Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rám morgott. Tippek...

A kutyám rám morgott. Tippek a falkavezérséghez?

Figyelt kérdés

Fél éves szuka kutyánk van. nagyon domináns. Mi is azok vagyunk a párommal, ezért is választottunk hasonló kaliberü kutyát.

Eddig minden rendben ment, falkavezér voltunk a szemében mind a ketten. Amióta megvolt az elö tüzelése teljesen megváltozott. Vagy az is lehet, hogy mi lettünk engedékenyebbek...


Az energiái nincsenek rendesen lemozgatva mert tüzelés alatt nem vihettük ki sétálni, rengeteg nálunk akóbor kutya. A kertben meg nem volt nagyon vevö a játékra.

Most ismét vihetjük sétálni, de azt veszem észre hogy nem hallgat ránk annyira mint eddig.


Mondhatni hogy sokszor hülyére vesz. Ma reggel ellopott valamit és el akartam töle venni. ekkor morgott rám. azonnal letiltottam, földhöz nyomtam, farkát behúzta, szóval értette a célzást (nem, nem ütöttem meg mielött az állatvédök megköveznének).


Vannak ötletek, hogyan vegyem vissza a falkavezérséget?



2013. máj. 21. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Ha a szép szó nem elég akkor verni kell!
2013. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csináltad, továbbra is csak keményen.

Először szólj neki normálisan, aztán dühösen, és végül le lehet szidni, ha nem hajlandó engedelmeskedni. Egyébként valószínűleg kamaszodik, és azért mer szemtelenkedni. Most kell jól megnevelni, mert később sokkal nehezebb lesz.

[link]

2013. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha morog, néha meg kell ütni. Ne félj, nem lesz baja, a kutyáknak sokkal magasabb a fájdalomküszöbük. Természetesen nem kell agyonverni, csak jelezd, hogy "erősebb vagy"


Másik módszer, hogy megfogod hátul a nyakánál, és megrázod. Az alfa farkas is ezt teszi a rendetlenkedő falkatagokkal

2013. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 compactegon ***** válasza:
ne üsd, és ne nyomkodd földre, minek? nézz vele farkasszemet, morogj közben vagy lassan szitkozódva beszélj, hogy érezze, valami nincs rendben. lassan közelíts felé, miközben le sem veszed róla a szemed. ha ettől sem hátrál meg, akkor nyomkodhatod amíg csak bírod (bár hülyeségnek tartom). egyébként biztosan kamaszodik, nem ártana egy pár hét szigor. több póráz többek között ha sétáltok, stb.
2013. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Normális ez a viselkedés, most kamaszodik. Ugyanúgy kell vele bánni, mint eddig, csak több határt szabni neki és kitartónak ill. következetesnek maradni. Ahhoz, hogy vmit elengedjen, sztem bőven elég lenne valamilyen hanggal megijeszteni. Ha ráütsz a kutyára, azzal nem prezentálod, hogy erősebb vagy...másik is azért bökögetik a kutyájukat, hogy kizökkentsék, nem hogy mutassák, hogy ők erősebbek....azért egy 50-70 kgs kutyánál már erősen a kutya vezet erőben-
2013. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

micsoda okos tippek! erősebbek vagyunk, ez a falkavezérség? nos a szövegből itélve nem egy domináns csivaváról beszélünk. szóval ha a kutya nagytestű, "olyanabb" fajta akkor bizony lehet hogy le tudjátok nyomigálni fél évesen, de felnőtt kifejlett egyedként vagy egy baszari kutya lesz belőle, vagy felveszi egyszer a kesztyűt és lehet majd lesni hogy a kutya megharapott minket, amit nem mellesleg totál jogosan is tesz hisz erővel kényszerítésre maga is erővel fog válaszolni. no és akkor majd ki lesz a domináns? nem halottam még olyan szaképzett egyénről aki egy domináns "olyanabb" fajtát letört volna földre nyomogálással. nem mellesleg ha a kutya a farkát behúzta az a félelem totális jele. szóval itt megint oda lyukadunk ki hogy a kutya maxi csak azért hallgat majd ránk mert totálisan félni fog tőlünk. ami messze nem ugyanaz mint amikor tisztel bennünket. ugyanis ha erős fajta akkor valszeg a későbbiekben ha mondjuk nagyon el akar szaladni valamerre póráz nélkül valószínű magasról letojja majd hogy később verés jár érte.


nem ártana különbséget tenni jó sok dolog között is. ugyanis az hogy a kiskölyköt kézben tudtuk tartani koránt sem azt jelenti hogy fú de dominánsak és okosak vagyunk a kutyanevelésben főleg ha kamaszkorban a kutya elérkezettnek látja az időt a nagyobb szemtelenségekhez. persze apróbb bepróbálkozások ilyenkor is lehetnek, de semmiképp sem morgás vagy ilyenek.


