Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy yorkshire...

Mennyibe kerül egy yorkshire terrier tartása? Leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Ajándékba kapnám 6 hetes.


Nyilván jól akarom tartani, nem a legrosszabb ételt venném neki. Sétálni milyen gyakran vigyem? Minden nap?

Fel akarok készülni, mielőtt rábólintok.

Egyébként nagyon-nagyon szeretném! A gazdája is azért nekem adná, mert tudja, hogy itt jó helye lenne!


2013. máj. 20. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgoméknak van yorkija. Napi 2x kap enni, persze nem eszik sokat, kb mint egy cica :) Megeszi a házikosztot, de tápot is szokott kapni. 4x viszik le egy nap. Mivel a tiéd még csak 6 hetes, ezért az elején még sűrűbben kell levinni. 2havonta kutyakozmetikus, 3500Ft körül fizetnek ezért. Kötelező oltás évente, persze ha a tiédnek nincsenek meg az oltásai akkor még azok is kellenek. Évente többször kullancs bolhairtó(frontline-t használnak). nekem is van kutyám, igaz másfajta, de készülj fel egyéb nem várt betegségekre is, mert én is így jártam, szegénykémmel mindig van valami és sokat kell hordani a dokihoz ami rengeteg pénzbe van. Akkor ott vannak a játékok, rágcsálnivaló finomságok, hogy ne a cipőkkel kezdjen:) Bocs ha valamit kihagytam, hirtelen más nem jut eszembe, de biztos kapsz még hasznos válaszokat:)
2013. máj. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Sétálni napi 3x kell minimum, ha lakásban tartod.De mikor még kicsi napi 8-9x is lekell vinni, amíg nem lesz szobatiszta.A jobb tápok olyan 900FT/kg-tól kezdődnek.

A kiskori oltásokkal is számolj.Nálunk 3500FT körül van darabja(vidéki nagyváros) és ebből is kell vagy 5-6 db vagy több.Venni kell neki etető, itatótálat, pórázt, hámot, nyakörvet, fekhelyet, kullancs-bolha ellen is védekezni kell, mert halálos betegségeket terjesztenek főleg a kullancsok.Spotonok 1000-2500FT /hó, nyakörvek 3500-7000FT/5-8 hónapig védenek.Féregteleníteni kell 3 hetente kezdetben.Egy féregtelenítő tabletta (drontal) 490FT/db ezt elkell törni a kutya súlyának megfelelően.Kell még kutyakozmetikushoz hordani, ami 3000-4000Ft/alkalom vagy több kevesebb.Elég sokba kerül kölyökkorban.Szerintem 100 körül tuti költeni kell rá, bár én sosem számoltam össze.

Aztán felnőttkorban évi egyszeri veszettség esteleg kombi oltás olyan 6000-6500 FT körül van.3 havonta féregtelenítés.

Mindíg számolni kell azzal, hogyha beteg lesz legyen pénzed dokihoz vinn!!

2013. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
6 hetes kutyát remélem az anyjával és az alomtársaival együtt kapsz ajándékba, ugyanis nyolc hetes korukig együtt KELL őket tartani. Csak az alapján, hogy hat hetesen elhozható a kutya, érdemes felkészülni komoly orvosi költségekre is, ugyanis aki a maradék két heti kaját és plusz egy oltást sem akarja állni, nem hinném, hogy szűrette volna a szülőket, megfelelően ellátta volna a szukát, vagy féreghajtotta, immunizálta volna a kölyköket. Egy kis testű kutyának minimum a napi négy séta, de 6-8 hónapos koráig, amíg szobatiszta nem lesz, ugyebár 2-3 óránként le kell hordani.
2013. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Pontosan most 6 hetes és természetesen 2 hét múlva hoznám el.

2013. máj. 20. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:

8 hetes kora előtt nem lehet elválasztani az anyjától! Legyenek meg a szükséges oltásai, és chip nélkül ne hozd el, mert kötelező.


"Sétálni milyen gyakran vigyem? Minden nap?"

Remélem ezt viccből kérdezted...Nekem is yorkshire terrierem van, naponta 4 viszem sétálni. Reggel 5:30-kor fél órára, 12-kor a szüleim viszik fél órára, aztán én 17 órakor 1-2 órára, majd 22 órakor 20-30 percre.

Napi 3 séta a minimum, és nem 5 perces sétákról beszélünk...

Változó, hogy mennyit költök rá egy hónapban, de általában olyan 3-6 ezer között.

2013. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom családi házban lakik a kérdező, ha a sétára rákérdezett, bár ki tudja, hallottam már olyat is, hogy valaki panelból nem viszi le a kutyát, mert alomba kakil, pisil. De ha panel, akkor mi 5ször vittük le a kutyát, kicsinek többször. 8 hetesen jó esetben 2 oltással hozod el és chippel, elsőre mindjárt több változat is van, hogy mennyibe fog kerülni, kap még 3 oltást, akkor kb 10500 ft, vagy kap összesen 3 oltást, akkor neked már csak 1et kell beadatni, ami kb 3500 ft, ha a már meglévő oltások, parvo és kombi, ha csak parvo, akkor kellene még kombit is kapnia. Ha még sincs benne chip 3500 ft. Felszerelések beszerzése nagyon változó árban van. Bolha, kullancs elleni védekezés is nagyon változó lehet, de kb havi olyan 1000 ft. Negyedévenként féreghajtás, az elenyésző pár száz forint. Kozmetikázás is attól függ milyen gyakran viszed majd, van ismerős aki havonta viszi, van aki 2 havonta egy alkalom 3000-3500 ft. Én brit premium junior small-al etetem, 6000 ft a 8 kiló és elég kb 150 napra, így 40 ft/nap az etetése.
2013. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Chippnek nem feltétlenül kell már a kutyusban lennie. 3-4 hónapos korukban szokták beletenni őket.
2015. aug. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!