Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyámat...

Hogyan szoktassam a kutyámat pórázhoz, és emberekhez, nyugodtsághoz?

Figyelt kérdés

Fél éves bullmasztiff szuka.

Nagyon okos, intelligens kutya. Jön utánam, figyeli minden mozdulatomat, imád engem, de ha meglát egy embert, vagy sétálni vinném, megőrül.

Az ül, fekszik parancs gond nélkül megy, most tanítgatom neki a pacsit. Nem nagyon használok jutalomfalatot, egy egy szem tápért is nagyon szívesen megcsinálja... a tanítgatást vitamintablettákkal kezdtem, szóval azt használtam jutalomnak, (most is, mert imádja, bármit megtesz érte).


Voltam vele egyszer oviban, ott a felügyelők, tanítók szerint nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, ha nem rontom el, nagyon jó lesz. Nem volt agresszív, inkább csak sétált körbe körbe a többi kölyök között, egy kis idő után játszani is kezdett velük, de szívesebben ment oda az emberekhez is. Pár fegyelmezési gond volt, mikor hívtam nem hallgatott rám, de ezt betudtuk annak, hogy új a környezet, és nem tudja, mi a dolga.


Na és sóval ha elviszem sétálni, igen rendesen húz. Ilyenkor megfordulok, és irányt váltok,hogy érezze, arra megyünk amerre én akarom, de akkor meg arra húz... szóval kb. közbe körbe kéne vele járkálnom...


Amikor nagyon húz leültetem őt, és neme engedem menni, szóval fordulás helyett ültetem. 30 kiló fölött van, erős kutya, szóval nekem lány létemre kicsit nehéz őt rángatni. Hiába húzom a pórázát egész közel magamhoz, hogy ne legyen tere, és tudjam őt magam mellett tartani, ha elengedem, hogy menjen, akkor is húz...


Ha pedig embert lát (séta közben) oda akar rohanni, örül. Oké, értem hogy szeret játszani, meg kölyök, de ezt az emberek kihasználják, megsimogatják, ha akarom, ha nem, és a kutyának az lesz az "érzése" hogy mindenki barát, nem kell ugatni se... Párszor megugatta a szomszédunkat, de ennyi.. meg ha fél, ugat kettőt...



Mit csináljak vele? segítenétek? Kétségbe vagoyk esve...

A patakparton szoktam vele sétálni, ott nem húz, elengedem őt, és szaladgál, de visszarhon, ha hívom... mikor elindulunk vissza a házak között, megint megőrül...


Voltunk vele a Dunaparton "piknikezni" és ott is meg volt kergülve vagy 2 óráig, sétáltunk vele, bement a vízbe, majd nemsokára lenyugodott (3 óra múlva kb. ) és lefeküdt, onnantól nem volt gond...


Gondoltam arra, hogy még kicsi, és új neki a dolog, de hát akkor is...


SOS!

15/L



2013. máj. 23. 12:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Kutyasuli, rendszeresen! Ott segítenek.
2013. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

igazából ha lehetne, elkerülném.... nem akarom, hogy mások mondják, mit tegyek vele.. legalább is nem úgy, ahogy ott... mert ha én nem akarom arra tanítani őt, hogy üvöltözök vele, hogy "lábhoz, indul, fordul, marad" (ezt így egy sorban, egymás után...) akkor...de hát ha máshogy nem lehet, persze, elviszem.

Csak azért jobban szeretném én megpróbálni.. meg a pénz se mindegy... elég drága a kutyasuli... És még mielőtt kezdődne, hogy kell a pénz a kutyához, és miért vágtunk bele, AZÉRT, mert enni tudunk neki adni, vitamint tudunk neki adni, ha orvos kell, tudjuk fizetni (ne kelljen soha!) de azért nem mind1 hogy 40-50 ezreket kiadok érte, vagy megoldhatom én....

2013. máj. 23. 12:53
 3/24 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha nem értesz a kutyaneveléshez, akkor másnak kell megmondania, mit kell csinálnod. Egy rendes kutyasuliba nem üvöltöznek a kutyával...

Tükör módszeres kutyasulit keress fel, igazán jól bánnak a kutyákkal, értenek hozzájuk!

2013. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
És nehogy azt hidd, hogy a kutyaoktató fog a kutyáddal gyakorolni!! Neked kel!! Ő elmodja, te medig megcsinálod amit kell!
2013. máj. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Néztem már, ami a közelünkben lenne, vagy borzasztó drága, vagy pedig az emberek nem szimpatikusak...

Bár lehet, hogy csak kifogásokat keresek

2013. máj. 23. 12:59
 6/24 anonim ***** válasza:
Hidd el, megéri! Az oktatók nagyon barátságosak! Elsősorban nem a kutyát tanítják, hanem a gazdákat! Hogyan kezeljék a kutyájukat! Segítséget nyújtanak! Sőt, ha egy tanfolyam nem elég a tükörsulinál a 2. ingyenes!
2013. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem akarod, hogy az oktatók mondják meg neked, hogy mit csinálj, de itt vársz vadidegenek válaszára....Iq 0. A másik pedig, hogy szégyellhetnéd magad. Már fél éves a kutyád, és most jut eszedbe, hogy neveld. Húzz kutyaiskolába, mert te egyedül nem fogod tudni, mit kell csinálnod vele.
2013. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Yukióóóó ***** válasza:
Nem akarok a más védelmére kelni de tanácsot kért nem pedig dorgálást !!! Egyébként egy ekkor kutyával amit írtál ( kérdező ) egyedül nem fogsz boldogulni ez hót ziher vagy vkivel együtt neveljétek a kutyát fel váltva ,sokszor sok ember-kutya közé vinni sokat foglalkozni vele tanítgatni és sok kitartás meg hozza a gyümölcsét !!
2013. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A Tükör suli ovis részlege 7 hónapos korig várja a kutyusokat. Ott nagyon sokat tanulhatsz, nem olyan vészes az ára.

Nem szégyen segítséget kérni, ha egyedül nem boldogulsz vele....

2013. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy MEgvédtél, a többieknek pedig a segítséget... igen, fiatal vagyok, vannak hibáim, tanulnom is kell, és most jön a nyár, most lesz igazán sok időm foglalkozni vele.. napi 2 órát eddig is vele voltam, tanítottam őt, játszottam vele... a sétáltatással és az emberekkel van csak a gond... köszönöm... akkor valószínűleg marad a kutyaovi...
2013. máj. 23. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!