Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik-e, hogy egy 9 hetes...

Torda-Molnár Orsolya kérdése:

Létezik-e, hogy egy 9 hetes kutya vakon született, és ugyanúgy játszik, eszik, iszik, mint egy egészséges iyen korú eb?

Figyelt kérdés
Csináltak nála UH-vizsgálatot, mely szerint mindkét szemén szürkehályog van, s kicsit hihetetlen számunkra, hogy nem tünt fel, nem nyüszög, nem gubbaszt a sarokban!!

2013. máj. 23. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mivel ott az orra (ami nem mellesleg elsődleges) és a füle tájékozódásnak valahogy nekem nem meglepő. ha valaki/valami megvakul akkor ott már meg is állt az élet?
2013. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik. Ugyan olyan boldog és kiegyensúlyozott kutyus lesz mint bármelyik másik, csak különlegesebb bánásmódot igényel majd.
2013. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha vakon születnek, akkor nekik az a természetes, nem lesznek sutábbak.
2013. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly vakult meg,az akkor 3 éves Amstaffom. Ugyan olyan mint a "normális" kutyák. Kb egy hétbe telt mire megszokta.Azóta annyiban kell rá jobban vigyázni hogy nem szabad olyan dolgot előtte hagyni ami nem volt ott,mert tuti neki megy!
2013. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezek után szerintetek van értelme megműtettni a szemét? tudom, hogy húzos az ára, de hátha javít az életén, nem szeretném elaltatni, amíg látom hogy nem depressziós!
2013. máj. 23. 10:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Depressziós? Dehogy lesz. A kutyáknál a látás sokkal kevésbé fontos, mint az embereknél, és hang és szaglás alapján tökéletesen el tudnak tájékozódni. Főleg, ha így születtek.

Én nem műttetném meg. A szürkehályog kicsit furán hangzik... de az biztos, hogy a szeme fejletlen, és még a hályog eltávolítása után sem látna normálisan.

Kicsit máshogy kell majd kezelni, mint egy látó kutyát (de nem agyonsajnálgatni!!!!), egy tapasztaltabb gazda mellett kiváló hobbikutya lehet.

2013. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok vakon született kutya él boldogan. Nem is értem miért kellene elaltatni? Ha egy ember születik vakon azt sem öljük meg! Ugyanúgy teljes életet élhet mint látó társai, semmiben nem fogja korlátozni. Nem lesz depresziós, ő így született fel sem tünik neki a látás hiánya. A szaglása és a hallása sokkal érzékenyebb lesz ami pótolja a látást. A műtétet meg beszéld meg a dokival aki megmondja hogy mennyi az esély arra hogy jól sikerűl és valóban fog látni. Aztán döntsd el hogy megműteted vagy sem.
2013. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Valóban, nem szeretnénk agyonra sajnálni, persze jobban oda kell rá figyelni. Az altatást azért vettetem fel, mert bár baráti alapon kaptuk egy nem tervezett alomból, fölajánlották a CSERE lehetőségét. Természetesen NEM volt a válaszunk, mert nem szeretnénk elvenni az életet tőle. Nekem érzelmi alapon működnek ezek a dolgok, nem egy műszaki cikkről van szó, amit csak úgy kicserélsz. :S
2013. máj. 23. 12:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért ha műthető, én megcsináltatnám, mégis csak jobb úgy. Például vakon nem lehet póráz nélkül sétáltatni.
2013. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: szerintem lehet póráz nélkül sétáltatni. Úgyis csak erdőn-mezőn lehet elengedni, vagy bekerített futtatón. Én akasztanék magamra egy kis csengőt, ami folyamatosan jelezné, hol vagyok, és persze stabilan behívhatóvá kell nevelni. Nem fog őrült nagy köröket rohangálni, ha mégis le kell állítani, nehogy nekimenjen valaminek. De réten pl. én simán el merném engedni, ha tudnám, hogy behívható.


Milyen fajta amúgy?

2013. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!