Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy írjam a kutyám, "Meggi"...

Hogy írjam a kutyám, "Meggi" nevét?

Figyelt kérdés
A neve kiejtve Meggi, rá szeretném írni a bilétájára meg még néhány helyre, de nem tudom hogyan. Maggie vagy Meggi vagy hogy jobb szerintetek? Csak mert ha angolul írom, nem biztos hogy mindenki megérti.
2013. máj. 23. 07:50
 1/8 anonim válasza:

Hát ez egy angolul írt név, szóval nyelvtanilag így helyes:


Maggie

2013. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Margaret becézését úgy írják "hivatalosan" hogy Maggie. (Mint Maggie Simpson :)
2013. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Nyelvtanilag teljesen mindegy, mert a nyelvtan az emberek nevének írását szabályozza, állatokét nem. Ha az előbbit vesszük figyelembe, akkor viszont pont a Meggi a helyes, Magyaroszágon ugyanis az idegen eredetű neveket a magyar kiejtés szerint kell írni (lásd pl. Dzsenifer)


Mivel azonban kutyusról van szó, semmilyen szabály nem köt, úgy írod, ahogy neked szimpatikusabb.

2013. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de engem nem nagyon érdekel hogy helyes és hogy nem, engem az érdekel, hogy szerintetek melyik lenne a jobb. Nem nyelvtanilag, egyszerűen csak hogyan jobb.
2013. máj. 23. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak az számít, hogy hogy jobb, akkor a Maggie a jobb szerintem. Jobban néz ki leírva.
2013. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Oltási könyvébe hogy van írva?
2013. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi, még sehogy, mert hétvégén hozzuk csak el a kiskutyát, még nincs nálunk az oltási könyve.
2013. máj. 23. 18:17
 8/8 anonim ***** válasza:
A Maggie a jobb. :) Feláll a szőr a hátamon a Brájentől meg Dzsenifertől...
2013. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!