Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vágjam le a kutya körmét?

Hogyan vágjam le a kutya körmét?

Figyelt kérdés

Kerti kutya, 1 éves.Nincs hozzászoktatva a körömvágáshoz,mert mindig elkoptatta körmeit. Most viszont egyik lábán a farkaskörme elég nagy,nem szeretném ha a húsába be nőne. Jobb lábán a farkaskörmét elkoptatta a baloson nem.

Néztem fressnapfban körömvágót,hát nem hiszem hogy használni tudnám.Sőt sérülést és fájdalmat sem akarok a kutyának.

Szerintetek emberi körömvágásra alkalmas csipesszel levághatok a kutya körmének végéből egy picit,vagy nagyon erős az eb körme?


A csipesz,amire gondoltam: [link]



2013. máj. 17. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Emberivel nehogy megpróbáld!

sokkal de sokkal erősebb egy kutya körme!

a neten sok kép és leírás van ami szerint letudod vágni a körmét.

vagy veszel egyet elmész állatorvoshoz és megkéred,hogy mutassa meg hogy kell

2013. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak karomvágóval próbálkozz,ilyen csipeszekkel ne, bár én inkább azt tanácsolom vidd el egy kutyakutyakozmetikushoz aki levágja neki és te is ellesheted tőle,hogy miként kell ezt csinálni. (állatorvoshoz is viheted, de ott jóval drágább, hogy miért arra nem jöttem még rá )

Kozmetikusnál karomvágás kb. ötszáz forint, nem nagy összeg és tuti nem lesz baj. :)

2013. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a csivaváimnak emberi körömcsipesszel szoktam vágni és utána picit megreszelem.ha nem vágsz túl nagyot belőle semmi baja nem lesz és nem is fáj neki! Nekem illetve a kutyáimnaj sosem volt ebből gondunk! Meg sem szokták érezni! :)
2013. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha fekete a körme és nem látni hogy meddig tart a hús, akkor mindig csak egy nagyon keveset (1-2mm) szabad lecsípni belőle kifejezetten kutyáknak szánt karomvágóval, de ha elviszed tényleg egykutyakozmetikushoz vagy akihez jártok dokihoz ő megmutatja hogy kell, én már régóta járok a dokimhoz, nekem szerencsére ő már ingyen vágja a kutyáimnak a körmeit, de hallottam már hogy 800 forintokért vágnak..
2013. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!