Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullterriert tényleg nem...

A bullterriert tényleg nem lehet kertben tartani?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt az oldalon és mindenki fel volt háborodva, hogy nem a lakásban van tartva a kutya.
2013. máj. 23. 16:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Még állandóan kennelben is tartják őket tenyésztőknél is.A gond az,hogy annyira embercentrikus,hogy így nem boldog.Nagyon igénylik a gazdi állandó közelségét.Nekik nem elég az,hogy időnként kimész hozzá.

Ha a házba is bejárhat,az más.

2013. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet ha télen te is kinn tudsz mellette aludni mondjuk csak 1 szál pizsamában. Ha ezt te túléled, akkor a kutya is túlfogja.
2013. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Azért más, mikor 20-30 fokba kint van a kutya szerintem.

Nyilván a normális emberek nem fogják kint hagyni csóró kutyát télen a -10 fokba. Nálunk is egész télen bent van a pincébe a kutya meleg helyen.


Sokan nem szeretik lakásban tartani a kutyát, de szerintem ha kellő képen foglalkoznak vele és nem csak "kidobják" az udvarra egyedül, akkor semmi gond nincs vele. Persze ez csak az én véleményem. :)

2013. máj. 23. 16:27
 4/19 sippara ***** válasza:
42%
A gond az, hogy egy kertben tartott kutyával egyszerűen nem tudsz annyit foglalkozni, amennyit egy lakásban tartottal - márpedig jó pár fajtának ilyesfajta, szinte folyamatos kapcsolatra van szüksége a gazdival.
2013. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2013. máj. 23. 17:13
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Sippara ez olyan butasáőg. Ismerek terelő világbajbnok kutyát aki kint él. Szerinted mennyit kell vele ahhoz foglalkozni, ahhoz, hogy ezt elérje? És ismerek bent élő kutyát aki rossz, neveletlen, problémás, rág, unatkozik, ugat, nem fogad szót stb. Attól mert valaki bent tartja még nem lesz rögtön tökéletes, szakértő gazda. Sőt valójában a kutyák többsége ilyen akár kint él akár bent. Egy benti állatot ugyanúgy lehet kínozni, elhanyagolni, elrontani!

Kérdező: valóban sokkal egyszerűbb ilyen rövidszőrű kutyát bent tartani, de én imserek bullterriert aki egész életében kint élt és semmi baja nem volt. Lehet, hogy ez nem helyes és nem volt tökéletes élete, de létezik ilyen.

2013. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Létezik,de nem biztos,hogy jó a kutyának,és azért ez is szempont.Több mint 20 éve tartunk bullterriereket.ÉLtünk lakásban Pesten,épp aktuálisan most kertes házban lakunk velük.A ház ajtaja nyitva,akkor mennek ki a kertbe,mikor kedvük van.Amikor kimennek,kb.10 percenként jönnek be a lakásba hozzánk bújni vagy egy simiért.Így jól érzik magukat.Ha elmegyünk valahova,a kutyák bent vannak a házban biztonságban.
2013. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%
És mégis mitől van biztonságban? Ha például betör hozzátok valaki szerintetek nem fogja bántani a kutyát amikor meglepetésszerűen rájön, hogy hopp ott szemez vele szemben a szobában? Hozzánk már kétszer törtek be, és örülök, hogy nem tartom bent a kutyáim ha nem vagyok otthon, mert akkor már nem élnének.
2013. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Legtöbbször kint mérgezik meg a kutyákat az udvaron. Azért jóval kisebb az esélye hogy bent legyen baja a kutyának mintha kint lenne. Nem mellesleg rengeteg kutyát lopnak el.
2013. máj. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk meg még sosem mérgeztek meg senkit. Ellenben az ablakot téglával dobták be, és nem kételkedem hogy a kutya fején landolt volna, ha ott van ő is. Szóval nekem a második a valóság. Amúgy én nem mondtam, hogy kertben jobb. Szerintem az ugyanolyan felelőtlenség. Én csakis a lezárt kennelben, minden kerítéstől jó messze tartom biztonságban a kutyáim ha nem vagyok otthon.
2013. máj. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!