Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fontos különleges nevet...

Miért fontos különleges nevet adni a kutyának?

Figyelt kérdés

Sokan tesznek fel olyan kérdéseket itt, hogy mondjatok különleges kutya neveket, ne legyen uncsi, tucat neve (kormos, buksi,morzsi stb) szerencsétlennek.

Számomra érthetetlen, hiszen a kutyának mindegy, úgyis hallgatni fog rá, bármit talál ki a gazdája. Mivel másabb, miért jobb különleges nevet adni a kutyának?

Azt értem, hogy ne legyen az utcában vagy a környéken 3 morzsi, 4 buksi és így tovább, de a különleges névtől nem lesz jobb kutya szerintem.


2013. máj. 18. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb kutya nem lesz tőle, meg hát a név nem a kutyának fontos, hanem a gazdának. A kutyának aztán tökmindegy hogy hívják, megszokja. A gazda viszont együtt él vele jó esetben 12-16 évig, akkor hagy válasszon olyan nevet, ami tetszik neki és ettől különlegesnek érzi.
2013. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a barátnőm pont most hozott el egy kutyát, s neki azt javasolták, hogy pont, hogy ne legyen nagyon különleges, legyen rövid, két szótagú, és ne hasonlítson a vezényszavakra.
2013. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükségszerű, hogy a kutyának különleges neve legyen. Mivel a gazdi fogja a nevén nevezni élete végéig, hagy válasszon neki olyan nevet ami kényelmes. Ez nem arról szól hogy jobb lesz tőle a kutya, csupán különleges neve lesz. Az én kutyámnak nem adtunk különleges nevet, mégis kutyás ismerősök között senkinek nincs ilyen nevű kutyája, de még csak a közelben sincs ilyen nevű. Meg szokták jegyezni hogy milyen szép, különleges neve van, pedig szerintem nem. Azért ezt a nevet kapta mert illet rá.
2013. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért mert minden kutya egyedi és különleges és nem lesz belőle még egy. Én azt nem értem egyesek hogy lehetnek olyan fantáziátlanok, hogy nem tudnak a kutyájuknak jobb nevet kitalálni mint Morzsi, Kormi, Buksi meg ehhez haosnlók. A kutyának mindegy mi a neve. Akkor ilyen alapon neki az is mindegy ha különleges neve van, a gazda meg boldogabb, az meg a kutyának is jó.

Én például azt sem szeretem ha mindenféle idegenek a nevén nevezik a kutyám, parancsolgatni próbálnak neki. Ha különleges neve van, azt nehezebben találják ki. A bilétájára sem írom ki.

2013. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb egy egyedi név mint egy tucat pl a mi kutyánknak Lily a neve a környéken vele együtt 5 Lily nevű kutya van és egyszer el engedtük,hogy gyakoroljuk az utcán a behívást(persze nem forgalmas helyen)erre az egyik gazdi üvülti,hogy Lily,Lily gyere ide,erre a mi kutyánk oda rohant a csajhoz,persze nevettünk a végén hogy a kutyánk oda ült elé és várta a jutifalatot :D

de ha belegondolok és másfelől hallja akkor átfuthat az út testen is és elüthették volna.Meg én tök rosszul érzem magam hogy több kutyát is így hívnak a környéken.És szólnak a kutyájukhoz és a mi kutyánk is oda figyel.

2013. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 julianna24 ***** válasza:
Szerintem nem fontos a kulonleges nev,valakinek meg igen,A gazdaktol fugg,mindenki ugy hivja a kutyajat ahogy akarja.Menhelyrol hoztam ket kutyat az eggyik zsömi a masik meg bundas nem valtottam nevet,legalabb nem kellett gondolkodnom
2013. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!