Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lettetek egy fajta...

Hogy lettetek egy fajta szerelmesei? Hogy csak olyan fajtát semmi mást vagy álom kutya.

Figyelt kérdés

Nekem sokszor van,hogy megtetszik egy fajta és utána nézek az igényeinek,ápolásánák,nevelésének stb

de kb tart 2 hétig és más fajta tetszik,de van,hogy egy keverék menhelyi kutyust tartanék..szóval nincs az,hogy minden áron egy fajtához ragaszkodok..


eddigi "álom" kutyáim :

Dobermann,Német juhász,Staffordshire terrier,Orosz fekete terrier,Orosz agár,Magyar agár,Vizsla

menhelyi keverékekben pedig a fenti kutyák keverékjeit keresem mindig..


Jelenleg van egy Bichon Frise-m,imádom szeretem jobb kutyát nem kívánhatnék ,mégse tartanék több Bichon-t..


pár év múlva szeretnék még egy kutyát, törzskönyveset vagy menhelyről /fajtamentőktől


20 éves vagyok szóval nem kislányos hóbort ez,hogy minden kutya cuki,mert én totál nem ilyen vagyok!


imádok a kutyákkal foglalkozni és a 2.kutyámat suliba is járatni fogom :)

a jelenlévő kutyám is több mint 20 trükköt tud,behívható,barátságos és jól nevelt,nincs elkényeztetve!


2013. máj. 18. 15:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nekem nincs,de én az angol bulldogokkal vagyol így.

Nem tudom miért,talán mert annyira ronda,hogy már szép :D

2013. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a leonbergi a szerelmem :) Egy időben egyfolytában kutyás oldalakat néztem, olvasgattam, kb. az összes létező fajtának utánanéztem, aztán mikor megláttam a leonbergit beleszerettem. Egyszerűen gyönyörű, csodálatos, tökéletes! :D

Volt is egy leonbergim, és soha nem is akarok mást, ha végre sikerül különköltöznöm, akkor biztos, hogy egy leot fogok beszerezni, más nem kell.

2013. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

En nem mondanam magam fajta szerelmesnek csak o benne van meg ami nekem fontos.

Rottweiler kutyusom van.

Gyerekkoromban is a nagyszuleim rottweilert vettek.talan innen a fajtaszeretet.eroses,batrak,egy gazdasak,tudom hogy ha barmi tortenne megvedene,amit mar bizonyitott is!

Egy nagy macko aki nem ismer felelmet...

Nagyon szeretem.tekintelyt kovetel a megjelenesevel nem egy jatek oleb aki strasszos hamban kavirnyal a labam mellett.

Ezzel senkit nem szeretnek megbantani!!!

Nekem ra van szuksegem.

Mellette van menhelyrol hozott kutyusunk is es ot is nagyon imadjuk egy igazi utcai mix es nagyon ragaszkodo.de hoztunk mar el fajtamentoktol staffit is.sajnos lottek mellettebes serult a hallasa igy szagrol jelez es a kezjeleinkbol ert.ot sem adnank semmi penzert!

Ok allnak legkozelebb a szivemhez :)

2013. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Én kb. 5 éves voltam mikor beleszerettem a rotiba. Persze gyerek fejjel voltak néha más fellángolásaim is pár hónapig (pl. németjuhász, főleg a filmek hatására), de azok megszűntek. Aztán kb. 12-14 éves lehettem, mikor örökbe fogadtunk egy németjuhász-labrador keverék 2 hónapos kölyköt. Nagyon sokat foglalkoztam és játszottam vele, és nagyon sok időt töltöttem együtt az évek során. De persze gyerek fejjel lehet hogy voltak olyan dolgok amiket nem 100%-an jól cselekedtem. Akkor még emeletes házban laktunk 78 négyzetméteren, és bár naponta minimum 3-szor több órát vittem sétálni, futni, úsztatni a kuty-ot, ma már nem tartanék így kutyát. Persze mint minden embernek a saját kutyája/saját gyereke a legszebb, de nekem mindig ott volt egy kis "mi van ha" dolog és sajnos tudtam hogy vannak nála szebb kutyák is, így továbbra is vágytam a rotira. Sok év múlva sajnos elment a kutyus, aztán úgy voltam vele hogy soha nem akarok kutyát. Aztán eltelt pár év, (most 32 vagyok), majd a párommal kertes házba költöztünk, és tavaly mégis elhoztam egy menhelyről egy fajtiszta rotit.

Tehát röviden, én kb. 25 évet vártam rá, és hiába voltak kitérők és bármi más, végül mégis teljesült egy sok éven át várakozó álmom.

2013. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a tacskó az álomkutyám. De mellette még tetszik csomó más fajta is. A tacskó azért, mert nagyon meg kell harcolni a vezetésért vele, viszont a gazdájáért a tűzbe menne. Okos, intelligens, bátor, karakteres kis kutya. Az a tipikus "kis testben nagy lélek". Nem mellesleg gyönyörű szép is és nagyon mókás. Igazából ezek a jellemzők még egy csomó más fajtára is biztosan igazak, szóval lényegében nem is tudom, miért.:)
2013. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Nekem mindigis a nagytestű kutyák tetszettek.

15 évesen megláttam egy bullmasztiffot, csodaszép volt, utánaolvastam, nekem ő volt a tökéletes kutya. Akkor tudtam, ha valaha kutyám lesz, bullmasztiff lesz :)

Így is lett, 15 év elteltével is :)

Úgy egy éve beleszerettem a francia bulldogokba is, ha egyszer adottak lesznek a feltételek, második kutyának jó lenne :)

De, ha választanom kell, h 1 kutyám lehet csak, újra bullmasztiffot választanék :)

2013. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)


jó olvasni,hogy milyen sok évig kitartottatok a szeretet fajta mellett



mivel nekem nincs álom fajtám, bár pár év alatt változhat bármi,akkor egy menhelyi keveréket fogok örökbe fogadni :)

2013. máj. 18. 20:11
 8/29 julianna24 ***** válasza:
En kb. 2 eve az altatas elol megmentettem egy 2 eves havanese es terrier jellegu kis kutyat.Semmifele trukkot nem tud,nem is akarom,hogy tanuljon,mert a munka kutyak nem elnek olyan sokaig,de elkell mondanom annyira halas,es akkora lelke van,hogy semmilyen torzskonyves,kiallitasi kutyaert nem adnam oda,es azota miota o meg van a hasonlo kinezetu,viselkedesu keverek kiskutyak tetszenek.
2013. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Az a legjobb! Nem lesznek meg a fajtisztákra jellemző betegségei. Legalábbis azt hallottam, hogy ezért jó a keverék (Meg tuti nem fogsz ki egy agyontenyésztett szerencsétlent..)
2013. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 julianna24 ***** válasza:
Igen,eggyertelmu,hogy joval szivosabbak,kevesbe betegesek,egyedul konnyeden megellenek stb.Ami a legjobb,hogy nincs masnak hasonlo,vagy ugyan ilyen kutyaja:)
2013. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!