Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem, hogy a küllemkutyás...

Nem értem, hogy a küllemkutyások mire verik magukat, mikor csak menőznek azzal h nekik "jajj de szép kutyájuk"van? A munka-sport kutyások legalább tanítanak vmit a kutyájuknak és nem csak a szépségétől olvadoznak.

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez téged miért zavar?
2013. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert valakinek szép kutyája van még nem jelenti azt hogy nem tanít neki semmit..


Valakinek ez a fontos a kutyáknál valakinek meg az.. ezt tök relatív.

2013. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen "küllemkutyám" de téged ez miért zavar? Nekem egy sima keverék kutyám van, mégsem szólok le másokat.
2013. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

talán arra "verik" magukat, hogy szeretik a kutyát..:D

nem értem az ilyen kérdéseket. minek mindenképp az ellentéteket hangsúlyozni? kutyások vs macskások, újabban kutyások vs gyerekesek, most meg már "küllemkutyások" vs munkakutyások? a másik meg, hogy ne legyél már teljesen hülye. ha a kiállítási kutyáknak pl semmit nem tanítanának, szerinted így viselkednének a ringben? egy nagy káosz lenne az egész.

2013. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerinted amikor felnőtt Cane corso kanok, vagy dobermannok fegyelmezetten állnak a ringben egymás mellett, azoknak nincs tanitva semmi??????
2013. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát azért nem kis munka van ezekben a kutyákban... szocializáció, nevelés, ringdresszúra... egy igazán profi kutyába hosszú hónapok munkáját ölik bele.

Meg azért nem sértés de láttam már lövés álló német juhászt összefosni magát a csapató hangjától (tény, hogy soha nem szoktatták hozzá míg azért egy kiállítási kutyánál ez alap...)

2013. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Kinek a pap, kinek a paplan nem vagyunk egyformák sokaknak ez jelenti a kutyázást és ezt tiszteletben kell tartani.

Mondjuk az más dolog hogy vannak olyan küllemkutyások akik szeretnek okoskodni és megmondani a tutit hogy hogyan kell összerakni egy munkakutyát, miközben fingjuk sincs a dolgok menetéről, na ettől én a falra tudnék mászni. De kihangsúlyoznám hogy nem mindenki ilyen.


# 5

Azért az alapvető szociális viselkedést ne nevezzük már tanításnak ha lehet, ez nevelés és alap dolog egy kutyánál...

2013. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha megfigyelted, nem a yorkikat hoztam fel példának, hanem a tipikus domináns fajtákat.
2013. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Éééés?Yorki vagy dobberman akkor is alap h ne menjen neki a másiknak.
2013. máj. 20. 19:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy arra gondol ami velem is nap mint nap megesik. Van egy 10 éves keverék rókaszerű szobacirkálóm és egy 5 hónapos pitbull/amstaff keverékem. Vannak nálunk olyan gazdák akiknek yorkijuk vagy más apró szörmókjuk van és ha az én keverék kutyám közelít már fel is kapják és undorodva néznek rá, mert nem tiszta vérű és szokatak szólni, hogy legyek szíves elvinni, a másiktól meg egyenesen féltik a kutyáikat pedig csak játszani akar egy csepp agresszió sincs egyikben sem :)
2013. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!