Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyamatosan rothadt...

A kutyám folyamatosan rothadt karalábé büdöset ereget. Főtt húst eszik rizzsel, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2013. máj. 23. 07:43
 1/7 anonim válasza:
16%

Hát etesd kicsit változatosabban... Adj neki kutyatápot is(szárazat) mert a házi koszt önmagában nem mindíg elég... kell a kutyusnak más vitamin is ami a főtt húzban és rizsben nincs meg...


Az én kutyusomnak szoktam venni csirke farhátat, Bárány/Marha/Birka konzervet(Mitvisz márka) És ilyen száraz kutyatápot(Ilyen kis bogyó szerű szárított cucc) mint Pedigre vagy Hasonlók... Plusz ha valami megmarad.. romlottat alapvetően nem szoktunk neki adni, de mivel a kutya alapvetően ragadozó, akár a nyers húst is megeszi... bár mi meg szoktuk főzni neki

2013. máj. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Na majd pont Pedigreet. Ne hallgass rá. Adj neki valami jobb tápot. Pl. Acana, Brit, Royal...stb.
2013. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem boxerem van aki ugye állandóan ereget:-)

Ami nállunk bevált a Brit Care volt, szerintem próbáld meg.

2013. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A Pedigreet csak példának mondtam meg azt hogy azt is szoktunk adni neki ez csak támpont és az én esetem. Nem szentírás.
2013. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maxitabi ***** válasza:

Nem emészti jól valamelyik összetevőt,gázok keletkeznek a bélben..

Hiányzik az étrendjéből valami vitamin, zsírsav,stb..

(kefír, zöldségek, gyümölcsök, belsőségek, tojás....)

2013. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első sorban nagyon dícséretes, hogy nem száraz tápot adsz a kutyádnak hanem te főzől neki.


a fehér rizs nem tartalmaz semmi hasznos összetevőt kutyák számára (sőtt, emberek számára sem), ha már rizst adsz neki akkor fehér helyett inkább főtt barna rizst adjál neki, igaz, azt minimum 45(!) percig kell főzni.


Általában mondva, semilyen növényi mag féle táplálék nem hasznos kutyáknak/macskáknak vagy más ragadozók családjába tartó állatoknak az emésztőrendszer és a fogazat szempontjából.


A macskák és kutyák gyomra a húsevő ragadozók gyomrára hasonlít a legjobban, akik kizárólag növényevő vadállatokat ölnek meg táplálék szerzés miatt.


Azért növényevőket esznek, mert a ragadozó állatok gyomra nem képes megemészteni a teljesen nyers zöldségeket, viszont a szerveztüknek igenis szükségük van a zöldségekben található vitaminokra.


Nem véletlen, hogy a ragadozók imádják kizsigerelni (kibelezni) a növényevő áldozatukat, mert azoknak a belei teli van már FÉLIG megemésztett zöldséggel amit viszont már a ragadozók gyomra is MEG TUD emészteni.


Tehát főtt krumpli és más főtt zöldség sokkal hasznosabb ezeknek az állatoknak mint a főtt fehér rizs.


Minden esetre ha változtatsz az étrenden, úgy csináld, hogy egyszerre csak egy dolgon változtass, hogy tudd követni a változásokat és azoknak a következményét így mindig tapasztalni fogod, hogy egy-egy változás az étrendben milyen következménnyel jár a kutyádnál.

2013. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
48%

Szia!

Nekünk egy 6 hónapos német juhász kutyusunk van. Egész kicsi kora óta a kedvence a nyers csirkefej. Főve nem nagyon szereti. A csirkefej az egyik legjobb kaja a kutyáknak, mert tartalmaz agyvelőt, csontot, bőrt. Így sok benne a fehérje, de tartalmaz zsírsavakat is. Minden este egy kiló nyers csirkefejet vacsorázik. Reggelire junior tápot kap vagy konzervet. Ezen túl kap kiskutyának való multivitamint, konyhai maradékot, csontokat is. Nagyon egészséges, szép a szőre és a fogai, energikus, vidám, egészséges, jó a széklete. Ezekből gondolom hogy jól etetem.

2013. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!