Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt Ausztrál juhász...

Vannak itt Ausztrál juhász kutya (aussie) gazdik? (pár kérdés)

Figyelt kérdés

Megtetszett a fajta,utána olvastam a google barát segítségével :D de személyes tapasztalatok érdekelnének a fajtával kapcsolatban.

-Mennyi ideig bírja az egyedüllétet?(olvastam,hogy nem sokáig,na de mégis)

-Panelba tartható szerintetek?

-2-3 óra(max 3,5 óra) intenzív labdázás/frisbee-zés ,agyi lefárasztás elég naponta?


hétvégente kutyasuli,kirándulások lennének tervben..


Természetesen elfogok majd látogatni tenyésztőkhöz,de az nem most lesz ugyan is 1-2 év múlva szeretnék ilyen kutyát,tudom,hogy nem olcsóak,de szeretnék egy ilyen kutyust hobbi célra :)


Köszönöm szépen a válaszokat!



2013. máj. 22. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt már több kérdés is ilyen témában, ráadásul nemrégen. A felnőttről nem tudok mesélni, az enyém még kölyök. De hatalmas a mozgásigénye meg az agyi aktivitás szintje. Kell neki a feladat, le kell fárasztani. Három napig nem tudtam vele aktívan foglalkozni, ásott két bazi nagy lukat, meg elkezdte felszedni a gyeptéglát...

Mi a nyugisabb kölyköt hoztuk el a kettő kan közül, és mégis 2,5 óra a minimum amit egy nap rá kell szánni a fárasztásra. És ugye ez még kölyök...

2013. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A legtöbb kérdésbe nem talàltam szàmomra hasznos infót,meg inkàbb a kutyàk àràról szóltak..

Hú az kemény,mennyi idős??

Ha nem nagy kérés egy képet tudsz róla küldeni?? :)

2013. máj. 22. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A felnőtt kutya általában nyugisabb, viszont mivel nagyon későn érő fajtáról van szó, kb 2 éves korukra nyugszanak le. Egyébként az aktivitás teljesen egyed-függő, nálam a 3 közül csak egy igazán aktív, de ő is még csak 1 éves.


Szerintem tartható panelben, mi kertes házban lakunk, de többnyire bent vannak, mert utálnak egyedül kint lenni Az egyedüllétet az nagyon rosszul tűrik, viszont ha velem lehetnek, akkor nyugiban alszanak akár egész nap. A hétvégéket viszont teljesen nekik szánom, megyünk mindenfelé. :-)

2013. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3 is van neked dejó :D


Hát egyik kutya se szeret egyedül lenni nyilván,de azért csöndbe bírjon ki néhány órát :)


Nem biztos,hogy ilyen fajta kutyám lesz,mert változtak a dolgok idő közben.

Úgy nézz ki nem lesz időm egy nagyobb energiájú kutyát tartani :/

2013. aug. 10. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem panelban nem érezné jól magát:/ inkább válassz másik kutyát mert ha panelban tartod(szerintem!) nem elég 2-3 óra. Viszont javasolnám hogy ha mégis ilyen kutyát választasz járj vele agilityzni, taníts meg neki trükköket ÉS labdáz meg frisbeez 2-3 órát :)
2014. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!