Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valószínűleg atkás a kutyám füle?

Valószínűleg atkás a kutyám füle?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves bernáthegyi kutyám,nagyon jó körülmények között él, ám azt vettem észre, hogy a fülét rettenetesen vakarja.Láttam, hogy nagyon koszos. Kölyökkorától kezdve nem engedi megtisztítani a fülét. Orvoshoz is mentem már vele nem egyszer, de ő sem tudta kezelni neki. Adott egy fülcseppet. Már rengeteg módon próbáltam becseppenteni. Miközben a fülét fésültem, óvatosan felhajtottam és megpróbáltam, de megérezte a szagát, és elszaladt.A szíve meg van nagyobbodva ezért, nem szabad sem elaltatni, sem elbódítani, mert kockázatos lenne. Nagyon fontos lenne valahogy megszüntetni mert szegény csak szenved, és akár már atkás is lehet.

2013. máj. 19. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
kössétek ki aztán fogjátok le többen,már megoldást nem látok
2013. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit az előző írt...Még kiegészíteném a szájkosárral. Kiabálni nem szabad vele, határozottan lefogni, becseppenteni a fülbe, aztán nyugtatgatni. Ha teljesen lenyugodott, akár valami jutalomfalatot is adhatsz neki, hogy valami pozitívval társítsa a fülkezelést...Én kutyám a körmét nem engedte vágni, borzalmas hisztit csapott., de ez a nyugtatós, jutalmazós dolog bevált, most már elalszik az ölemben, amíg megcsinálom neki :)
2013. júl. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!