Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyiekkel kapcsolatos?

Bernáthegyiekkel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Szóval sokszor látom, hogy a bernáthegyi kutyákon sokszor van egy kis hordó. Ezek, hogy kerülnek az állatok nyakába? Ezzel születnek? Vagy ebből? Légyszi segítsetek, a szakdogámhoz kell!

2013. máj. 18. 21:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Erről van szó:

[link]

2013. máj. 18. 21:10
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

"ezzel születnek? vagy ebből?" úristen hanyadikos vagy? -.-



ha utána olvasnál írnak róla a neten!!!!

2013. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most miért kell így beszélni velem? 19 éves vagyók, és ha fenn lenne az interneten, akór nem kérdezném íttmegg!
2013. máj. 18. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

első vagyok:


de érdekes biztos én vmi földönkivüli vagyok,hogy az interneten a google-be beütve meg találtam mire való a hordó a bernáthegyik nyakába..

csak azért kerestem meg mert látszik,hogy önállóan nem nagyon tudsz rá keresni a dolgokra


[link]

2013. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

bocsi de emellett sem tudtam el menni


vagyók-vagyok

akór-akkor

íttmegg- itt meg


19 éves létedre gáz,hogy ilyen alapvető szavakat nem tudsz helyesen le írni!

2013. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

A Wikipédiából egy részlet.


"A mítoszt, mely szerint egy brandys hordócska lóg a bernáthegyi kutyák nyakában, egy festőművész teremtette, aki - talán egy brandyt gyártó cég reklámozásaként - így ábrázolta a bajbajutottakon segítő kutyát."

2013. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát kedves kérdező te egy analfabéta idióta vagy... nem lehet igaz hogy nem veszed észre mekkora baromságokat írtál a kérdésedben és helytelenebbül írsz mint egy elsős kisdiák(Az elsős kisdiákok általános iskolákba járnak, TANULNI). Egyébként egyáltalán nem jópofa a kérdésed, nem vagy egy humor Herold, szerintem próbálkozz máshol. "Púszi!"


Csak hogy válaszoljak is: Tudod, miért ábrázolták a festményeken a bernáthegyit rumoshordóval a nyakában?


A bernáthegyi fajtát egy 2472 m-es magasságban épített kolostorban tenyésztették ki a szerzetesek, a Svájcot és Olaszországot összekötő Nagy Szent Bernát-hágón. Ez a hágó évszázadokon keresztül az egyik legforgalmasabb közlekedési útvonal volt, de az átkelés rajta meglehetősen veszélyes volt. A kolostor jóindulatú, értelmes kutyáit elkezdték tehát kiképezni kísérőnek, s attól kezdve a bernáthegyik a szerzetesekkel együtt, életük kockáztatásával siettek a hóviharban eltemetettek fölkeresésére, segítségére. A bernáthegyi kutya azóta az odaadás és az önfeláldozás jelképe lett.


Hogyan viselkedtek ezek a kutyák lavina esetén? Szemtanúk elbeszélése szerint, ha a lavina által betemetett ember még élt, a kutya kaparni kezdte a havat fölötte, ha pedig az áldozat már halott volt, akkor egyszerűen csak elfeküdt a szerencsétlenség helyén.


A rumoshordó a legenda szerint azért van a kutyák nyakában, hogy a hó fogságába esett, sokszor szinte megfagyott utazók, akiket a kutyák megtalálnak, minél hamarabb kortyolhassanak a melengető rumból, s ezzel is nagyobb esélyük legyen a túlélésre. Sokak szerint azonban ez csak mese, s valójában a bernáthegyiknek ugyanolyan nyakörvük volt, mit bármilyen más kutyának.


Remélem az értő olvasással nem lesznek gondok.

2013. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem vagy 19 éves. Őszintén hány éves vagy?


Amúgy ezt csak egy festő festette a nyakukba egy képen, valójában nem szállítanak a nyakukban rumos hordót. (asszem rum van benne. Valami alkohol)

2013. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Basszus te nem vagy 19? Hogy születne azzal, az anyakutyusnak a hasában az is kifejlödne a kutyusokkal együtt, vagy a nyakából kínőtt? Gondolkozz már, te is emlős vagy mint ők, hogy születne abból! Úgy látszik nincs meg a 7.-8. Osztály 🤣
2018. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!