Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell sétáltatni...

Mennyit kell sétáltatni naponta egy felnőtt törpe uszkárt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 12:09
 1/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Attól függ, hogy kertes házban vagy lakásban lakik, mennyi idős, milyen nagy a mozgásigényes, stb-stb.


Lakásban tartott uszinak minimum 3, de inkább 4 séta szükséges. Ebből legalább 1 séta (általában a délutáni) legyen minimum 1-1,5 órás, ahol póráz nélkül tud szaladgálni, labdázni a gazdival, más kutyákkal játszani. A reggeli-esti lehet rövidebb, 20 perc-fél óra...ezek eü-i séták :)

2013. máj. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs kert, 5 éves.
2013. máj. 21. 12:20
 3/9 A kérdező kommentje:

Amúgy már meg van a kutyus, lassan fél éve a kis társam Ő. :)

Csak kíváncsi vagyok más hogyan csinálja. Mert én napi 3 órát viszem (reggel 30 perc, este egyben 2,5 óra, pisilés miatt nem panaszkodik).

Csak azért tettem fel a kérdést, mert most hétvégén pl 6 és 8 órás sétákat tettünk, és úgy vettem észre, hogy ez az igazi. Úgy kifáradt, olyan jó kutya volt. :) Azóta olyan érzésem van, hogy édes kevés az a napi 3 óra. Mondjuk hétköznap biztos nem tudnám 6-8 órákat sétáltatni, hiszen dolgozom.

Szóval csak szeretném tudni, hogy ez elég e, vagy valahol még be kell préselnem egy kis időt neki. Az estihez még hozzá tudnék csapni mondjuk 30 percet, de ez a max, már így sem marad szinte semmi időm.

2013. máj. 21. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Az uszkár kifejezetten az a fajta, amit ajánlanak idős emberek mellé, mert nagyon jól alkalmazkodik a mozgásszegény és a sok mozgással járó életmódhoz is.


Szóval igazából a 3 óra szerintem bőven elég. Persze jó időben egész nap el bírnának szaladgálni.

2013. máj. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

3 óra elég sztem is, főleg ha játszotok, szaladgál póráz nélkül, kutyákkal tud birkózni, tanultok, stb :)

Ha még szeretnél hozzá tenni, akkor a reggelit növeld meg egy órára esetleg

2013. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hu, reggel már így is brutál korán kelek, pedig tudom, hogy az lenne a legideálisabb. :)

Amúgy igen, csinál mindent. Futtatózással kezdjük, aztán labdázunk, tanulunk, hazafelé menet meg már csak úgy békében sétálgatunk.

Mondjuk amikor többen megyünk sétáltatni a labdázás elmarad, mert szegénykém annak ellenére, hogy eléggé évezi, nagyon béna benne, ugyanis nem lát az egyik szemére, így a többiek mindig elhappolják előle a labdát. :)

Tegnap 3 órát mentünk este, a végére már eléggé ki volt purcadva, szóval az estit nem fogom növelni, felesleges. Majd átgondolom ezt a még korábban kelés dolgot inkább.

2013. máj. 22. 08:36
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szuper gazdi vagy!! :)


Lakótelepeken legtöbbször a kis testű kutyákat vagy el sem engedik a flexiről, vagy ugyan szabadon vannak, de alig sétálnak...háromszor 15-20 perc pisi-kaki azt kész :(

Pedig ők is bírják a mozgást, ha hozzá vannak szoktatva :)

2013. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hogy ne bírnák a mozgást, imádják. :) Attól, hogy kicsik, ők is kutyák, ez jár nekik. Hétvégén simán 5-6 órákat megyünk. Mondjuk ettől már nagyon kipurcad, de nem baj az. :)

Sajnos ezen a környéken is elég sok ilyen kiskutya van, úgy sajnálom őket. Tiszta idegbetegek, agresszívek, nem lehet odaengedni hozzájuk a kutyát sem.... Szörnyű sorsuk van, nincs túl messze az állatkínzástól szerintem.


Nemrég történt, hogy beszakadt egy kicsit a kutyusom farkaskörme, sántított, és azt javasolták, hogy ne terheljük a lábát, sétáljunk kevesebbet. Így felére vettük, csak 1,5 órát mentünk egy nap. Mint akit sosem neveltek. Elengedtem és csak egy kondenzcsíkot láttam belőle. Alig lehetett behívni, amikor rátettem a pórázt rágta, felugrált idegen emberekre, totál engedetlen volt. Pedig sosem szokott ilyen rosszaságokat csinálni, nagyon jó kutya. De ezek szerint csak azért jó mert fáradt. :)

2013. máj. 22. 18:28
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Fáradt kutya a jó kutya :D
2013. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!