Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be a kiskutya (6...

Miért pisil be a kiskutya (6 hónapos) a saját fekhelyére? (még nem szobatiszta)

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a kutya sosem pisil a saját vackába.A miénk reggelre abban feküdt konkrétan.Napi 8-9x visszük le, sajnos még nem szobatiszta (lassan 1 hónapja van nálunk) pedig mindíg dicsérgetjük, ha odalennt végzi a dolgát, de van hogy reggelre bepisil most épp a fekhelyére.Kan kutyus egyébként.

2013. máj. 18. 07:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az én kutyám 3 éves lesz. és azt vettem észre hogy néha álmában bepisil... legtöbbször olyankor mikor a kora esti móka után sokat iszik én meg az esti pisinél nem várom meg hogy teljesen kipisilje magát, hanem eklső pisinél már megyünk...
2013. máj. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Dokival nem beszéltél erről? Lehet, hogy valami húgyúti fertőzés.
2013. máj. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Első körben esetleg ha nem is mész el dokihoz, de azért hívd fel. Aztán elmondja majd hogy be kell menned vele avagy sem.

Amúgy este vigyétek le még későn is (10-11körül), várd meg míg kipisili magát (az enyém kb 3-4x pisil mire kiadja magából mindet); felmentek hagyd hogy egy kicsit igyon, és vedd el éjszakára a vizét. Nem lesz tőle semmi baja, ha éjszaka nem iszik. Vagy pedig nagyon kevés vizet tegyél elé. Az is lehet hogy álmában pisilt be. (Nekünk ez egyszer fordult elő, pedig már nagy volt, hogy álmában bepisilt.) Reggel pedig korán menjetek le vele.

2013. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet az, hogy ahonnan hoztátok, ott rossz körülmények között volt tartva? Nagyon gyakori, hogy a szaporítók nem tisztítják a kiskutyák helyét, aztán a saját ürülékükben nőnek fel konkrétan, és ezt megszokják, ez természetessé válik nekik.


Mindenesetre dokihoz tényleg vigyétek el, illetve ahogy írták a többiek is; éjszaka séta és kevesebb kaja/pia.

2013. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Lehet az a baj, hogy nem pisili ki magát, mert ha leviszem olyan 9 óra körül utoljára akkor pisil egyet és kész utánna sétálhatunk fél órát is nem pisil max kakil.Olyat már észrevettem, hogy mikor felhoztam akkor ivott egy csomót meg játszott, rohangászott a szobában aztán elaludt és reggelre volt egy tócsa.6 előtt szokta párom levinni reggel akkor húzza a pórázt és szalad pisilni meg kakilni.Este meg 9 környékén visszük le utoljára.Majd ma már később viszem le olyan 10 körül.Megnézem úgy bepisil e reggelre.
2013. máj. 18. 18:12
 6/15 A kérdező kommentje:
Jajj lemaradt dokival nem beszéltem erről, mert úgy voltam vele, hogy biztos nem szobatiszta még azért csinálja.Amúgy ez a fekhelyére pisi 1x történt meg, a reggeli bepisilés már többször.Még napközben is néha becsúszik neki, de akkor gyorsan fölkapom és viszem is le és dicsérem.
2013. máj. 18. 18:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha utolsó eü séta után felmentek és iszik, plusz utána rohangál, meg játszik sokat, akkor utána még le kellene vinni. A kisebb kutyákat is szobatisztaságra szoktatáskor, minden játék, rohangálás után is le kell vinni, mert pisilniük kell. Szerintem menjetek le vele olyan 8 körül, utána játék és rohangálás, utána megint egy eü séta, és már ne igyon utána sokat.
2013. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kevesebb vizet tegyetek a táljába estére vagy ne kapjon már. Ki fogja bírni. Egyébként lehet, hogy nem fogadta el még helyének. Ti zárjátok be, vagy önmagától megy be?
2013. máj. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ma reggelre nem pisilt be!!8 kor levittem este, rohagált, ivott majd levittem még 10 óra előtt egy picivel és pisilt is elég sokat.

Köszönöm a segítséget!

2013. máj. 19. 07:53
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem zárjuk be sehova sem a lakásban van velünk.
2013. máj. 19. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!