nem mellesleg egy nem megfelelően nevelt, kézben tartott kutyánál a valódi megmérettetés leghamarabb 1,5-2 éves korában következik be . ilyenkor harapja meg a gazdit, és ilyenkor hiszik azt sokan tévesen hogy a kutya "megkattant" és rohannak elaltatni, mert már a lenyomigálás sem segít hiszen a kifejlett egyed simán lesöpör minket a pályáról.


nem mellesleg a dominancia nem abban merül ki hogy ki az erősebb (kutya vagy én) hanem abban hogy mennyire tudom a kutyámat kezelni, nevelni anélkül hogy fizikai megmérettetésre kerülne sor.


nem ártana azt is figyelembe venni hogy a kutya energiái eleve le sincsenek vezetve, tehát nem is lenne meglepő ha a kutya nem is domináns, egyszerűen csak a fölös energiái tombolnak benne. főleg ha valamilyen erősebb fajtáról beszélünk. okés hogy a kónor kutyák miatt nem visszük sétálni az ebet, de némi agyi fárasztás, ronygozás, stb stb főleg ha van udvarunk, simán mehetett volna. istenem hogy hány olyan buta ember létezik aki a kutyájára egyből rávágja hogy domináns meg agresszív miközben szerencsétlennek nincsen egyéb baja csak majd szétveti a fölös energia. itt leszögezném hogy kétlem hogy a kutya ne lett volna vevő játékra. csak egyetlen verzió létezik. a kutya elve olyan jellem hogy nem igényli az aktív lemozgatást, de ezesetben akkor a sétától sem ájul el különösebben.


ugyanakkor tény hogy a kutya maximálisan nem tiszteli a kedve gazdit, de ezt nem a lenyomigálással fogja elérni. én javaslom egy megfelelő suli (tükör, cerberos) mihamarabbi felkeresését. vagy egy nagyon jó személyes trénert.


a sok nagyon okosnak pedig akik látatlanba egyből az erővel fölékerekedni lehetőséget javasolják, elmondanám ha valaha győzedelmeskedtek így egy NAGYON DOMINÁNS pit, staffi, cane corso, fila , presa, argentín dog, stb stb felett akkor az a kutya tuti nem volt domináns. ugyanis egy kifejlett kutya amelyik nagyon domináns roh@dtul felveszi a kesztyűt ha már erősködni próbálunk felette.

2013. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem átr, hogyha néha picit ráütsz az orrára.

Az én kutyám ivartalanítva van, de kb fél éves korában megbolondult :-) kellett 1,5 év, hogy lenyugodjon :-)

Én ott rontottam el, hogy rám nézzett a szép szemeivel és teljesen átvette az uralmat, mindent viccre vettem, nagyon azt nézztem, hogy jó legyen neki, de nem gondolkodtam előre... most vmivel jobb, de nem ő a legjólneveltebb kutya :-) Ne dőlj be a szép szemeknek! Ha most nem fogod keményen csak rosszabb lesz!

Sok sikert! :-)

2013. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

kedves utolsó!


és vajon azzal tisztában vagy e miért nem a te kutyád a legjólneveltebb fajta? azért mert te az orrakoppintgatással próbálsz valamit is elérni, míg a kutyád bár kellemetlenül érzi magát, de vezetésére totál alkalmatlannak tart.


és vajon azt tudod, e hogy a másfél év sem annak köszönhető hogy minőségi munkát fektettél volna a nevelésébe (ugyanis másfél év alatt már "legjolneveltebbé" faragtad volna a kutyád) hanem pusztán a hormonok nem tombolnak már benne pl. vagy alapból a korral némileg lenyugodott. erre szokták mondani hogy egy megadó kutyához is lehet tudatlan a gazdi.

2013. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Le szeretném szögezni hogy mindenképp tekintélyt szeretnék kivívni. Természetesen tisztában vagyok vele hogy nem azzal fogom kivívni ha agresszióval sakkban tartom. Az lenne a kérdésem lébnyege, hogy mit tesz egy falkavezér, hogy viselkedik, mik azok az apró dolgok, amivel tiszteletet lehet kivívni a kutyánál.


A kutya fajtája husky. Eddig minden nap sétáltattuk, sajnos amióta tüzel nem lehet minden nap, de így is heti 4-szer vittük sétára. Csak sajnos pórázon volt végig. Nem is az a gond,, tudom én hogy az elmúlt hetekben el volt hanyagolva. Fáradtan hazaestünk, hagytuk hogy futkosson a kertben. Dobáltuk neki a labdát, amit visszahozott majd megunta és már nem futott utána. A kertben nem tudjuk lemozgatni rendesen mert tonnányi jutalom falat sem érdekli egy idő után.


Tehát domináns: mert ismerem a kutyámat, kölyök kora óta az.


És ez mellett igen, szét veti az energia mert nincs rendesen lemozgatva.


ezekkel tisztában vagyok. lemozgatni le tudom, nagyobb kihívás hogy falkavezérként tiszteljen (és ne féljen).

2013. máj. 21. 19:39
 10/18 A kérdező kommentje:
A linket nagyon szépen köszönöm! épp most olvasom :)
2013. máj. 21. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!