Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Nagyon nagyon...

Segítség! Nagyon nagyon szeretnék egy havanese-t de a szüleim nem engedik. Mit csináljak mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés
Már évek óta könyörgöm, de a szüleim nem engedik. Mivel tudnám meggyőzni őket?
2013. máj. 20. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

anyagi okok nem állhatnak a háttérben?


egy Havanese 80-100 ezer ft , évente 2x-3x kozmetikába kell vinni (alkalmanként 4500 ft)

minőségi kaja havi 4-5 ezer ft


nem olcsó


nem érzik úgy hogy felelős lennél egy kutyáért,egy kistestű kutya 13-16 évig él


hány éves vagy?

2013. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sajnos. Amíg az ő házukban élsz az van amit ők mondanak. Ha nem hajlandóak vállalni érte a felelősséget, esetleg nincs pénzetek egy kutyára (nem 200ft egy kutyát eltartani) nem tehetsz semmit. Egy fajtatiszta kölyök vételára sem alacsony....én is szeretnék/szerettem volna egy fajtatiszta kutyát de annyiba kerül egy kiskutya mint édesapám fizetése.

A kutyát pedig az egész családnak akarnia kell, nem lehet hogy csak te akarod a szüleid meg csak belemennek. Veszekedések lesznek minden nap a kutya miatt, nem fog vele senki sem foglalkozni csak te, nem szívesen látnák gondolom.

Én is mindennel próbáltam őket meggyőzni de nem jött össze. Letámadtak mindenféle kérdéssel. Akár hogy is belegondolsz egy kutya óriási felelősség, rengeteg időt igényel, és nem kevés pénzt. Így elgondolva nagyon jó ötletnek hangzik de ha belegondolsz, sorra veszel mindent már nem is olyan könnyű dolog.

Ha lesz saját lakásod akkor olyan állatot tarthatsz amilyet szeretnél de amíg a szüleiddel élsz eddig az van amit ők megengednek.

2013. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a pénz náluk a baj, hanem attól félnek, pár év múlva rájuk hárul minden feladat... Volt már ilyen kutyám pár napig amig kölcsön adták ismerősök...Remekül foglalkoztam vele és sírva búcsúztam el tőle. Amikor megkérdeztem tarthatnák-e én is egyet, rögtön sejti mindenki mi volt a válasz:...NEM!
2013. máj. 20. 18:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Pár napig? Pár nap alapján te már azt mondod, h készen állsz rá? hidd el, nem állsz rá készen. A leírásod alapján fiatal vagy, amikor majd eljön az az idő h mész bulizni, nem alszol otthon, stb, barmira nyűgnek fogod érezni. sőt, ha esetleg elmész egyetemre más városba, akkor végképp.
2013. máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

úgy látom nagyon felnőttnek és kötelességtudónak érzed magad, hát legyen itt a biztos tipp számodra is. a válaszomat átmásolom inkább egy másik ugyanilyen jellegű kérdésből. sőt a másik kérdésedhez is bemásolom hogy minél jobban érthető legyen a számodra.


szépen leülsz velük beszélni és elmondod:


1 komolyan gondoznád

2 a te zsebpénzedből diákfizetésedből stb állnád a költségeket

3 megnevelnéd = nem fog semmmilyen formában kárt okozni

4 rendszeresen ápolnád = nem fog bűzölögni tőle a lakás

5 rendszeresen takarítanál utána (kutya által behordott piszkok stb)

6 mindemellett tökéletesen fogsz tanulni és a házimunkát sem hanyagolod el


kérsz tőlük időt hogy bizonyíthass mondjuk a nyár végéig. ezalatt te elfáradsz egy menhelyre rendszeresen besegíteni, ahol megtanulod mi is az a kutya illetve a vele járó egyéb fogalmak, és mindemellett a jegyeid is rendben lesznek, a háztartásba is besegítesz.


közben -csakhogy szokd a valódi kutyatartást. minden reggel suli előtt korán felkelsz hogy elvigyél a menhelyről sétálni egy kutyust. majd elmész a suliba helyt állni. majd a suliból megérkezvén szintén elmész a menhelyre körbesétáltatni egy kutyust, játszani vele, esetleg kikefélni a szőrét, tanítani alap parancsszavakra stb, megtanítod a kutyát a tiltószavakra, hogyan menjen pórázon szépen. (persze mindez nem egyszerre egy nap alatt tanítható) stb stb.. majd hazamész tanulsz, kitakarítasz és mész vissza a menhelyre megint sétáltatni egy kutyát, megetetni, játszani vele stb. majd szépen hazamész átnézed megint a leckét és korán reggel suli előtt megint felkelsz és kezdődik minden előlről.


ha ezt hibátlanul végigcsinálod egész nyáron akkor már valóban letettél valamit az asztalra, de könnyű úgy beszélni hogy egy kutyát csak babusgatunk a vele járó felelősség pedig anyué és apué.

2013. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!