Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha személyesen elmegyek egy...

Ha személyesen elmegyek egy kennelbe, akkor hogyan/mi alapján tudom eldönteni, hogy jó kennel-e?

Figyelt kérdés
Mire figyeljek? Milyennek kell lennie az anya kutyának? Miket kérdezzek a tenyésztőtől?
2013. máj. 22. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Jobb esetben nem egy kennelhez mész el, és máris megvan az összehasonlítási alap. Ha tele van kupával a szoba, ha a kutyákat szép és tiszta helyen tartják, ha a tenyésztő készséges, az elég jó jel...
2013. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
OFF :ezt pont én is megakartam kérdezni:D
2013. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit először meglátsz és érdemes is megfigyelni az a tartási körülmények, mekkora helyük van a kutyáknak, mennyire van tisztaság. Nem gondolom, hogy csak az lehet jó tenyésztő, akinél a szobában vannak a kutyák, főleg nagyobb testű fajta esetén, de mindenképpen tágas, tisztán tartott környezetben kell lenniük a kutyáknak. Én nem vagyok a kenneltartás híve, de nem feltétlenül elítélendő, ha egyébként rendesen van foglalkozva a kutyákkal és megfelelő méretű a kennel. Nézd meg, hogy maguk a kutyák milyen állapotban vannak, egészségesnek tűnnek-e, jól tápláltak, tiszták, hogyan viszonyulnak a tenyésztőhöz, illetve a tenyésztő hogyan viszonyul hozzájuk. Egy jó tenyésztőnek nincsen rejtegetnivalója, készséggel megmutat minden kutyát, minden kennelt, helyiséget, ahol a kutyákat tarja. Az idősebb kutyái is ugyanolyan ellátásban részesülnek mint a fiatalok, aki régebb óta tenyészt és nincsenek idős, tenyésztésből kiöregedett kutyái, azt hagyd ott.

Az alomnak is tiszta, meleg helyen kell lennie, a kiskutyák jó esetben egészségesnek tűnnek, tiszták, barátságosak, kíváncsiak, meglátszik, ha foglalkoznak velük rendesen vagy pedig csak odalöknek eléjük valami moslékot naponta háromszor. Az anyakutyának nem feltétlenül kell egy idegen nyakába ugrania, főleg hogy nem tudjuk milyen fajtáról van szó, de a gazdájával legyen láthatóan jó a viszonya. Azon sem kell meglepődni, ha a szuka nem élete legjobb formájában van a szoptatás után, ez főleg hosszabb szőrű kutyáknál látványos.

A tenyésztő válaszoljon őszintén minden kérdésre a fajtáról, a kutyáiról, ha rákérdezel mondja el a kiskutyák szüleinek hibáit, erősségeit, tudjon arra válaszolni, hogy miért az adott kannal fedeztetett, mi volt a cél az alommal.

Nagyjából ennyi jut eszembe, amit én megnéznék.

2013. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolóval nem értek egyet, nem kell hogy kupával és serlegekkel legyen tele a szoba, attól még nem biztos, hogy jó tenyészetnél jársz. Ami fontos a tartási körülmények, a kutyák vérvonala és a tenyésztő hozzáállása és szaktudása. Kérdezd meg a tenyésztőt, hogy hogyan működik nála egy kiskutya eladás mikre vállal garanciát, milyen garanciát tud biztosítani ha a későbbiekben gond lenne a kiskutyával. Érdeklődj, hogy hol vannak utódai az országban, esetleg lehetséges-e hogy egyet láss valahol, akár kiállításon akár csak egy találkozó alkalmával.
2013. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2013. máj. 22. 18:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.... három dolgot is írtam, ebből semelyik nem egyedül igaz egy jó tenyésztőre, hanem kombinálva...persze, egy kezdő tenyésztő vagy aki sportra tenyészt, nem feltétlenül van tele kupákkal, de mikor mi választottunk azért elég feltűnő volt, hogy a fajta legjobb tenyésztőjének kb a plafonig ért a polca, máshol meg két oklevél volt kitéve.

Attól függetlenül mi is a tartás körülményeit néztük, meg a kölykök állapotát.

2013. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
és azt is nézd meg, hogyan viselkedik az anyakutya, milyen a kölykeivel. Nagyon nem mindegy, hogy nevel.
2013. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kupák mennyiségének nem sok köze van ehhez. Engem legalább is nem nagyon érdekel, hogy teli van a szoba serleggel, vagy csak két diploma van a falon, ha az illető amúgy megfelelően tartja a kutyákat és szürve vannak betegségekre. De újat én sem tudok mondani, nagyjából ezeket érdemes érdeklődni amiket már leirtak, meg hát tudni fogod te mikor ott leszel, majd jön magától a dolog, nyugi.:)
2013. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én jártam olyan tenyésztőnél ahol csak egy serleg volt kirakva amit a világkiállításon nyert, és meg voltam elégedve vele és nem hiányoltam, hogy a lakása tele legyen műanyag serlegekkel. Pár ezer ft-ért is csinálhat magának bárki ilyen serleget ettől még nem kell hasra esni. Nekem a kutya vérvonala a törzskönyve a felmenői és a tartási körülmények voltak fontosak, de kinek mi a fontos.
2013. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az eddigieken kívül, ha fajtatiszta kutyát fogok vásárolni, az egészségügyi szűrésekre és a kölykök őseinek munka és sport eredményeire leszek nagyon-nagyon kíváncsi és kritikus :)
2013. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!