Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hűséges egy csivava?

Mennyire hűséges egy csivava?

Figyelt kérdés
Láttam a Hachiko-ról szóló filmet, egész éjjel bőgtem annyira megható volt.Én is szeretnék egy ilyen hűséges kutyát, egy csivava lehet ilyen?
2013. máj. 21. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, meg macskatartó vagyok, de eddig az összes csivava, amit láttam, nekiment mindennek, ami nagyobb és felé mozog (legyen az cickány, macska, vagy bernáthegyi, esetleg a gazdi), szóval igazából én azt mondanám, hogy nem valami IQ-bajnokok szegények... Ettől függetlenül kifoghatsz egy barátságosabbat, de én inkább valami másban gondolkoznék...
2013. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy nekimegy dolgoknak szimplán neveléstől függ. A legtöbb csivava tartó -és tisztelet a kivételnek- babapótléknak veszi a kutyát, meg mert milyen cuki és egyáltalán nem úgy bánik a kutyával, ahogy azt kell, lévén kicsi és kinek is tudna ártani az a szerencsétlen kutya. Folyamatosan ölelgetik, babusgatják, ölben tartják ezáltal megerősítenek benne olyan félelmeket, ami miatt később támadni fog. Ha normális kutyaként nevelik, ahogy azt kell (van ilyen ismerősöm, és hihetetlenül értelmes a kutyája csivava létéra) akkor semmi probléma nem lesz vele, de sajnos nagyon ritka az olyan csivava tulaj, aki nem kisbabaként vagy játékszerként, kiegészítőként tekint a kutyájára...
2013. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és a cavalier king charless spániel, úgy szeretnék egy hűséges kutyát!
2013. máj. 21. 15:34
 4/7 anonim ***** válasza:
#1, újra - Ezt jó tudni, és egyébként csak aláírni tudom, legutóbb is két nőnél (anya-lánya, smink, szőke mindkettő) láttam egyet, ez mindent megmagyaráz. Kérdezőnek: Alapvetően a kutya hűséges, téged szeret, a gazdáját, ellentétben pl. a macskával, aki azt, aki kaját ad neki/a helyet. Innetől kezdve, ha eleget foglalkozol vele, és nem fogsz ki egy olyan lelkületűt, szerintem kb. bármilyen kutyában örömet lelhetsz!:)
2013. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. máj. 21. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:
azért mielőtt bármilyen kutyát magadhoz veszel, bőven olvass utána a fajta jellemzőinek és hogy meg tudnád-e adni neki azt, amire az adott fajtának szüksége van. A másik nagyon fontos, hogy ne dőlj be a szaporítóknak, akik 20-30ezerért árulnak kutyákat, ők nem fajtatiszta kutyákat adnak, nincsenek szűrve különböző betegségek ellen, és amit a vételáron megspórolsz jó eséllyel hagyod ott az állatorvosnál akár a többszörösét is. Ha mindenképp olcsón szeretnél kutyát menj el a közeli menhelyre és nézelődj ott, nem éri meg ezeket az embereket támogatni, mert azokat a kölyköket akiket nem sikerül eladni bedugják menhelyekre, még több keverék kutyustól elvéve a családba kerülés lehetőségét. Így is 2 millió gazdátlan kutyus van az országban, nem kell, hogy mégtöbb legyen azért, mert akár egy kiskutyáért kap 20ezer forintot miközben az anyakutyát félévente elleti és tönkreteszi az egész életét, mert 4-5 éves korától már nem képes almot lehozni, így kidobja az utcára, vagy ő is menhelyre kerül..
2013. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez csúnya dolog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. máj. 21. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!