Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kiskutyám tegnap...

3 hónapos kiskutyám tegnap pusztult el, hibás vagyok benne?

Figyelt kérdés

2 napja mikor jöttem haza iskolából a kiskutyám bágyadtan nézett rám, nem örült úgy mint szokott. Gondoltam biztos a melegtől, de 2-3 óra múlva sem lett jobb, megfogtam a hasát és nagyon forró volt neki. Megmértem a lázát ami 40,5 volt neki. Azonnal hívtam anyukámat, hogy jöjjön haza és vigyen el a dokihoz. Sajnos nem tudott, így autóbuszra ültem és elvittem a kiskutyámat orvoshoz. Az orvos jól ismer engem, mivel van egy másik kutyusom is akivel oda járunk. Az első kérdése rögvest az volt, hogy volt-e benne kullancs. Na már most én teljesen úgy emlékeztem, hogy nem volt benne (totálisan elfelejtettem, hogy 2-3 hete anyukám mondta, hogy talált benne egyet)- szerintem a nagy aggódás és izgalom miatt. A doki utána azt mondta, hogy ad neki egy injekció amitől lemegy a láza. Hazamentünk, estére jobban is lett. De reggel mikor felkeltem, és mentem ki hozzá a konyhába olyan furán sárgás volt neki a szeme és megint felszökött a láza. Mivel nekem iskolába kellett mennem, anyukám maradt itthon vele, hogy figyelje. Sajnos viszont apukám elvitte a kocsit.Aztán napközben egyre rosszabbul lett, míg végül maga alá pisilt... véreset. Anyukám rögvest hívta apumat, hogy gyorsan jöjjön és vigyék orvoshoz, és nekem is szólt. Eljöttem iskolából és rohantam haza, hogy ott várjam őket. De mire hazaértem már csak egy hívást kaptam anyukámtól, hogy sajnos ennyi volt, vége...

Nem tudtam elhinni. Az úton az orvos felé már szinte folyt belőle a véres vizelet, hányt és a doki hiába rakta be neki az infúziót, sajnos leállt a légzése.. próbálta újra éleszteni, de nem sikerült. Boncolást kértünk. Kiderült a kutyusnak babéziája volt, és abba is halt bele. A doki mondta is, hogy ő hitt nekem, hogy nem volt a kutyusba kullancs és ezért nem adott neki ellenszert a betegség ellen.

Ezért aztán most teljesen padló vagyok, a halála miatt is, meg az miatt, hogy ha emlékeztem volna arra a rohadt kullancsra. Lehet még itt lenne, és simogathatnám, ölelgethetném. Mindenki azt mondja, nem az én hibám... de nem nyugszok meg tőle és szét tép a bűntudat.


2013. máj. 20. 00:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a kis kutyádat,és persze téged is.Ez igen kétélű dolog.Megértem,hogy bűntudatod van,hiszen tényleg emlékezhettél volna,de gondolom annyira aggódtál,hogy ki is ment a fejedből.Ettől függetlenül nem tartalak rossz gazdinak,hisz nem vártál anyudékra,hanem elvitted a kiskutyust.Viszont az orvost nem értem.Én úgy gondolom,hogy a kullancs csípés okozta betegségnek vannak olyan tünetei,amiről neki fel kell ismernie,és akár tudja a gazdi,hogy volt e benne,akár nem,neki fel kell ismernie.

Én azt mondom,hogy ha megnyugszol,akkor vegyél magadhoz egy új kis kutyát ha szeretnél.Hisz nem vagy te kutya gyilkos.Sajnos ez most nagyon rosszul alakult,de ezen már nem tudsz változtatni.Szóval ne emészd magad.Kitartás!Milyen kutyus volt?

2013. máj. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen helyzet valóban. Sajnállak!

Szerintem azért a doki sem teljesen korrekt. Nekünk van 2 kutyánk és 3 macskánk. Lehetetlen megmondani, hogy mikor melyiknek van kullancsa. Át kellene vizsgálnom mindet minden nap? Lehet, hogy így van... De attól még, hogy a gazda úgy tudja, hogy nincs, a dokinak meg kellett volna vizsgálni, hisz nem feltétlenül tudhat róla a gazdi, ha volt. Amúgy szerintem, ha tudott volna róla se tehetett volna ellene, mindenképp altatás lett volna a vége. :(

Máskor, ha utólag jut eszedbe hívd fel a dokit és kérd ki a véleményét.

