Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulit lehet mindig rövidre...

Pulit lehet mindig rövidre nyírt szőrrel tartani?

Figyelt kérdés
Vagy tényleg megvakul?

2013. máj. 16. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:

:)))

De aranyos vagy :DD


Dehogy vakul, pont az utcánkban lakik egy puli akinek mindig lenyírják a szőrét rövidre és elhiheted, nem vak.

2013. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Pedig igaza van a kérdezőnek, a puli szeme körül nem szabad lenyírni a szőrt.
2013. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Úgy tudom,nem mindegy hogyan van szoktatva.Ha mindig árnyékban volt a szeme,árthat neki a hirtelen fény.
2013. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vakul meg, de ha mondjuk egy soha nem nyírt pulit hirtelen megnyírnak, pár napig bántani fogja a szemét a fény. Ennyi az egész. Alap esetben szerintem jobb, ha van rajtuk rendes bunda, mert szigetel és nincs olyan melegük, mint azt sokan gondolják. Télen meg evidens, hogy nem jó a rövid szőr!
2013. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
lakásban lenne.
2013. máj. 16. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok.


Hát nem tudom... én akkor is rajtahagynám a bundát :D

2013. máj. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Le lehet nyírni a pulit és a komondort is. Sőt, régen a juhász/pásztorember le is vágta minden évben a birkákkal együtt. Ez a szőrre tenyésztés és szőr meghagyás csak a XX. században alakult ki. A komondornál a hátsó lábakon meghagyták hosszabra, hogy ha a farkas odaharap, akkor kicsit jobban védve legyen és vissza is tudjon harapni.


Nem vakulnak meg, ugyanolyan szemük van mint minden más kutyának. Persze az igaz, hogy ha sokáig takarta a szemét a szőr, akkor ne a legnagyobb nyári verőfényben nyírjuk le neki hirtelen, hanem tavasszal, mert a fényre érzékenyebb lesz egy ideig.

2013. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ismertem lakásban tartott pulit, aminek mindig rövidre volt nyírva a szőre! ő azt szokta meg. nyugodtan lehet, de akkor tényleg kiskorától nyírni kell!
2013. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan olyan a szeme, mint bármelyik másik kutyának, szóval igen, lehet rövid szőrrel tartani, nem fog tőle megvakulni. De én odavagyok a gyönyörű zsinóros szőrükért, egész biztos nem vágatnám le soha. :)
2013. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!