Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rendőrkutyák képzése során...

A rendőrkutyák képzése során agresszívan is bánnak a kutyákkal?

Figyelt kérdés
A telephelyre,ahol a párom dolgozik,nemrég került egy 8 hónapos,fajtatiszta német juhászkutya.Gyönyörű,nagyon intelligens kutya,aki nem vált be rendőrkutyának,így jutott ide őrizni...A probléma csak az,hogy szó szerint halálfélelme van minden embertől.Elég egyetlen mozdulat,egy halk sóhajtás,rögtön lelapul,farkát behúzza,s hatalmasat ugrik/összerezzen.Megfogni,megsimogatni nem lehet,maximum kergetni,mert szabályosan retteg.A párom volt az első(és a dolgozók közül az egyetlen)akinek végül sikerült a kennelben lecsapni rá és megfogni,majd pórázra tette és elvitte sétálni a telephelyen belül.Akkor már hagyta,hogy simogassa,egészen összebarátkoztak.Tegnap este én is elmentem,másfél óráig ültem a kennelben,amíg olyan közel mert jönni,hogy már meg-megszimatolt,megfogni viszont megint csak,,lecsapással"sikerül.Egész este,órákig sétáltunk,rengeteget simogattam,ma pedig már reggel mentem hozzá.Nagyon örült,bár lapul még,de már csóvál,jön oda,páromtól még mindig tart kicsit,engedi,hogy simogassa de nem szívesen.A dolgozók is próbálnak kedveskedni neki,de a világból is inkább kiszalad,minthogy valaki megérintse.Ma rengeteget sétáltam vele,döbbenetesen hamar rájött,hogy nem szabad húznia és hogy mikor mit szeretnék elérni nála-egyszóval hihetetlenül értelmes kutya,s annak nagyon örülök,hogy tőlem már nem fél,sőt,bújik oda simogatásért és jön,ha hívom...Viszont a tényen nem változatat,hogy ez a kutya össze van törve!!8 hós kölyök még és ennyire fél,ennyire bizalmatlan-kérdem én,hogy bánnak a kiképzendő rendőrkutyákkal?Megverik?Fojtóra teszik?Nem értem,hogyan mehetett tönkre ennyire egy fiatal kutya kiképzők"kezében.Aki kicsit ismerős ebben a témakörben,szívesen meghallgatnám a tanácsát,tapasztalatát!
2013. máj. 21. 14:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg felcseréled a sorrendet. Azért nem vált be rendőrkutyának, mert így viselkedik. Nem pedig azért viselkedik így mert rendőrkutyának akarták. Eleve ha a kutya nem megy át a teszteken, akkor nem kezdik el kiképezni. Idő és pénzpocsékoláős lenne olyan kutyákat képzeni akik később nem lesznek alkalmasak. Sőt tudtommal a rendőrkutyákat vásárolni szokták, szóval ha valaki hibás akkor az aki el akarta adni a rendőrségnek. Arról nem is beszélve, hogy a rendőrkutyáknak kicsit nagyobb a felelőssége, mint a házi kedvenceknek, elég logikátlan lenne tönkretenni, mert utána ők szívják meg éles helyzetben.
2013. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Abban biztos lehetsz, hogy terhelik, hogy hogyan és milyen módon, és hogy ez általános-e azt sajnos nem tudom.

A félősségében tudok tanácsot adni: a legrosszabb, amit tehetsz, ha ráerőlteted magad. A félős kutyákhoz finoman, óvatosan szabad közelíteni, nem lecsapni rá. Az oké, hogy odaülsz a ketrecéhez, de ne akard őt egyből simogatni. Neki erre még nincs szüksége. Vidd el sétálni, az is nagyon jó, de ne akarjátok a szeretetetekkel elhalmozni, főleg ne erőltetni, mert azzal csak rosszat tesztek. Szépen, türelmesen közeledjetek.

2013. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Apukám képzett ki kutyát rendőrségnek, nem bántják a kutyákat de kicsi koruktól terhelik. Csak tökéletes idegrendszerű kutya felel meg. Ez a kutyus sajnos nem az, és a kiképzés első lépéseiben olyan sztresz érhette ami rögzűlt benne és az emberhez, főként férfihoz köthető. Ez nagyon sok minden lehet. Mondjuk nem értem ilyen labilis állapotban miért adták tovább. Apukám mindíg magánál tartotta az ilyen egyedeket, hogy pozitív irányba tudja elmozdítani az állatot.
2013. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan még semmit nem csinálnak vele sehol. Gondolom, aki tenyésztette, az ad le rendőrségnek kutyákat, és ez a példány a gyenge idegrendszere miatt nem volt erre megfelelő.A tenyésztőnél viszont elképzelhető, hogy a maga módján próbálta a kutyát "nevelni", így még rontott is a helyzeten.

