Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret velem dolgozn...

Miért nem szeret velem dolgozni a kutyám?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ez a kutya semmit nem szeret csinálni azon kívül h teng a parkban és emberekhez szaladgál.Frizbizni szeretnék vele de arra sem igazán pörög fel,engedelmes gyakorlása sem hozza lázba pedig egy napig nem evett és úgy gyakoroltam vele hátha...trükkök sem igazán szal semmi,agilityzni is csak kajáért.Mit csináljak,tudom h én vagyok a hibás de úgy fel tud ezzel idegesíteni főleg h munkakutya..
2013. máj. 17. 16:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az nem elég, hogy munkakutya. Kicsi kora óta kellett volna fokozatosan felkészíteni erre, a munkakedvet is ki kell alakítani, nem csak úgy parancsszóra jön.
2013. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
kicsi kora óta ilyen,akkor is egy csomót foglalkoztam vele,most 1 éves szal még mindig fiatal
2013. máj. 17. 16:05
 3/17 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2013. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A foglalkozás egy dolog, a munkakutya felkészítése mást jelent, mint egy családi kutyával való foglalkozás.
2013. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért, mert "munkakutya", még nem biztos, hogy kedvvel is fog dolgozni. A fajta még nem biztosíték arra, hogy temperamentumban, motiválhatóságban is megfelelő kiskutyád van. Pontosan e miatt szokták az emberek megnézni, milyen alomból válasszanak kutyát maguknak.
2013. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Border Collie basszus..úgy szeretném versenyekre vinni de hát...mit csináljak?
2013. máj. 17. 19:06
 7/17 anonim ***** válasza:
Honnan van? A szülei, nagyszülei milyen eredményeket értek el? Tk-s?
2013. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Keress fel egy megfelelőn képzett oktatót aki meg tudja mutatni, hogy mit hogy kell csinálni és rávilágít a hibáidra.
2013. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

tök mindegy milyen kutya ,szerintem egyik fajta sem tenne semmit , a kérdezőnek nem. tuti,hogy nem a kutyában kellene keresni a hibát:)

nevelés, motiváció,kutya -gazdi kapcsolat ,stb. ez nem kedv kérdése !

és mivel ideges vagy , amit ügye egy vezér sosem tesz, így a kutyád teszi amit akar, amit szeret. majd,ha vezérré,válsz a szemében ,ha képes leszel irányítani, akkor jöhet a munka !

kezd el a nevelését, az elejétől!

valahol, valamit nem jól csinálsz.

talán változtass ???

2013. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem tudom, honnan veszed a kérdésból, hogy nem ő a falkavezér. Nekem csak annyi jött le, hogy a kutya kicsit nehezebben motiválható az átlagnál. Ez lehet falkavezér probléma is, de szerintem a kérdésben semmi nem utal erre. Amúgy tényleg keress egy jó oktatót, akinek van sportkutyás tapasztalata.
2013. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!