Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz, de úgy éreztem hogy ezt lekell irnom, csak szertintem felháborító?

A kuytusom nemrég beteg volt, először úgy indult hogy sántított a 2 hátsó lábára, másnapra elmult, nem nagyon foglalkoztunk vele, csak megmasszíroztuk. Aztán rá pár napra megint sántított, és elkezdett folyni a fenekéből ilyen zöldes gennyes cucc. Elmentünk dokihoz, azt mondta hogy nem tudja mi az, oké...mentünk tovább majd a 4 DIPLOMÁS (!!) állatorvos állapította meg hogy mi a baja, adott neki pár szurit. Másnapra jobban lett, reménykedtünk hogy jobban is lesz, de utána visszaesett megint, kihívtük reggel a dokit, mert nagyon rosszul nézet ki a kutya ( sárgát hányt, "rózsaszínt" pisilt, szédült, nem tudott felállni, és lázas volt ). Mikor kihívtuk reggel 6 óra volt, azt mondta 9-10 óra felől itt is lesz, oké jó, addig próbáljuk tartani benne az életet. Mikor delet ütött az óra felhívtuk a dokit hogy nem-e akarja kitolni ide a valágát ( na jó azért nem igy, de már elég pipa voltam én is), azt mondta kb 1-2 óra, de ne vigyük be mert rengeten vannak, és ott sem tudna vele többet kezdeni mintha kijönne. Úgyhogy vártunk...vártunk, majd este 6 kor összeszedtük a kutyát, és holmikat, hogy induljunk a kórházba mert folyt, szószerint alatta ez a zöldes folyás. Ahogy elkészültünk már megjött a doki ( igen, reggel 9 helyett este 7-re ), azt mondta hogy valami méhgyulladása van, és lehet hogy ki kell venni a méhét, írt fel neki gyógyszert, és kapott 2-3 szurit, és ezért elkért 7000 Ft.

Nektek mi a véleményetek erről?

A kutyus már azóta remekül van, éli az életet :)


2013. máj. 21. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Hogy rossz gazdák vagytok.

Ha pl babesia a kutya már nem él.

Ha a tüneteket mondjátok valóban gennyes méhgyulladás és azonnal műteni kell.Ha perforál jobban lesz ,de a hasában szétterülő genytől hamarosan irtó nagy kínok közt meghall.

Ha beteg a kutya emeljétek fel a valagatokat és vigyétek be az orvoshoz ahol van röntgen és vérvétel ,ahol tudnak segíteni. Az ár valahol 40-és 60 000 ezer forint körül lesz és közel sem biztos hogy itt megáll.

2013. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ÉS mi volt a baja pontosan? Mert ez a zöldes folyás a fenekéből szerintem nem függ össze a méhével...
2013. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.nek. Nem vagyunk rossz gazdik. ;)

Az orvos megmondta nem kell megműteni, csak ha továbbra is beteg lenne.

1 hét múlva már remekül volt, ez kb 3-4 hónapja volt, azóta semmi baja nincs.

2013. máj. 21. 15:54
 4/10 anonim válasza:
17%
szerintem te jo gazdi vagy! ne hallgass az ilyen kotolozkodo emberekre! en is egyszer elutottem a macskamat (beszaladt az auto ala) es este 11kor hivyam az orvost h elvihetem e hozza hazhoz, kerdezte h mire h reagal es azt mondta h max 1 ora es kijon o ki is jott ejjel 2 orara, a cica jol van, koszoni szepen el es virul. En biztam az orvosban hogyha azt mondta h nyugodja meg mert kijon o biztos okkal mondta, es most en leszek a rossz gazdi h h tudtam elutni! ugy h sotet volt es szegenykem orult nekem mert egesznap nem voltam otthon es beszaladt a hatso kerek ala...jo latni h vannak emberek akik barmit megtesznek az allatkajukert.
2013. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!:) Jó látni hogy még vannak ilyen kedves kommentelők is :)

Örülök hogy jól van a cicád, remélem még sokáig fog élni. Remek gazdi vagy te is, vannak olyan emberek akik elütik a cicát és ott hagyják. Te nem vagy köztük:)

2013. máj. 21. 16:04
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Azonnal ivartalaníttassátok a kutyát, mert a méhgyulladás bármikor kiújulhat és könnyen a kutya életébe kerülhet. Elég balf@sz lehet az állatorvosotok, ilyenkor mindenféleképp műtétre van szükség.

