Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket ajánlanátok inkább?

Melyiket ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés

11 éves lány vagyok, és már nagyon régóta gondolkozunk, egy kutyán.Csak éppen nem tudjuk, hogy milyen fajta legyen, csivava vagy spániel (cavalier king charless tetszene a spánielek közül).Amíg iskolába vagyok a kutya egyedül lenne, legkésőbb 2-kor jövök.Utána csak a kutyával foglalkoznék.Panelbe lakunk, nincs kert.Reggeli sétát 10 percesnek a délutánit 30-60 percesnek az estit 20-percesnek gondolom.Ez elég?JA és ebbe nincs benne a kirándulás, mert ah valahová megyünk kirándulni őt is visszük.Ez alapján, melyik lenne ideálisabb?

(nem fogom pár év múlva ott hagyni a kutyát, és bulizni, mert sokan ezt mondták, ha megkérdeztem, hogy melyik lenne jobb.)Köszönöm!


2013. máj. 18. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Kirándulgatni inkább a spániel való. A séták nekem kicsit rövidnek tűnnek vagyis nem mindegy hogy suli után 30 vagy 60percre viszed le a kutyát. Ott egy hosszabb sétának kellene lennie, amikor kedvére játszhat a többi kutyával.

Én már nem szólok semmit, mivel azt írtad a gondolkodunk így gondolom a szüleid vállalják érte a felelősséget. 11évesen ilyeneket szerintem még nem nagyon tudsz ígérgetni, mert még nagyon kicsi vagy ahhoz hogy tudd mi lesz ha kamaszodni fogsz.

Minden esetre sok sikert a kutyushoz! Én a spánielre voksolok!:)

2013. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. máj. 18. 20:01
 3/7 julianna24 ***** válasza:
Es,akkor tanulni mikor fogsz,ha suli után csak a kutyával foglalkozol?Csak akkor vetess kutyát ha a szuleid is gondját viselik ha te nem érsz rá, különben semmi ertelme. Rengeteg ilyet láttam mar,ritka hogy jól sül el. Gyerekeknel minden csoda 3 napig tart.Ez nem bántás de ha bekakil,pisil,vagy hanyik neked kell azt is össze szedni,etetni, fürdetni,itatni,ha beteg orvoshoz vinni szóval pénz és idő.A fajtája mindegy,nem azon van a hangsúly.
2013. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

azért a fajtája se mindegy, egy beagle-t például nem adnék 11éves gyerek kezébe, ahogy van még pár fajta, amit szintén (főleg első kutyának).

Én is ilyen voltam egyébként, 12évesen kaptam az első kutyámat, Anyáék csak akkor vitték le, ha beteg voltam (ez azt jelenti, hogy ha ment a hasa, akkor is levittem hajnali 3kor, ha felkeltett hiába keltem másnap 5,fél6fele a reggeli sétához ezeket gondold át azért) és takarítottam utána, egyedül az anyagiakban segítettek ők, meg mondom tényleg akkor ha beteg voltam, vagy valamiért esetleg később jutottam haza. Azóta van mellette két másik, elköltöztem otthonról, a nagy kutyám 9, a középső 3, a legkisebb 1 éves múlt.


Szerintem is inkább a spániel, mert a csivava annyira nem bírná a kirándulásokat. Ami viszont nagyon fontos, hogy tenyésztőtől és ne szaporítótól vegyétek, akármilyen jól is hangzik, hogy 15-25ezer forintért árulják a kutyáikat, amíg máshol 80körül van, mert nagy a valószínűsége, hogy a különbözetet ugyanúgy dokinál hagyjátok, ha nem többet.


Előre is sok sikert a kutyushoz!:)

2013. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A reggeli 10 perc séta pont annyira lesz elegendő, hogy a kutyus jól felébred, és szétszedi a lakást. Le kell fárasztani, hogy napközben aludjon.

A spániel amúgy is vadászkutya, lehet vele mászkálni, kirándulni.

Ha a szüleid is vállalják, akkor sok szerencsét.

2013. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, menni fog, de amúgy nem járunk sokat kirándulni, de akkor a spániel felé fogunk hajlani, és a reggeli nem 10 perces séta lesz, hanem több.
2013. máj. 19. 10:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és úgy gondoltam lecke írás után, a tanulás a dolgozatokra este.Nem lesz gond, jó tanuló vagyok, és ezt nem nagyképűségből mondom.ÉS nálam ez nem egy csoda, ez egy élőlény, aki mellett ott kell lenni.
2013. máj. 19. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!