Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha magabiztosan viselkedünk...

Ha magabiztosan viselkedünk egy kutyával, magabiztosak vagyunk egy kutyával, akkor az tényleg tart inkabb tölünk minthogy támadjon, vagy rosszat cselekedjen velünk szemben?

Figyelt kérdés

2013. máj. 17. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább tisztelni fog, vezetőként fog rád tekinteni akit követhet egész életében ha kitartasz a nevelésed mellett. De ez nem azt jelenti hogy nem babusgathatod,kényeztetheted csak bizonyos határokat meg kell húzni nevelésben és az életvitelben, amiket mindig be kell tartani.

De egy kutya ok nélkül nem támad a gazdájára.

2013. máj. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kutyáknál nem szabad félelmet mutatni mert akkor a legtöbbje észreveszi.
2013. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha én nem a gazdája vagyok,hanem már egy egy 5-6 éves idegen kutya, aki mondjuk ismerösömé,barátomé
2013. máj. 17. 23:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Van amelyiknél hathat, van amelyik viszont a legnagyobb nyugalommal letojja, hogy miként viselkedsz és megtámad ha olyan a kedve, úgyhogy erre ne alapozz. Idegen kutyákkal nem barátkozunk, csak engedéllyel. Azért gondolom az ismerősnek van annyi esze, hogy nem engedi meg, ha nem fogad szót neki a kutyája...
2013. máj. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy kutya a legelső pillanatban tudja, hogy kire tekintsen maga fölött állónak.

Nálunk édesanyám eléggé tart a nagyobb testű kutyáktól, ezt nyilván érzik is rajta. Bár még soha nem volt ebből gond, de mindig mondom neki, hogy idegen kutya előtt ne viselkedjen már úgy, mint egy döglött hal :D

Magamról tudom, hogy képes vagyok falkavezérként viselkedni. Bár én meg a legtöbb kutyához leguggolok azonnal haverkodni, de azt is meg tudom ítélni, ha egy kutyával nem csinálhatom meg ezt.

A testbeszéd, testtartás nagyon meghatározó. Húzd ki magad, egyenesen állj, legyen határozott a megjelenésed. Én szeretem a kezemet összefonni magam előtt ilyenkor, fejedet emeld fel, és az első pillanatokban ne a kutyára figyelj, hanem a gazdijára. És ne állj szembe a kutyával, hanem oldalt állj neki. Ha megszimatol, ne ijedj meg, leginkább ne foglalkozz vele.


De hacsak nem egy ritka agresszív kutyáról van szó, akkor nincs ok az aggodalomra.

Ha meg akarod simogatni, akkor hagyd, hogy megszimatolja a kézfejedet, mert azzal fogsz hozzányúlni. Soha ne úgy nyúlj felé, hogy a tarkóját simogatod, mert egy idegen kutya annak nem örül, hiszen nem látja, hogy mit matatsz. Ha megszimatolta a kezedet, akkor simítsd meg a tenyereddel az arcát, az állát, a nyakát.

2013. máj. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem sokkal bonyolultabb ez a dolog annál minthogy rá lehessen vágni egy igent vagy egy nemet.


pl. ha egy eléggé domináns (de nem agresszív) kutyával állsz szemben könnyen meglehet hogy "felveszi a kesztyűt" ha te fölé akarod helyezni magadat. egy domináns kutya esetében és főleg ha még olyan fajta is nem könnyű dolog elérni azt hogy valóban tartson tőlünk. ha alapul veszem az automatikus emberi reflexeket akkor pedig már szinte lehetetlen hacsaknem jócskán van tapasztalatod a hátad mögött. ilyen pl. amikor a kutya felédmordul. tehát nem csak morog hanem egy picit feléd is indul te pedig automatikus reflexből meghátrálsz. jó példám erre cesar esete amikor a labrador beléharap. tökéletesen látható hogy a labi azzal "kapott zöld utat" a támadásnak hogy amikor felékapott cesarnak ö egy pillanatra meghátrált/hátrahőkölt. szóval ha még cesarban is benne vannak ezek az automatikus reflekszek akkor egy átlag emberbe jócskán többszöröse ennek.


a másik ha a kutya nem egészséges idegrendszerű. az szintén eléggé lutri.

tehát jó azt is tudni ilyen esetben hogy a szóban forgó kutya milyen idegrendszerrel rendelkezik, milyenek az alapvető jellemei. (félős, agresszív, domináns? vagy esetleg ezek mixe?)

nem mellesleg az hogy a kutya féljen tőlünk az nem valódi győzelem.


ha a szóban forgó kutya egészséges idegrendszerű akkor a viselkedéseddel maximum azt éred el hogy veled szemben bizonyos dolgokat nem tehet meg (mondjuk ne ugráljon rád), nem mellesleg nem kis meló ilyet sem elérni egy "olyanabb" kutyánál). de ugyanakkor ez még nem jelenti korántsem azt hogy pl. parancsolhatsz neki (ilyen esetben ha nem ismer el, vagy morog, vagy támad, esetleg süketet játszik, jelleme válogatja).


sajnos az hogy a kutya "tartson" tőled, számomra értelmezhetetlen. ugyanis egy kutya tiszteletből nem fog megtámadni adott esetben, illetve tiszteletből nem fog rád morogni vagy rosszat cselekedni veled. de ez korántsem azt jelenti hogy félne tőled. sokkal inkább azt hogy, igen, elismer vezetőjeként így nem is tenne meg olyat amit nem kellene.


ugyanakkor mint már utaltam is rá, az akárki kutyájával én nem kísérleteznék a helyedben.

2013. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!