Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne fogyjon...

Mit tegyek, hogy ne fogyjon tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kutyám, amióta bejött ez a nagy meleg, azóta szinte nem is eszik, pedig este 9kor adok neki épp ezért, mert akkor már hűvös van.


Csirke húst főzök neki, általában pufival, tésztával, vagy rizzsel, és ehhez szoktam zöldségeket tenni, nagyon szereti, meg egész télen gyönyörű volt, jó húsban is volt.

Most meg, ha megkapja a kajáját, akkor kieszi a húst, a többit meg ott hagyja.

már csináltam azt is, hogy először oda adom neki a többi részét a kajának, és ha azt megeszi, vagy legalább félig megeszi, akkor kapja meg külön a húst is.


De lényegesen kevesebbet eszik, mint amennyit szokott, és emiatt elkezdett fogyni, de én már nagyon soványnak látom.

Amúgy a kedve nagyon jó, ugrál szalad, játszik.

A férgesség kizárva, mivel 3havonta féreg hajtózom, és nem szokott a kakiban sem féreg lenni a tabletták után sem.


Tudnátok mondani valami jó ötletet, hogy hogy vegyem rá, hogy megegye a napi adagot?(azt is csinálom, hogy több részletbe szedem, és reggel, délben este kapja meg, de se reggel, se délután nem hajlandó még csak bele szagolni sem)

Vagy valami olyan adalékot még e-mellé az étrend mellé, amitől hízhat? (tápra nem fogok váltani, mert amióta így etetem, és nem táppal, azóta sokkal szebb, meg egészségesebb, pedig nem rossz tápot kapott)


Előre is köszönöm a tanácsokat!


2013. máj. 22. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:

és azt próbáltad már hogy este a kaja előtt jó alaposan lemozgatod?

gondolom a kaját nem hagyod előtte...

2013. máj. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Még nem volt igazán meleg, nem tudom milyen kutyád van, hogy a 27 foktól kidől? Nem lehet, hogy valami betegség van a háttérben? Kora reggel, ha elviszed sétálni, mozgékony, játszik? Az étvágytalanság nem lehet a melegtől.
2013. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szibériai husky a fajtája, és nincs előtte mindig a kaja, és egész nap megyek vele többnyire, szóval el is fárad, mind agyilag mind fizikailag.

nem hiszem, hogy betegség lenne a háttérben, mert ahhoz a közérzete nagyon is jó.

2013. máj. 22. 16:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Valami olyan kaját kellene megpróbálnod ami kis adagban is tartalmaz megfelelő kalóriát. Nállunk is gond volt hogy túl vékony a kutya. Mi most Brit Premium Sportal etetjük és már látszik a hatás.
2013. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát, köszönöm a tippet, tápra nem fogok vissza váltani, mert nem voltam vele egyáltalán megelégedve, pedig etettem én is brittel, acanával, szóval nem rossz minőségűt kapott, de fel se érnek a húshoz.

Amúgy, most adok neki mindent, konyhai maradéktól kezdve a neki főzött kajáig, és így eszik...pár napig kapja így össze vissza, mert hál istenek nem megy a hasa meg semmi, és utána visszaállok a rendes kajájára.

2013. máj. 24. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!