy területet is.

2013. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kert és kutya nem összeegyeztethető. Vagy el kell keríteni őket.
2013. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Van elkerített kertes ismerősöm, a vizslája mégis mindig a növények közt fekszik. Ugyanígy pl. a németjuhász megértette, hogy oda nem szabad menni. Ilyesmire gondoltam.
2013. máj. 16. 09:31
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha kiskorában leneveled róla, akkor nem lesz vele gond. Ki kell jelölni a határt, amin belül nem léphet. Persze az elején lesznek elkerülhetetlen károk...de ha sokat tudtok vele lenni kölyökkorában, akkor könnyedén leszoktatható.
2013. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Ez a kertbe nem megyünk téma csak a szoktatástól, tanítástól függ. Nálunk van egy kis hely a kert közepén, ahol heverészhet a kutya, imádja. Régen bármit ültettünk oda, csak befeküdt, így inkább már az ott csak az övé. Nem tudjuk miért szeret egyébként ott lenni, de ha neki jó... :D

Nem csak a kutyának kell alkalmazkodnia egyébként. :)

(3-4es voltam ismét :))

2013. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!