Előző válaszolónak: ne boruljunk le előtted, amiért kihívtad az állatorvost, miután elgázoltad? Ez ám a teljesítmény, milyen jó, hogy vannak még ilyen emberek...remélem érezted a cinizmust, nevetséges.

2013. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes gazdi vagy! Biztos nagy szeretettben élhet a kutyuli! :)
2013. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

miről mi a véleményem?? arról hogy nem tudott kijönni a doki mert teli volt a rendelő és nem hagyhat ott miattatok mindent vagy azt hogy elkért 7000 ft-ot, ezért pedig örülj hogy csak ennyit kért el, más nagyképű állatorvos aki a pénz miatt csinálja ezért simán elkért volt egy 20ast hidd el. :/

én sem hinném egyébként hogy rossz gazdi vagy hiszen kerestél másik orvost és nem hagytad utána sem szenvedni, vagy nem hagytad az autópálya mellett, de szerintem is még menjetek el dokihoz mert ha tényleg kiújul a betegség nem biztos hogy túléli :(

2013. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

:) szerintem egy " p@cs " voltál .

ha a doki hiteget, ha 10 órát késik ,az csak egyet jelent :)Ő ráér , nektek volt sürgős, a ti kutyátok , így beleestetek egy tipikus magyar hibába ( megbíztatok valakiben aki " Dr. " előjelet használ a neve előtt ,és 4-5-6-7-8 óra mulva sem tett semmit :)

szerinted ,ez az eset Ausztriában,vagy Svédországban hogyan is alakulna ?? 1 max 2 óra múlva , a kutya már egy klinikán, egy álltat-korházban,vagy egy teljesen felszerelt orvosi rendelőben feküdt volna . miért ??? mert a gazdái addig mennek,amíg nem kapnak számukra elfogadható ellátást!!!!!!!!!!!!!!!!

ezért voltál p@cs :)

nem sértés , egyszerűen ,mi ilyenek vagyunk, valószínűleg pár évvel ezelőtt én is hasonlóan cselekedtem volna .ma már ,hiszek az önálló gondolkodásban,és a kezdeményezőkészségemben :)

a lényeg,hogy jól alakult!!

legközelebb , ne p@csölj !! tedd amit csak tudsz !

elárulom, ha emberről lett volna szó, az sem biztos, hogy hamarabb megoldódik !!! hasonló esetben !

2013. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

én nem nagyon tudtam megérteni hogy pontosan mi a felháborító...


ha a pénz akkor bizony az ilyesmin maxi hőbörögni lehet. akármennyibe is kerül a lényeg hogy a kutya jobban legyen.


ha az hogy a leírt eléggé súlyos tünetek ellenére az orvos hát, mondhatni nem nagyon igyekezett nah az nekem is felháborító. nekem a hajam hullott volna ki az is biztos! kutya szenved, az a ...... (hadd ne írjam a sok jelzőt le) meg képtelen legalább azt megengedni hogy bevigyem és vessen már rá egy pillantást hogfy valóban nem szükséges őt előrevenni? nem mellesleg az egészségügyben létezik egy bizonyos sürgősségi besorolás, tehát ha pl. a kutya eléggé rosszul van akkor mindenképpen elsőbséget élvez akár az órák óta várakozó nagyi általános oltására váró kandúr macskája előtt is.


ugyanakkor én nem értek azzal egyet hogy ha kutya sántít a két hátsó lábára, akkor masszírozgatjuk neki ahelyett hogy rögtön az orvoshoz mennénk. ahogyan azzal sem hogy valószínű nem kellett volna az orvosra várni hanem el kellett volna vinni egy másikhoz. akár ahhoz aki azelőtt nem tudta mi van. ugyanis a későbbi jóval durvább tünetek alapján már lehet hogy egyből rájöttek volna ott is mi a baj.


nem mellesleg én gondolkodás nélkül ivartalanítattam volna ezek után a kutyát. szóval én azt nem tudom eldönteni hogy a "lusta" orvos vagy pedig a felelőtlen gazdi aki egy igen durva eset után nem ivartalanítja a kutyáját a felhábórítóbb e?

2013. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!