Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék vásárolni egy...

Szeretnék vásárolni egy bullterrier kölyökkutyát. (többi lent? )

Figyelt kérdés

Viszont attól félek, hogy nem lesz elég "banánalakú" a feje.


Láttam pár olyan képet, amelyiknek inkább hosszúkásabb a feje, mintsem banánalakú.


Ha elmegyek egy kennelbe, a kölyökkutyát mi alapján válasszak?


Mik azok a jelek, hogy felnőttkorában szép, ívelt feje lesz?



2013. máj. 22. 09:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ez abszolút nem tetszik, fejformailag:


[link]

2013. máj. 22. 09:06
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez sem tetszik:


[link]



Ez viszont tetszik, és ilyen fejformájú bullterriert szeretnék választani. Úgy értem, ilyen feje legyen felnőttkorában.


[link]

2013. máj. 22. 09:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is keress egy olyan kennelt, ahol a legtöbb kutya feje banánalakú, nyilván azért mert az a tenyésztő azt preferálja, aztán szépen megmondod neki, hogy te mindenképp egy ilyen kutyát szeretnél, biztos tud segíteni, aki régóta tenyészt az ért hozzá általában.
2013. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg jól a kennel kutyáit, az onnan kikerülteket is, hogy milyen típust képviselnek.

Aztán elmondod a tenyésztőnek, hogy mit szeretnél, és ő segíteni fog. Ő már tudja, hogy mit kell figyelni a kiskutyán, hogy felnőve olyan legyen, amit elképzeltél.


Kölyökválasztásnál ha nem akarsz nagyon mellélőni, akkor egy olyan kiskutyát válassz, ami azt csinálja, amit a többi. Szóval nem visszahúzódó, de nem is a "legtökösebb" poronty a csapatban.

2013. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Hozzáértő tenyésztő biztos érteni fog ehhez, viszont azt megemlíteném, hogy hiába szeretnél ilyen kutyát ha nem veled egyező energiaszinten van. Elég nehéz lesz olyan kiskutyát találni ami megfelel az általad tetszetős minden külcsínnek és olyan energiaszintű is legyen amit tudsz kezelni. Szóval lehet, hogy ez elég sokáig tartó keresés lesz. Vagy szerencséd lesz egy tenyésztőnél.
2013. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


"ha nem veled egyező energiaszinten van."


Honnét tudod, hogy milyen az "energiaszintem" ? Honnét tudod, hogy milyen vagyok?!

Honnét tudod, hogy nem sportolok-e?

Azt hiszed, ilyen "itthonülős" "izé" vagyok?


"általad tetszetős minden külcsínnek"


Csupán annyit szeretnék, hogy szép ívelt feje legyen. AKKOR MILYEN "minden külcsínnek"?


Agyatlan....


"olyan energiaszintű is legyen amit tudsz kezelni"


és ha rettentő virgonc lesz, akkor mi van?

Szerinted egész nap egyedül fog kuksolni?


De te biztosan látnok vagyok, te ismersz engem, bocs király!


Jól felsikerült b**** az agyam......

2013. máj. 22. 10:02
 7/12 A kérdező kommentje:

A bullterrier kutyákat, körülbelül 1, -másfél éve figyelem, olvasok róluk, hallok róluk, és rendszeresen jártam/járok bullterrier találkozókra..


Hadd ne oktass már ki légyolyszives' ..

2013. máj. 22. 10:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem igazán értem mit értettél félre és háborodtál fel, mert semmi ,,ellened irányulót" nem mondtam.

Egy kutyát energia szint alapján kell választani, amiben egy tenyésztő is a segítségedre lehet, mert ő születésüktől fogva figyeli a kiskutyákat milyen energiaszintűek. Ha sportos vagy, jó a magas energiaszintű, ha otthon ülős akkor nyugodt, alacsony energiaszintű kell. Ezt egy hozzáértő meg tudja mondani neked mikor választod a kutyát. Semmi arra irányuló megjegyzést nem tettem, hogy neked pont melyik energiaszint a jó.

A fejforma pedig külcsín. De mondhatom úgy is, hogy ,,külső tulajdonság" ha így elfogadhatóbb számodra.

2013. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én se értem a felháborodást. Szerintem teljesen korrekt válaszokat kaptál.


Az energiaszintet meg tényleg nem árt figyelni. Választhatsz túl "lassú" kutyát is magadnak az se jó. De a túl pörgőssel is probléma lehet. Nem értem ebben mi volt a bántó :/

2013. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztőtől veszel kiskutyát jó eséllyel banánfejű lesz mivel a tenyésztők kiállításokra járnak és ott csak az íves fejű kutyákkal lehet bármi eredményt is elérni. Energiaszint tényleg van:) A bullnak több tipusa is létezik van a bully tipus ez zömökebb erősebb csontozatú és általában kevésbé aktív.A terrier tipus könnyedebb viszont eszméletlen pörgősek tudnak lenni:) Nekem van mindkettőből.
2013. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!