Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A japán kan akitát lehet...

Nagy568 kérdése:

A japán kan akitát lehet együtt tartani más kan kutyákkal? Egyesek miért csak rosszakat írnak az akitáról?

Figyelt kérdés
Szerintem igen! nevelésen múlik az egész!
2013. máj. 16. 21:37
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
bocsi a 19-esnek szántam
2013. máj. 17. 15:11
 22/29 A kérdező kommentje:
kedves akita gyűlölők, a youtubon lehet látni hogy más állatokkal ki jön. a kutya szocializációjáról szól az egész. egy pit bull, egy rotweiller egy puli is lehet agresszív, ha nem foglalkoznak vele. a macskákkal is ki jön ha együtt nőnek fel. ez a fórum arról szól tiszteletem a kivételeknek, hogy az akita egy makacs kezelhetetlen kutya ami nem igaz. bánom hogy szóba álltam itt egyesekkel. igaza van a tenyésztőnek hogy ne foglalkozzak a negatív véleményekkel amit az akitáról írtok.
2013. máj. 17. 22:13
 23/29 A kérdező kommentje:
jó lenne ha olyanok válaszolnának a kérdésemre akik akita tulajdonosok(illetve akitát együtt tartanak más kutyákkal), sokan nem ismerik ennek a fajtának a jellemét, csak mondanak róla negatív véleményeket. Számomra a legszebb kutya!!! Nem akita tulajdonos kiméljenek azt sem tudjaák hogy milyen az akita!
2013. máj. 20. 21:35
 24/29 Yukióóóó ***** válasza:
Japán szukám van 14 hónapos és nevelés kérdése az egész ,jártunk mi is suliba de minket ki közösítettek , mert későn mentünk és bla bla bla ..... tehát nem szeretik az akitásokat , mert makacs -önfejű kutya mondják ezt azok a kutya iskolai tanárok akiknek csak pittjük van !! na de mindegy sok-sok kitartás elviselni az önfejűségét-makacs stílusát ja és a kisebb kutyákban a macskát vagyis a prédát látja ezzel nem tudok mit kezdeni ,de amikor odajön és réd néz és szinte meg szólal , h nyissam az ajtót neki szinte emberként kezelem ,de ezt nem lehet szavakba le írni ezt látni és átérezni kell ! de hogy ne legyen egyedül most kap egy társat egy amerikai kant így meg lesz a falka :-) !! mindenképp szuka -kan legyen a fel állás abból biztos nem lesz probléma !!
2013. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
50%
Hát ha 14 hónaposan prédának nézi a kisebb kutyákat, akkor ott elég nagy gond van.
2013. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk akita-gyűlölők, nem tudom, hogy ezt honnan szedted..... Nem negatív véleményeket mondunk, hanem olyan dolgokat, amelyek igazak a fajtára. Azért, mert valaki szeret egy fajtát, még nem kell szemellenzőt felvennie. Nekem szánhúzóim vannak. Tudod, hogy az érdeklődőknek mit szoktam elsőnek elmondani a fajtáról, amit imádok???? Azokat a dolgokat, amit az emberek negatív tulajdonságoknak tartanak náluk. Mert én úgy gondolom, hogy egy valakit vagy valamit szeretni a rossz tulajdonságaival, nem szeretni meg az erényeivel együtt kell.... Mert olyan, hogy valaminek csak jó tulajdonságai vannak, na olyan nincs. Minden és mindenki a rigolyáival, rossz tulajdonságaival együtt egy kerek egész.... Még az akita is. Aki igen, általában domináns természetű, nem való akárki kezébe. Neked van egy 10 hónapos kutyád, aki jelenleg jól kijön mindenkivel. Ha ez így is marad, akkor örülj neki, nagyon. De azon se lepődj meg, ha a későbbiek során megváltozik.


Idézet a Nippon Jume akita kennel fajtaleírásából:


"A vaddisznó-, õz-, sõt feketemedve-vadászatra kitenyésztett akita inu kétségtelenül hajlamos a szilajságra, de könnyen képezhetõ, és általában kiegyensúlyozott temperamentumú. Más kutyákat egyéb állatokat zsákmánynak tekinthet, ha nem velük együtt nevelkedett. Idegeneket nehezen tûr meg maga körül, természetébõl adódóan védi területét."


Idézet a No Tabi Ken akita kennel leírásából:

"Halkan, macska módra vadászik, a kisebb állatokat, kutyákat is zsákmánynak tekinti. Ennek ellenére fel lehet úgy nevelni, hogy a háznál lévő egyéb állatokat megtűrje.

....

Azonos nemű kutyákkal szemben az Akiták agresszívek lehetnek, viszont ellentétes nemű kutyákkal általában békésen élnek együtt, bár némely Akiták egyetlen kutyaként szeretnek élni.

...

Örökölt jellemző tulajdonságuk következtében a falkán belül vezető szerepre törekszenek. A gazda családja számára az ő falkája! Időnként kihívást jelenthet a gazdának a vezető szerep megtartása."


Gondolom akkor -a TE logikádat követve- ők is akita-gyűlölők, akik csak azért tenyésztik a fajtát mert mazochisták............

2013. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nevelés kérdése illetve mennyit foglalkoznak vele! Egyik ismerősöm az akita szuka kutyáját el ajándékozta mert nem jött ki a kan akitával. A youtubon rengeteg videón lehet látni hogy ki jönn más állatokkal. Nem kell mindig a rosszra gondolni hogy meg fog változni, nem fog ki jönni a másikkal? a kutya ezt megérzi.Ezzel a kutyával egy a baj nagyon okos. Japán tenyésztőkkel beszéltem és ők mondták ha együtt nőnek föl nem lesz gond.
2013. máj. 21. 21:58
 28/29 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni, de én az akitát az eddigi tapasztalataim alapján az "agyatlan" kutyafajta kategóriába sorolom, ezért csak hozzáértő, határozott és következetes gazdának ajánlanám. Nem úgy agyatlan, hogy buta, hanem megvan bennük az, hogy bizonyos helyzetekben egyszerűen elvesztik a fejüket és meggondolatlanná, agresszívvá, megállíthatatlanná vagy csak erőszakkal megállíthatóvá váljanak. Náluknál nagyobb kutyáknak is nekiugranak akkor is, ha 20-30kg-al nagyobb a másik és semmi esélyük ellene. A velük egyméretű vagy kisebb kutyáknak pedig akár maradandó sérüléseket is okozhatnak vagy meg is ölhetik őket.


Szóval igen, meg lehet nevelni, de komoly munka és elhivatottság ilyen kutyát tartani és bármennyire is gyönyörű, nem szépség alapján kell választani.

2013. máj. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
ha együtt nőnek föl nem öli meg, ez egy nagy baromság,nem tudom miért kell ilyeneket terjeszteni. sok akita tenyésztő együtt tartja az akitát macskákkal és más fajta kutyákkal.
2013. máj. 22. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!