2013. máj. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Emlékezhettél volna rá, de hát nem direkt nem emlékeztél és megpróbáltál mindent, amit az adott helyzetben tudtál. A doki is belegondolhatott volna jobban... Főleg, ha hosszú, vagy tömött szőre van a kutyának. Simán lehetett volna, hogy észre sem vettétek a sok szőrtől, a kutya meg elkaparta.

Mondanám, hogy ne emészd magad, de nekem 7 éve bűntudatom van, hogy a szüleim egy költözés miatt elajándékozták őt. Idővel tényleg fakul és ha kisírtad magad, akkor egy új kutyus talán segíthet feledni (bár ezt még nem volt alkalmam kipróbálni) L/22

2013. máj. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
Osztom az előző hozzászólók véleményét, semmikép nem hibáztatlak téged.
2013. máj. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért van az orvos, hogy a gazdi szava alapján diagnosztizáljon. Az esetleg segíthet, ha a gazdi emlékszik a kullancsra, de amúgy az orvosnak kellene a megfelelő vizsgálatokat elvégeznie. Ha meg babézia gyanús, akkor inkább adja be az Imizolt feleslegesen, minthogy elpusztuljon a kutya! De létezik teszt is, amit ha elvégzett volna, akkor kiderült volna hogy babéziás.
2013. máj. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az én kutyámban anno nem volt kullancs (rövidszőrű) mégis babéziás lett. Az én orvosom nem kérdezett, katéter, imizol, infuzió. Én nem téged hibáztatlak, az orvos volt felelőtlen.
2013. máj. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem hibáztatlak, de legközelebb, ha lesz kutyud, akkor a kullancsokra nagyon figyelj oda. Ha már sárga a szeme és a vizeletével is gond van, akkor már nagy a baj. A tünetek bágyadtsággal és az étel otthagyásával kezdődnek. A kullancs észlelése után 7-10 napi nagyon kell figyelni a kutyusra. Ha lesz új kutyusod, akkor vetess neki jó minőségű kullancsnyakörvet (Foresto), akkor nem mennek bele a dögök! Ne marcangold magad, látszik, hogy gondos gazdija voltál, de sajnos ilyen mindenkivel előfordulhat.
2013. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne kínozd magad tovább, szerintem írásod alapján mindent megtettetek,mert lehet nem jutott eszedbe a kullancs, de ha nagy bundájú kutyáról van szó tutira észre sem lehet venni.

Tehát ha nem találatok volna benne korábban,akkor is lehet van még benne. Nálunk nemég ez történ: 3-4 hónapos kutya nagy bunda, rosszul lett, orvos. Sejtettem ,hogy lehet kullancs miatt van és még orvos előtt átkutattam a kutyát 2x,de semmi. Az orvos nézegette nem tudta megmondani mi lehet a baja,mikor az asztalról leemeltem tapintottam ki véletlenül a kullancsot. Szóval nekünk óriási szerencsénk volt.

2013. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nállunk is volt hasonló eset de a doki egyből katéterezte a kutyát és a vizeleten látszott hogy rozsda színű. Nem te hibáztál hanem a doki, kullancs szezon van jobban meg kellett volna vizsgälnia a kutyust.

Nagyon sajnálom ami veletek történt:(

2013. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Szamojéd kiskutyáról volt szó, tehát tényleg alapjában véve nagyon tömött bundájú kis jószág volt. Az biztos, hogy legközelebb, ha csak egy szikrányira felmerül a kullancs általi fertőzés veszélye, rögvest kérni fogjuk az imizolt.

Egyébiránt, mikor hazahoztuk 9 hetesen rögvest kapott nyakörvet (scalibor) és cseppeket is (advantix), de sajnos felénk elég sok a kullancs. Én belém is rendszeresen másznak. A kertből egyébként ki sem vittük mivel a veszettség elleni oltást, csak a héten kapta volna meg. A szomszédnak meg van egy hátsó telke, ami tele van gyommal, gizgazokkal. Abban patkányokon, mindenféle rovaron keresztül minden van. :((( És hiába szóltunk már a jegyzőnek, egyszerűen nem nagyon érdekel senkit.

2013. máj. 20. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!