Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki meg tudta tanítani a...

Valaki meg tudta tanítani a kutyáját, arra, hogy idegenektől ne fogadjon el semmit?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném, ha megtanulnák, hogy csak a család tagjai adhatnak nekik enni. Már sokat gondolkoztam rajta, hogy hogy kéne, de egy használható ötletem sincs :)

2013. máj. 22. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az enyém csak akkor fogad el bármit is idegentől, ha ott vagyok. Ha nem, akkor el se veszi, nemhogy megegye.
2013. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az enyém senkitől nem fogad el semmilyen kaját sem, csak tőlem, nem tanítottam neki soha.
2013. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem várom ezt el a kutyától. Szerintem túl bonyolult, túl sok a variáns ebben az ügyben. Kiképzés, versenyek, vagy ha csak elmegyek egy etologóia vizsgálatra ahol étellel dolgoznak... Sokkal egyszerűbb a megoldásom: ha nem vagyok jelen akkor nem tud idegenek közelébe menni, ha meg jelen vagyok akkor első szóra abbahagyja ha valami rosszat akarna csinálni.
2013. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Aztán majd valaki ad neki egy mérgezett falatot és leshetsz, h meghalt a kutya...
2013. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám se fogad el ételt idegentől. Kb 10 hónaposan kezdtem neki tanítani, azzal együtt hogy a földről ne vegyen fel ételt. Séták alakmával idegeneket kértem meg hogy próbáljanak neki falatot adni(amit én adtam a kezükbe) ha érte nyúlt egy határozott nem kiáltás volt a részemről. Elég hamar rájött hogy nem szabad. A földről még néha fölkap ezt azt de ahogy rászólok azonnal kiköpi. Most egy éves.
2013. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az enyém bárkitől bármit...a nevelés szégyene e téren, pedig tényleg próbáltam lenevelni róla.
2013. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Little Red ezt nekem szántad? Szerintem senkinek sem olyan fontos a kutyáim megmérgezése, hogy végigvágják magukat az egész kerten és a lezárt kennelen vagy be a szobába csak, hogy megmérgezzék a kutyáimat. Én nem szoktam őket hagyni hogy szabadon flangáljanak ahol idegenek hozzájuk férhetnek. Ha meg velük vagyok akkor semmit sem vesznek fel. De ilyen alapon, az ajtón se lépj ki mert rádesik egy tégla. Mindent nem lehet kivédeni.

Egy egyszerű kutyát, akinek az élete abból áll hogy simogatják meg elviszik napnta sétálni, azt meg lehet tanítani teljes élelemmegtagadásra. De én mozgalmas életet élek a kutyáimmal. Nyomkövetés jutalomfalattokkal, etológia tesztek jutalomfalatokkal, edzések amikor idegenek kezében van a kutya mert esetleg ő profibban tud kiképezni egy faladatot a versenyre, de akár olyan egyszerű dolgok is mint hogy a diófa alatt vannak a kenneljük vagy hogy fű nő a kertben! Nincs az az isten aki arra megtanítaná őket, hogy egy fűszálat ne egyenek vagy egy elfelejtett diót ami a nap bármely pontjában lepottyan (nem vagyok superwoman hogy 24 órában azt szedjem). És akkor utána ki kéne találniuk, hogy ez meg ezt szabad, de egy harmadikat nem?

2013. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Eleinte tanítottam a talált és kínált élelem megtagadására is a kutyámat, de rajtam kívülálló körülmények miatt a kínált élelmet most már elfogadhatja, kivéve, ha kifejezetten letiltom róla. Ugyanis két szomszéd is eteti tudtommal-tudtommal kívül a kutyámat, kennel nincs, lakásban nem tarthatom, ha nem vagyok itthon.

Egyetlen fontos szabály van, hogy földről kaját NEM vehet fel, KIVÉVE a kertben elhagyott csontjait, nyomkövetéskor a jutifalatot, valamint gyakorláskor az elejtett kaját felszedheti. De más kaját TÉNYLEG nem vesz fel! Évente talán egyszer bepróbálkozik, de akkor nagy bünti jár érte. Természetes dolgokat, diót, fát, füvet ehet :)


Ahogy az egyik válaszoló írta, a mérgezést teljesen LEHETETLEN kivédeni :(((

2013. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha ott vagyok akkor sem fogad el idegentől semmit, Ha meg nem vagyok ott, mert bent vagyok a közértben kifektetem távolabbra, idegent még a közelébe sem enged. Dobott élelmet meg nem vesz fel a földről.
2013. máj. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Élelem megtagadásánál mindig idegent kértem meg, hogy kínálja meg a kutyát, de a kaját nem én adtam a kezébe. Még véletlenül se érezze meg a szagomat a kutya a kaján.

Az idegennek kellett elérnie azt, hogy a kutya ne fogadja el tőle a felkínált élelmet.

Ha már nem fogadta el többszöri kínálásra sem akkor megdicsértem.

2013. máj. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!