Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem le a kutyámat...

Hogyan neveljem le a kutyámat az ugatásról?

Figyelt kérdés

Tömbházban lakunk. Örökbe fogadtunk egy 2 éves szuka kutyust már 2 hónapja.

Amikor elmegyünk itthonról elkezd azonnal ugatni. Sokan azt mondták hogy ez normális, hiszen egyedül marad. (ezzel én is így vagyok). A közvetlen szomszédainkat nem zavarja, ám a második emeleten lévő ember megállított ma minket, idézem: "Nem zavar, csak nagyon kellemetlen."

Ezért a kérdésem az lenne, hogyan tudnám lenevelni a kutyust hogy ne ugasson mikor elhagyjuk a lakást...

A válaszokat előre köszönöm.


2013. máj. 16. 18:29
 1/4 A kérdező kommentje:
A kutya egyébként nem ugat se utcán, se lakásba, se sehol, csak akkor, amikor távozunk a lakásból.
2013. máj. 16. 18:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nem lesz egyszerű.Ha jól tudom lehet kapni nyakörvet, ami ugatásra enyhe elektromos impulzust ad és picit megcsípi a kutyát. Így nagyon hamar megtanulja, hogy ha ugat az neki kellemetlen. Készülj fel, hogy nagyon borsos ára van.
2013. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

[link]


ajánlom!! mi sokat tanultunk tőle!! ha tudod töltsd le a műsorait!!


[link]

2013. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sameths ***** válasza:

A kutya azért ugat, mert szeparációs gondjai vannak. Ez elsősorban abból adódhat, hogy nem vettétek át a szemében a falkavezér szerepet, ezért, amikor elmentek otthonról, ő aggódik értetek.

A szeparációs problémákat lehet orvosolni, de elég kemény meló. Kérjetek, szakmai segítséget valamilyen kutyaiskolában, kutyatrénertől.

Olvassátok el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét.

És ezt is érdemes elolvasni:


[link]

2013. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!