Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történt a kutyámmal tudnáto...

Mi történt a kutyámmal tudnátok valamit javasolni?

Figyelt kérdés
Először is,hogy milyen kutyáról van szó a mi husky-nk szülte(de nem teljesen fajtiszta husky mivel kisebb az eredetinél)az még titok,hogy milyen kutyával közösült mert mi úgy kaptuk és már akkor vemhes volt.Szóval lett 8 kölyök abból 2-nek olyan a szőrzete mint a juhászkutyának utánanéztem és,ahogy elnézem a svájci juhászkutya szőrzetére hasonlít erősen sőt nem csak szőrzet a feje is pont olyasmi.Szóval abból 1-et odaadtunk(a másik 6-ot is amelyiknek nem olyan a szőre)és a másikot megtartottuk.Na szóval arról a kutyáról van szó aki nagyon-nagyon hiperaktív lassan most júnis 1. lesz 1 éves de tegnap este nagyon furcsán viselkedett.Nem tudom mi történhetett vele de lassú volt nem csinált semmit olyan boldogtalanul állt,sokat pisilt,meg,hogyha odaakartam nyúlni simogatni akkor morrogott miközben ezt nem szokta csak akkor ha kajál.Gondoltam hasmenése van vagy valami és adtam neki egy ilyen dobozzal negyedliteres dobozból tejet hátha helyreállítsa a baját.Hát reggel lett most se változott sokat.De hogyha valamit odaadok pl kiflit vagy tejet megeszi/megissza.Annyit tudok,hogy mielőtt ez előjött azelőtt adtam volt neki sósvízben volt szallonát de azt az anyja is megette és semmi baja.Amúgy meg maga a kutya nagyon falánk mindent megeszik még a banánt is:D.Ja amúgy reggel adtam neki egy aspirint.Mit javasoltok vagy mit gondoltok mit csináljak vele?

2013. máj. 16. 13:30
1 2 3
 1/23 sameths ***** válasza:
Ez most komoly?
2013. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Előbb tájékozódni kell és nem kapásból hülyeséget csinálni:


"Az acetilszalicilsav (aspirin) is mérgező macskákra és kutyákra egyaránt, a tünetek is hasonlóak. Kezdetben hányás, bágyadtság jelentkezik, majd később vércsíkok mutatkoznak a hányadékban. Ennek oka nem más, minthogy a vegyület erősen izgatja a gyomornyálkahártyát, és fekély, perforáció képzését okozhatja. Előrehaladott állapotban az állat idegrendszeri tüneteket produkál, állapota menthetetlenné válik Mivel a hatóanyagnak nincsen ellenszere, és a kezelés tüneti, ha nem viszik az állatot időben orvoshoz, akkor bekövetkezhet a legrosszabb. Hánytatással itt is meg lehet akadályozni a gyomorban lévő gyógyszer felszívódását, mert a vegyület csak lassan szívódik fel, ezért a bevételt követően 8-12 órával sem késő a beavatkozást elvégezni."


Nem tudom ezek után le kell-e írom, de inkább megteszem: Vidd állatorvoshoz!

2013. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Ez most komoly? Mielőtt bármi baromságot csinálnál, utána kellett volna olvasni. A felnőtt kutyáknak nincs szüksége tejre, pláne nem dobozosra(azt hiszem nem tudja megemészteni sem), és ettől is kaphat hasmenést, de biztosan nem fogja megfogni a hasát. Mielőtt bár gyógyszert adnál a kutyának tudatlanul olvass utána.

Mielőtt még bármit beletömnél, vidd el orvoshoz, vagy az orvost hívd ki házhoz. De azért közöld vele hogy mit adtál neki.

Utána pedig ülj le, és tájékozódj hogy mi adható a kutyáknak és mi nem. Attól hogy mindent megeszik, nem feltétlenül eheti is meg.

2013. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
Meg kellet vna nézni a székletét h kiderüljön has menése van-e,ha van akkor főtt rizst lehet neki adni.Tejet semmi képp,bármilyen formátumban van nem,mivel a fehérje nem emészthető és még bajt is okozhat,ugyan úgy mint a szalonna...sós is meg tömény zsír,megülte a gyomrát ennyi,itassad és normális kaját adj neki.
2013. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
értem akkor vigyem állatorvoshoz vagy hányattasam meg de hogyan?
2013. máj. 16. 13:59
 6/23 anonim ***** válasza:
Nem tudod meghánytatni. El kell vinni állatorvoshoz!
2013. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ha nem viszem el állatorvoshoz az 1 aspirintől meg is halhat?
2013. máj. 16. 14:29
 8/23 anonim ***** válasza:
Mivel ahogy írtad más baja is van, plusz még rá az aspirin, ki tudja... Minden esetre ha nem viszed el ilyen esetben állatorvoshoz és elpusztul, akkor azzal állatkínzást követsz el. Szóval ha már magadtól nem érzed kötelességednek, akkor legalább azért tedd meg, mert törvény írja elő!
2013. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
ASPIRINT??????? Jézus Isten! :O Kutyáknak szigorúan tilos!!!! Egy fél algopiryn max, ha lázas, de aspirin????, Azonnal orvos!
2013. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Romániában élek és itt nincs bevezetve a kutyachipes dolog szóval ha meghalna fel se tűnne de nem azt jelenti,hogy nem viszem el szóval akkor efogom vinni csak oda fizetni kell és anyumék ezért nem vannak oda pedig egy kutya élete.És amúgy én csak így adtam elő de nem én adtam az aspirint hanem egyik hülye szomszéd mondta és anyum már rögtön adta be...
2013. máj. 16. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!