Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, az angol agár...

SimiAdreee kérdése:

Mit csináljak, az angol agár szukám foga fogkövesedik, pedig még csak egy éves múlt?

Figyelt kérdés
Pedigre dentasticks szerintem semmit sem ér és drága is,valami készítményt nem ismer valaki?Fogkrémet vagy vitamint,bármit?Vagy valami egyszerű és nagyszerű bevált dolgot?

2013. máj. 18. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Csont :)
2013. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Marhalábszár csont
2013. máj. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Marha húsos csont.

Kenyérsarok kopogósra kiszárítva.

2013. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

A napi szintű fogmosással biztosítani tudod a fogkő megelőzését. Egyedüli hátránya, hogy meg kell a kutyának tanítani, hogy hagyja, hogy megmosd a fogát. De ha ez megvan, utána napi pár perc, és nem lesz fogköves. Pl a Virbacnak van enzimes fogkréme, ha minőségibb terméket szeretnél, de persze állatfelszerelési boltokban olcsóbban is lehet kapni fogkefét, fogkrémet.

Van egy Vet aquadent nevű folyadék, az ivóvízbe kell csepegtetni, ez lassítja a fogkő képződést, de valószínűleg nem lesz csoda hatású, viszont segíteni segít. Van továbbá Plaque Off nevű por, szintén megelőzésre, ezt az ételbe kell szórni. Létezik fogápoló rágótabletta is (Doggyfrice), illetve Orozyme canine enzimes rágószalag is.

Továbbá ha száraz táppal eteted a kutyádat, akkor az már fél siker a fogkő megelőzésére, mivel koptatja is egyben a fogat, nem úgy, mint a nedves konzerves tápok.

És ügye itt van a már említett csont is.. Lehet adni pl csirkenyakat, vagy porcos-húsos marhalábszár csontot, de csakis nyersen! Ezek is jók a megelőzésre, és olcsóak. Viszont ezt sosem említi senki (mert valószínűleg fogalmuk sincs..), hogy vigyázni kell a csontetetéssel,mert súlyos károkat is okozhat a kutyának (fogrepedés, fogtörés, a csontszilánkok nyelőcsőben, gyomorban, bélben való elakadása, bélnyálkahártya felsértése, székrekedés..), úgyhogy csak óvatosan. Persze hozzá kell azt is tenni, hogy a legtöbb kutyának nem szokott ezzel problémája lenni, de az ördög nem alszik. De főtt csontot sose adj a kutyának!

Ha már kialakult a fogkő a kutyádnál, akkor érdemes megmutatni az állatorvosnak, hogy el kell-e távolítani. Mert a kialakult fogkövet igen nehezen, vagy sosem fogja tudni rágással lekoptatni, nem is beszélve arról, hogy a fogkővel fennáll az ínygyulladás veszélye is.

2013. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a pedigree dentasticks egy sz@r!! nekem az állatorvosunk mondta!


a kutyáknak való rágócsontok ami marha bőrből van nagyon jó,de előttem ajánlották a csontokat és a szárított kenyeret ezek tényleg jók!

2013. máj. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Már miért ne lehetne megfőzni a csontot?

Mi mindig megfőzzük a csirkefarhátat és úgy adjuk oda neki.

Vagy pl sertéslapockát (ezt ugye nyersen nem is lehetne neki odaadni)

2013. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért nem főzzük meg a csontot, mert nagyobb eséllyel törik szilánkosra, és a főtt csontot nehezebben emészti meg a kutya. (a természetben sem főznek a farkasok csontot, ha belegondolsz).

Sertés csontot meg egyáltalán nem ajánlott etetni.

És ezeket nem én találtam ki, ez a külföldi szakirodalmi állatorvosi álláspont.

2013. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem minden csont törik szilánkosra, csak azok jelentenek veszélyt a kutyára nézve.

Csirkében ilyen pl. a comb, de farhátat nyugodtan lehet adni főzve.

Mondom ezt úgy, h nyersen etetek. A disznó is mehet főzve (bár elég zsíros a kutyáknak).

2013. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%

Az eddigi válaszok mind hasznosak, de ne várj tőlük megoldást. Nekem kivehető fogsorom van. Mosom reggel, délben. Este beáztatom egy erre a célra kifejlesztett folyadékban. Mindezek dacár vízkövesedik a fogsorom és szuvasodnak a benne lévő fogak. De azért próbálkozom. Ezt ajánlom neked is.

PS. A vízforralóm vízkövesedésével még agresszívebben tudok küzdeni, de ami eredményt hoz, az csak a vízkőoldó, ami ugye a te kutyád és az én esetemben persze szóba sem jöhet.

2013. máj. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha hajlamos a fogkövesedésre, akkor nagy csodát nem tudsz tenni, rendszeresen vizsgálja meg az állatorvos.

Én is mindenképp a csontot ajánlom (sertés lapocka vagy velőscsont megfőzve) mert ezek a rágcsák semmit nem érnek, kár költeni rájuk.

2013. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!