Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanitás segitene egy...

Az ivartalanitás segitene egy szökős kutyán?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kan keverék kutyám(menhelyről örökbefogadott). Álltalában nagyon jól kijövünk, jó a viszonyunk. Sokat tanitottam, a behivással sincs gond. Amikor én viszem sétálni akkor nincs gond, elég ügyesen hallgat rám. Nem megy messze(leszámitva azt,amikor a közelbe van egy tüzelő szuka, akkor képes otthagyni). De mostanában nagyon meg van bolondulva. Egy időben szökött el, amikor alkalma nyilt rá, de aztán abba hagygta. Most kb 2 hónnapja megint kezdi. Ha a kapu egy kicsit is nyitva marad, vagy jön be valaki akkor félrelöki és elfut oda, ahol szoktunk sétálni. Velem ezt soha nem csinálja, amikor én jövök be vagy megyek ki a kapun akkor még csak meg sem próbálja, inkább a szüleimmel. Igy én nem is tudom megszidni. A másik dolog meg, hogy amikor kifutott mintha nem is lennénk. Hiába kiabálunk neki, futnk utánna őt nem érdekli, csak fut. Volt már olyan is, hogy utol értem és amikor megakartam volna kötni akkor rámmorgott és tovább futott. Mintha akkor nem is a gazdája lennék, amikor elszökik. Már sok dolgot megpróbáltam, de mindig kicselezett valahogy. Az ivartalanitás segiteni fog? És, ha nem, akkor mit csináljak? Milyen módszerrel vegyem rá, hogy ne szökjön el?

Amúgy le van fárasztva rendesen, mert naponta sétál egy órát és tanitgatom is....



2013. máj. 24. 06:31
 1/2 anonim válasza:

Elképzelhető, hogy segít, próbáld kideríteni (ez nagyobb közösségek esetén persze nem könnyű), hogy azon a környéken, ahol sétáltok, kinek van szuka kutyája, amelyik épp tüzel? Nem írtad, hogy séta alkalmával találkoztok e más kutyákkal, velük hogy viselkedik általában, és ahhoz képest látsz e változást a viselkedésén velük szemben, a szökős időszakban.


Bár írtad, hogy volt idő, amikor nem szökdösött, ettől függetlenül el tudom képzelni azt is, hogy az új helyén nem érzi jól magát. Ez esetben viszont az ivartalanítás sem segít.


Mielőtt bármit teszel, érdemes kizárni pár lehetőséget, például azt, hogy nem tüzel-e kutya a környéken?

2013. máj. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Dó 3 hónapos kora óta nálunk él. 3 év alatt szökött el párszor,de soha nem csinált ilyet. A közelben sok kóbor szuka tüzel, ez is beirható.... Amúgy kutyákkal álltalában jól kijön. Emberekkel nehezebben barátkozik...
2013. máj. 25. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!