Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azért megbüntetnek a hatóságok...

Azért megbüntetnek a hatóságok, hogy ha a kutyám őrző-védőre van tanítva, de ugyanakkor engedelmes is, és megtámadnak engem az utcán és a kutyám velem van és őt használom fel a védelemre?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 06:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sim öv-vel marhára nem fog megvédeni, mivel az színjáték, semmi több. HA nincs benne alapból a személyvédő ösztön, akkor csak nézne ki a fejéből, mivel nem a segédre megy, hanem a karra. Kar nélkül meg nem látja a fától az erdőt.
2013. máj. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

először kiröhögnek, aztán elvisznek a balesetire ,hogy összevarrják a sebeidet.

kicsi az esély ,hogy megtámadjanak, de ,ha igen , akkor felkészülnek a kutyád ellen , és erre sok-sok technikájuk van . ( nagyon ,nagyon kevés az olyan kutya ami valóban képes védelmezni ) komoly képzés kell hozzá, komoly kutya ,és ezek nem igazán barátságosak senkivel és semmivel. egy gazdásak . éles kutyák , és a gazdáik is profik !!!

ha ,te ilyen vagy ,és a kutyád is , akkor ok-s!

ha nem ,akkor csak álmodozol.

2013. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésre válaszoljatok azért mert engem is érdekel :)


Amúgy 1-1 kutya azért bekapcsol, akkor is ha nem övztél vele, ha látja hogy elkezdesz verekedni.. de lényegtelen a válasz érdekel ^^

2013. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Véleményem szerint nem, esetleg azt el tudom képzelni, hogy 2 hét karantén vagy megfigyelés a kutyának, főleg ha a támadó életveszélyesen megsérült/meghalt. De én is kíváncsi vagyok a válaszra, függetlenül, hogy öv-s a kutya vagy sem.
2013. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
50%

Nem büntetnek meg akkor, ha bizonyítod vizsgapapírral azt, hogy a kutyád engedelmes.

Ha megtámadnak akkor sem engedheted el a kutyát a kezedből.

Magad előtt tartod mint egy pajzsot, és ha kell ráharaptatod a támadóra és mindjárt ereszteted is./Feltéve, ha tényleg ráharap./


A kutyádat úgyis megnézik ilyenkor egy kutyás rendőr csoportból két rendőr és ha úgy látják, hogy a kutya ok nélkül nem támad, nyugodt simogatásra a papírok bemutatása mellett, amit lefénymásolnak az lesz, hogy önvédelem.

2013. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

talán nem ennyire egyszerű .

bár maradok az eredeti észrevételemnél ( 2 ).

de:

bizonyítanod kell egyértelműen a te megtámadásod tényét !! egyértelműen !!

mert akkor a kiképzett kutyád joggal védett meg,hiszen esetleg életveszélyben voltál,és az új büntető törvénykönyv alapján ( ami még nincs érvényben!) ,nem kell mérlegelni minden esetben az ellenreakciót!

különben hamar teljesen más lesz a felállás!!

szerintem ha-csak nincs 2 -3-5- tanúd,és videofelvételed,akkor esélyed sincs!

mert onnantól a kutyád támadta meg az embert ,és jön a jegyző, jönnek a kijelölt kutyaoktatók akik közösen eldöntik,hogy veszélyes -e a kutyád!!

és innentől neked kell védekezned!!!!

te vagy az elkövető!!

és a támadóid a vétlen sértettek!!

szóval ez nem olyan egyszerű !

bizonyíték nélkül , te leszel a bűnös!!!!!

sajnos!

2013. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem kell semmi fénykép elég ha van tanúd.


Nekem már volt egy ilyen ügyem. Az apámat akarták megverni három suhanc, de időben érkeztem.

Aztán a három srác feljelentett.Vagyis az egyik akit megharapott a kutya.

Tiszta önvédelem volt.

2013. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!