Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megakarom tanítani a kutyaámna...

Megakarom tanítani a kutyaámnak hogy ha mondom hogy köszönj akkor ugat egyet. Hogykell? akár videóssegítség is jöhet

Figyelt kérdés
egy vakvezető kutyás barátom mindíg imponál hogy mondja a kutyának beni köszönj, és a kutya vakkant egyet. én is eztakarom megtanítani a kutyámnak hogykell?

#kutya #ugatás #kutyák ugat #tanít tanítás ugatni ugató köszön köszönés #köszönő kutyaugatás
2013. máj. 22. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:
ha labdás, vagy kajás, akkor sima ügy, arra hamar megtanithatod ugatni, összekötve a vezényszóval.
2013. máj. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy tanitottam az enyémnek, hogy kidobtam a labdát, fogtam a nyakörvét, közben biztattam és mondtam a vezényszót, nagyon akarta a labdát, és ahogy egyet nyikkantott, már mehetett is érte. hamar megtanulta, hogy csak akkor kapja, ha ugat. most már ugy is kéri, hogy a hátam mögött van a labda, "kérd" és ugat.
2013. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha szeret enni akkor a kezedben tartod a kaját, de nem adod neki oda csak akkor, ha hangot ad, vagyis ugat neki.

Ugyanezt ha labdás akkor is csak akkor ha hangot ad, de mondd is neki közben "ugass vagy hangot vagy köszönj."

Ha adott hangot odaadod azt a valamit kaját vagy labdát és megdicséred.

2013. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziaztok a helyzet az hogy mivel Miksusz egy vakvezető eb hála istennek fegyelmezett tehát kajáért sohasem sír vagy nyüszögf vagy ilyesmi labdásnak meg pláne nem labdás ugyanakkor nagyon köszönöm a válaszokat várom a továbbiakat
2013. máj. 23. 05:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg kellene találnod, hogy mitől ugat. Pl ajtón kopogás, csöngetés, kaja, labda, más kutyák ugatása, vonítása, macska. S ott jutalmazod az ugatást, vezényszót társítasz hozzá. Aztán elhagyod a külső ingert. Csak a vezényszó
2015. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megtalálod azt a dolgot amitől ugat. Ha labda, kaja nem, bár egy erős szagú füstölt kolbász vagy szárított marha, nyúl bármi hústól-ami baromi büdös nekünk-nehezen hiszem el, hogy ne pörögne be. De akkor más, csengetés, kopogás, másik kutya ugatása, vonyítása, macska nyávogás, éles sípoló hangok. Ezt jutalmazod, mondod közbe a vezényszót. Kellő ismétlés után elég lesz a vezényszó, a külső inger nem kell.
2015. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!