Viszont, ha telepőrzésre vitték oda a kutyát, nem ajánlatos mindenkivel bratyiznia. Pár embert ismerjen, szeressen meg, aki foglalkozna vele. Másokkal szemben közömbösnek kellene nevelni.Fiatal még, lehet rajta alakítani, mire eléri a másfél-két éves kort.

2013. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az biztos,hogy nem olyan minőségű a kiskutya,hogy rendőrkutyának alkalmas legyen,viszont alaptalanul(mégha gyengébb idegrendszerű is)nem kellene,hogy ilyen halálfélelme legyen-sok kutyát láttam már,de ilyen félőssel még életemben nem találkoztam...Nem az a baj,hogy nem barátkozik(mivel őrkutyának szánták)hanem hogy méginkább fél,elég csúnyán ránézni és már menekül,nem tudom,így alkalmas lesz-e...A lecsapást"úgy értettem,hogy előtte másfél órát ültünk a kenneljében és már szimatolt,odajött,de nem hagyta magát megsimogatni vagy megfogni,így végül párom elkapta és onnantól kezdve minden rendben ment.Nem is elsőre vittük sétálni,még legalább fél órát bent maradtunk vele,simogattuk-szereti egyébként a simogatást,csak még nem bízik-aztán mentünk vele és borzasztóan élvezte,hiszen hetek óta először ülhetett le a fűbe,azt sem tudta,merre menjen,úgy örült.Viszont meglepett,hogy ennyi idősen szinte minden kölyökkutya,kisebb-nagyobb mértékben,de érdeklődik,kíváncsi,a nagy többség barátkozik és bújik az emberhez,ellenben neki ilyen félelme van,ami biztos,hogy nem az idegrendszeréből,hanem külső hatástól adódik.A rendőrkutyákról annyit tudok,hogy külön nekik tenyésztik a nagy valószínűséggel erre alkalmas kutyákat,tehát nem egy,,jöttment"ember vitte nekik oda.
2013. máj. 21. 14:46
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Írd be a keresőbe Bagíra rendőrkutya, őt sem a rendőrségnek tenyésztették.
2013. máj. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nagyon erős ösztönű kutyákat párositanak sajnos születhet ideggyenge wesenes kiskutya is. Azt se felejtsd el, hogy ők nem családban nevelkednek, hanem kennelsoron. Őt nem tönkretették, hanem nem alkalmas a célra, igy lett ajándék kutya. Őket nem bántják a kiképzés, vagyis inkább a nevelés alatt, hiszen az a legfontosabb, hogy a kiskutya ösztöneit felszinre hozzák, ez pedig erőszakkal nem megy. Adjatok neki időt, és ne akarjátok mindenáron megoldani azonnal a problémát. meg fogja szokni előbb utóbb az uj életét, és nem kizárt, hogy ahogy érik az agya, idővel jobb kutya lesz belőle.
2013. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Egyszer Dunakeszin saját szememmel láttam ilyen kiképzést.Kivitték egy nagy füves területre a kutyákat és előbb elengedték őket,hogy szájkosárral bár,de szabadon mozoghassanak.

Röhej volt,mikor egyik rendőr odaüvöltötte a másiknak,hogy "Nem tudod,hogy hívják azt a dögöt,amit kihoztam?".Akkor alig hittünk a fülünknek,de jót röhögtünk rajta.

Bántani nem bántották őket.

2013. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

A tenyésztő és/vagy az előző gazda rontotta el a kutyát. Gondolom 0 szocializáció és nevelés jobb esetben...rosszabb esetben fizikai bántalmazás is volt :(


Félős kutyára nem szabadott volna így lecsapni!

Én vagy a ketrec előtt, ketrecben való ücsörgést és a napi kaja apránkénti adagolását választottam volna séta nélkül az első jó pár napban, vagy nyugodtan, de határozottan pórázra raktam volna és irány sétálni.


Nagyon lassan haladjatok a tanításban. Először inkább ne is tanítsátok, csak legyetek vele minél többet, pozitív élményeket tudjon hozzátok társítani.

Idővel biztos oldódni fog, de ehhez sok türelem és idő kell :) Fontos, hogy amikor éppen pánikol-fél, nem szabad hozzá beszélni, odanyúlni, simogatni.

2013. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem,hogy ha már a tenyésztőnél vagy bárhol máshol a Rendőrséghez kerülése előtt rontották el,hogy lehet,hogy mégis megvásárolták?Komoly teszteken kell megfelelniük a felvásárlás előtt a kutyáknak,ott biztos hogy kijött volna a probléma.
2013. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!