Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy kutyus belebet...

Szerintetek egy kutyus belebetegedhet abba, ha hosszabb ideig (mondjuk fél évig) nem látja a gazdiját?

Figyelt kérdés
Külföldre költözésről lenne szó, és sajnos csak jó pár hónap elteltével fogom tudni magammal vinni a kutyusomat is, addig anyukám vigyáz rá (még otthon lakom, így napi szinten van anyuval is...). Nagyon féltem, de amint megfelelő körülmények lesznek azonnal kihozom. Addig is nagyon jó helye lesz, talán ő kicsivel könnyebben átvészeli ezt az időszakot, mint én, mert nekem biztosan őrülten fog hiányozni... :( Azzal próbálom megnyugtatni magamat, hogy ez csak átmeneti időszak, amit át kell vészelni, és utána minden ugyanolyan lesz. Nem volt könnyű döntés, de az ő érdekében is meg kellett hoznom. Valaki volt már hasonló helyzetben?

2013. máj. 16. 13:23
 1/3 sameths ***** válasza:

Sokmindentől függ. Milyen fajta, mennyire ragaszkodó, hagytad már otthon (mással) valaha hosszabb időre?

Anyukádat ismeri, elfogadja?


Nem fog belebetehgedni. A kutya a jelenben él, neki akkor ott az lesz jó, ami van. Nagyon hamar alkalmazkodnak az új helyzethez. Hidd el.

Neked sokkal nehezebb lesz mint neki.

2013. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha anyukáddal napi szinten volt és most is vele marad akkor nem fog bele betegedni.Max szomorkásabb lesz de játékkal el kell terelni a figyelmét.Egyébként attól is nagyon függ h milyen idős a kutyus és mióta van veled.
2013. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Benti kutyus, így igazi kis családi eb, mindenkit imád. Én vagyok vele a legtöbbet, járunk suliba foglalkozásokra, klikkerezünk is. Már 9 éves, kb. 2-3 éves korában voltam fél évet külföldön, akkor is anyával volt. Az első pár hétben azt mesélték, nagyon várta, hogy hazajöjjek, alig evett, aztán belenyugodott a helyzetbe.

Valószínűleg tényleg nekem lesz sokkal nehezebb, már most megszakad a szívem, pedig tudom, hogy csak átmeneti időszak lesz. De mégis aggódom miatta, mert már nem fiatal, és gondolom ennyi idő után neki is rosszabb lesz.

Azért köszönöm a biztatást! :)

2013. máj. 16. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!