Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánljátok...

Melyik kutyafajtát ajánljátok nekem?

Figyelt kérdés
Panelba lesz, szóval kicsi legyen szerintem:D Meg ne hulljon nagyon a szőre, és ne legyen nagyon hiperaktív. Ötletek?
2013. máj. 20. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
bichon. annak nem hullik a szőre de nyírni kell, vagy egy keverék
2013. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Törpe uszkár.
2013. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a törpeuszkár aktív de ha minden nap lemozgatod az is jó
2013. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Nekem uszkárom van, napi 24h-t kell vele foglalkozni, a kérdezőnek nem ajánlom.


Sőt, neki semmilyen kutyát nem ajánlok, mert mindegyik "hiperaktív", azaz foglalkozni kell vele, és ha ez már a kutya beszerzése előtt gondolati szinten problémákat okoz, akkor inkább vegyen plüsskutyát.

2013. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Foranimals válasza:
francia buldog, yorkshire terrier, csivava
2013. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A méret nem "lakás-függő"... Én két 40 kilós kutyát tartok lakásban. Naponta háromszor sétálunk, reggel-este labdázom velük, hogy eleget mozogjanak és rendszeresen leviszem őket a Duna partra úszni és "kóborolni"... Így itthon, semmi egyebet nem tesznek, mint alszanak. De véleményem szerint ugyanennyit kell foglalkozni egy kisebb testű kutyával is, elvégre nekik lételemük a mozgás. A lényeg, hogy elég inger érje őket ahhoz, hogy itthon nyugodtak legyenek és ne zizegjenek.

De persze, ha kistestű kutyát szeretnél és kevésbé aktív fajtát, akkor semmiképpen ne terriert válassz magadnak, mert ők pörögnek. Lapozz fel pár könyvet a "társasági kutyák" címszó alatt, ott találhatsz kedvedre valót. Vagy akár menhelyre is elmehetsz körülnézni...

A szőrhullás már kényesebb dolog, mivel a nem hullató fajták rendszeres kozmetikázást igényélnek. Szerintem inkább egy "hullatós", de rövidebb szőrű fajtát nézz ki magadnak, akkor legalább van némi kompromisszum. :)

De mielőtt belevágsz, nézz utána mindennek! A kutya nem játék. Rengeteg olyan gazdit ismerek, aki szerzett magának egy kutyát, mert miért ne, aztán közben azt sem tudja mi fán terem az állat. A blökinek sem jó, ha a gazda hozzá nem értése miatt válik frusztrálttá stb...

Sok sikert kívánok neked és ha összejön, akkor boldog kutyás éveket!

2013. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!