Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámban kullancs volt pedig...

Kutyámban kullancs volt pedig 3 hete tettem rá spot ont, mire kell figyelni, vagy vigyem holnap dokihoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milyen tüneteket kell nézni a kutyán? Van esetleg megelőző oltás is amit most be kéne adatni neki?


Nagyon ideges lettem, nem azért vettem azt a sz.t hogy kullancs legyen a kutyában.


Milyen nyakörvet ajánlanátok, ami nagyon jó? NEm baj, ha drága, ez a szer is egy vagyon volt. JA kom-Eszt megyében lakunk, szóval az ország egyik legfertőzöttebb régiójában.


Köszönöm



2013. máj. 18. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyasmi tünetek láttán mint a(z)

*Étvágytalanság

*Levertség

*Rosszkedvűség

azonnal doki, amúgy az se rossz ötlet, hogy elviszed dokihoz. Ha biztos akarsz lenni benne, elviszed. Ha tünetek neked elegek, akkor azokat figyeled, és a legapróbb dologra viszed.

2013. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Étvágytalanság, levertség, esetleg láz, ezekre figyelj és nézd a vizeletét! Ha sötétebb, barnás színű a vizelete, azonnal doki (nem másnap, azonnal!).

Egyébként bármit használsz, egyik sem nyújt 100%-os védettséget a kullancsok ellen. Vannak jó nyakörvek (kiltix, scalibor), vannak jó cseppek, de mindegyik esetében előfordul sajnos, hogy egy-két kullancs belemegy a kutyába. Nélküle nem egy-kettő menne bele hanem huszonegy-kettő...

2013. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. Nagyon kiakadtam, még sose szedtem ki kullancsot és félek, hogy pancser voltam. NEm gondoltam, hogy ennyire nehéz kiszedni egy kullancsot...


Benne maradt a feje, de azt mondta az egyik szomszédom, h neki az állatirvis szedte ki, és neki is bennmaradt, nem gáz.


Elvittem volna amúgy dokihoz, csak már zárva volt dután, gondoltam ügyeletre már nem viszem kullanccsal mert hülyének néznek...


Mindenképp elviszem szerintem dokihoz, csak ünnep miatt nem tudom, hogy vannak nyitva és persze neten nem frissítették ezt az adatot...


Mindegy egyenlőre él és virul. Köszönöm a válaszokat.


Nagyon megviselt ez engem lelkileg. Ez normális? Megláttam a kis vérszívót, és elöntötte az agyamat a vörös köd, hogy hogy merészeli, ez a gusztustalan, nyomorék pókféle izé szívni az én kiskutyám vérét?! Komolyan annyira ideges lettem, hogy a fejem is megfájdult...

2013. máj. 18. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:

:)

1. Szereted a kutyádat. Ezért kiakadsz, bárki, vagy bármi bántja. Természetes dolog.

2. Úgy tűnik, tapasztalatlan vagy még a kutyázásban, ezért kicsit túlzásba viszed a "kiakadást". Ez is természetes, idővel megszokod, higgadni fogsz.

3. A higgadás nem szabad, hogy a figyelem rovására menjen, továbbra is jó, ha mindent megteszel a fertőzések elkerüléséért és óvón figyeled, minden megnyilvánulását.

4. Kívánok nektek, hogy sokáig boldog társai legyetek egymásnak! :)

2013. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom 2 éve tavasszal volt babéziás. Este nem vacsorázott, akkor már ideges lettem. Másnap reggel már úgy mozgott, mint egy kis robot, teljesen el volt anyátlanodva, még pisilni is ki kellett kísérni az udvarra. Nem is jöttem be dolgozni, hívtam az állatorvost, de csak délután tudott jönni. Addig ettem a kefét. Babézia. Kapott szurikat és még két napig be kellett vinnem újabb injekciókra. Szerencsénk volt, meggyógyult.


Egyébként a barnás vizelet észlelése már régen rossz, akkor előrehaladott a baj, kevés a remény.

2013. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!