Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának a border collie...

Első kutyának a border collie vagy a berni pásztor a jobb?

Figyelt kérdés

2013. máj. 22. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

borderrel napi 3 órát vagy többet intenzíven mozogni kell meg agyi lefárasztás..


berni napi 1,5-2 órával beéri,kevésbé aktív mint egy border..


első kutyának inkább egy berni pásztor-t javasolnék

könnyebb velük foglalkozni és nem olyan hebrencsek mint a borderek..


a border-t tényleg csak azoknak ajánlják akik aktívan sportolnak vele..

2013. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
két totál más kutya. Fizikailag és szellemileg is nagyon eltérő az igényük. Honnan jött ez a két fajta?
2013. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bordert semmiképpen nem ajánlanék első kutyának. Ész nélkül pörög, napi 3-4 óra a minimum. És ha ez nincs meg, ő majd elfoglalja magát... Szétszedi a házat, gödröket ás, megrágcsál minden, ami mozdítható :)

A berni viszont jó választás lehet elsőre is. Kedves, intelligens kutyák, nem annyira dominánsak, de egyede válogatja. Neki is kell a rendszeres mozgás, és tanítás, de ő már boldogan elvan napi 1,5-2 órával.

2013. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bernit mindig is akartam, de most egyre jobban tetszenek a borderek is, es leirasnal csak azt olvastam hogy le kell kotni (kepes lennek ra, de en is ereztem, hogy azert "tul porgos" lenne, mert gondolom emiatt eleinte nevelni is nehezebb. Igy akko berni lesz, koszi :)
2013. máj. 23. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!